Jak jsou na tom Češi s peněženkami?

23.7.2019 00:00   |   Styl
Hotovost, doklady, platební a věrnostní karty, fotografie příbuzných, šupiny pro štěstí i léky – tak vypadá obsah peněženek většiny Čechů. Jak se liší peněženky českých žen a mužů a na co se zaměřit při nákupu?

peněženky

Peněženka je jedním z módních doplňků, které ženy i muži nosí každý den. Jen čtyři procenta Čechů peněženku vůbec nevlastní. Častěji jde o muže.

„Peněženka je pro mnoho lidí velmi osobní věc, musí vyhovovat uspořádáním, ale také stylem. Zejména muži si na peněženku zvyknou a chtějí, aby jim vydržela roky,“ radí doporučil Ivan Petrův, ředitel Brašnářství Tlustý a spol.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Péče o nohy nekončí koupí nové obuvi!
Boty kupujte odpoledne a zkoušejte ve stoje
Kam uložit boty? Do skříně, nebo pod postel?!

Peněženka zároveň člověka reprezentuje, je to doplněk, který vyndává denně při placení, a do jisté míry ukazuje jeho společenskou úroveň. Není možné, aby manažer platil rozdrbanou peněženkou za pár stovek. Styl peněženky by měl být úměrný společenské situaci.

Pozor na materiál

Při koupi nové peněženky je třeba dát pozor na materiály a zpracování. Ty, které jsou v levné kategorii, nemohou zkrátka být z kvalitního materiálu a je to na nich vidět. „Většina výrobků se dnes vyrábí v Asii z podřadných materiálů, které barví nebo se za pár měsíců trhají. Kvalitu peněženky proto není radno podcenit, prozradí o vás mnohé,“ doporučuje Ivan Petrův.

V kategorii peněženek nabízí trh desítky různých typů, barev, velikostí i materiálů. V každé kategorii lze nalézt výrobky různé úrovně kvality. Ať už se jedná o dámské, nebo pánské peněženky. Ale ty, které jsou vyrobeny z pravé kůže, patří mezi nejkvalitnější, ale také nejdražší.

Podle průzkumů si své peněženky plní více ženy než muži. Rády totiž schraňují věrnostní karty a vizitky. Součástí obsahu dámských peněženek jsou také zpravidla rodinné fotky.

Klasika vede

„Muži dávají přednost klasické peněžence, kterou mohou dát do zadní kapsy kalhot, do kapsy od saka nebo od kabátu. Často hledají peněženku slabou, jen na pár karet a bankovky,“ poznamenává ředitel.

Ženy naopak upřednostňují peněženky objemnější, které dají do kabelky. Velmi populární jsou peněženky zipové, s dostatečným úložným prostorem, ženy totiž mají v peněženkách řádově více karet.

Češi s oblibou nosí v peněženkách i doklady a platební karty. V peněžence je společně s penězi nosí čtyři pětiny Čechů. Při odcizení peněženky tak jejího majitele čeká nepříjemné kolečko vyřizování. Navíc jsou přecpané peněženky nevzhledné a nepraktické.

Málo prostoru

S tím, jak přibývá platebních a věrnostních karet, vyvstává problém, že se karty do peněženek už nevejdou.  Lidé mají v peněženkách vedle peněz doklady, účty, vizitky, tramvajenky a podobně. Takové peněženky jsou pak ale velmi objemné, neforemné.

„Potom přichází na řadu speciální pouzdra na karty. Trendem jsou také zvlášť teď v létě peněženky slabé,“ řekl Ivan Petrův.

V Česku roste obliba výroby peněženek na zakázku – zákazník si tak může nechat vyrobit originální kus přesně podle jeho představ.

Velmi populární jsou peněženky s více než šesti kapsami na karty. Kapsička na drobné je velmi používaná, stejně tak jako dělení na více přihrádek na bankovky nebo účty. Nejoblíbenější jsou kombinace dvou barev - zákazníci hodně kombinují barvu materiálu a barvu šití.

Jsme konzervativní

„Češi jsou velmi praktičtí a více méně konzervativní, v průběhu let se tak požadavky na vzhled peněženek příliš nemění. Zvláštní požadavky mají naši zákazníci zřídka, setkali jsme se už ale i s požadavkem na speciální kapsičku na léky,“ popsal Ivan Petrův.

I trh s peněženkami se mění a podléhá módním trendům. Výrobci se zejména snaží nabídnout zákazníkům kvalitu a samozřejmě přemýšlejí mnoho měsíců dopředu.

„Na letošní předvánoční trh chystáme pro naše zákazníky nové materiály a novou podobu našich bestsellerů. Vybrali jsme v italských koželužnách typy kůží, které ještě více podtrhnou originalitu výrobků,“ prozrazuje Ivan Petrův.

„Vrcholem nabídky bude kůže z americké koželužny Horween, která funguje od roku 1905, a také koňská kůže Shell Cordovan, ze které budeme vyrábět limitované edice pro nejnáročnější klienty,“ uzavřel.

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Jak jsou na tom Češi s peněženkami?

Pánská peněženka

11.12.2020   |   19:10   |   od: Lucka
Také jsem z toho byla hodně překvapená, že se mi podařilo ji najít za takhle myslím si dobrou cenu. Podívejte se do internetového obchodu nejkufry .cz, kde jsem ji objednala.

Pánská peněženka

7.12.2020   |   20:51   |   od: Martina
Kde prodávají Bugatti peněženku za tuto cenu? našla jsem ji všude o dost dráž teda

Pánská peněženka

6.12.2020   |   22:08   |   od: Lucka
Podařilo se mi sehnat pánskou značkovou koženou peněženku Bugatti z pravé kůže. Je velice pevná a elegantní. Navíc je i hodně prostorná. Cenově se to pohybuje v rozmezí 1000 - 1500 korun. Záleží, kolik do toho chcete investovat.

Pánská peněženka

3.12.2020   |   12:51   |   od: Martina
Hledám kvalitní pánskou peněženku z pravé kůže. Chtěla bych takovou tu klasickou z té tvrdší kůže, máte někdo zkušenosti?

raději kávovar

27.7.2020   |   13:41   |   od: teri
Raději si kupte kávovary od melitty

https://www.lazenskakava.cz/automaticke-kavovary-od-melitty/
Zobrazeno posledních 5 příspěvků, celkový počet 5 příspěvků.
poslední příspěvek: 11. 12. 2020 19:10
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci