Kvůli vráskám se nemáme smát? Ale kdeže...

12.4.2019 00:00   |   Zdraví a krása
Neusmívej se tolik! Budeš mít vrásky! Často slýcháváme kolem sebe „zaručené“ informace o vzniku vrásek. Ale ještě před tím, než si zakážete usmívat se do konce života si přečtěte následujích pár rad.

vrásky

Dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic vysvětluje, jak je to s nejčastějšími mýty kolem vrásek.

Neměli bychom se kvůli vráskám usmívat...

„V žádném případě nechci, aby se lidé přestali usmívat. Mezi mými klientkami je hodně takových, které si vějířky kolem očí samy přejí zachovat jako známku toho, ze se rády usmívají,“ komentuje nesmyslný mýtus MUDr. Lucie Mansfeldová.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

V péči o pleť chce každý věk něco
Slunce a vrásky. Nepodceňujte péči o pleť!
Nepřidělávejte si zbytečně vrásky v obličeji

Nesmát se rozhodně není prevence proti vráskám - nejlepší prevencí je dostatečná UV ochrana a kvalitní péče o pleť. Pokud vás přece jenom už trápí vrásky způsobené grimasami, můžete je zmírnit například injekční aplikací botulotoxinu.

Ten na dobu pár měsíců ochromí funkci mimického svalu – používá se jen do těch partií obličeje, kde ztráta mimiky nevadí – například mezi obočím či na čele, anebo kyseliny hyaluronové, která propadlinu, například v oblasti nosoretních vrásek, naopak velmi dobře vyplní.

Lidé s mastnou pokožkou nemají vrásky

Je sice pravda, že lidé s mastnější pokožkou mají díky mazu v pleti, který dokáže hydratovat pokožku menší sklon k tvorbě prvních vrásek, ale rozhodně to neznamená, že vrásky nemohou mít. Například maz v kůži nemá nic společného se vznikem vrásek kolem očí tzv. vraní stopy. Tyto vrásky vznikají bez ohledu na typ pleti.

„Na odstranění vrásek obecně je u mastné pleti možné použít stejné metody jako u jiného typu pleti: aplikaci botulotoxinu, injekční výplně kyselinou hyaluronovou a ošetření plazmou nebo laserem“, říká dermatoložka.

Mastná pleť bývá mnohdy sama negativně vnímána, pro snížení produkce mazu je pak vhodné provedení chemického peelingu, mikroneedlingu, a důležitá je velmi volba vhodné dermokosmetiky.

Pokud máma nemá vrásky, taky je nebudu mít

Tady je sice trochu pravdy v tom, že geny hrají určitou roli. Rozhoduje například množství melaninu, pigmentu, který dodává pleti barvu a ovlivňuje, jak naše pokožka reaguje na slunce.

Lidé se světlou kůží jsou obvykle citlivější na poškození sluncem, které způsobuje předčasně stárnutí pokožky.

Důležitý je ale i životní styl, který se nedědí a to, jak žijeme, má velký podíl na vzniku vrásek: Stres, strava, vhodná kosmetika, kouření, alkohol či celková péče o pokožku.

Dostatečný pitný režim vypne vrásky

Pít každý den hodně vody je přínosné pro náš organismus. Dostatečný přísun tekutin hydratuje pokožku. Zásadně dodává vláhu především suché pleti, kdy brání jejímu dalšímu vysušování.

Ale rozhodně dostatek vypité vody nezpůsobí vypnutí vrásek či vzniku hlubokých vrásek. Skvělou hydratací je ale například procedura estetické dermatologie zvaná Skinbooster, která na rozdíl od kosmetických krémů hloubkově hydratuje pleť zevnitř.

Kyselina hyluaronová, aplikovaná miniinvazivní injekční technikou během ambulantního ošetření, na sebe totiž dokáže dobře vázat vodu a i starší, povadlá a unaveně vypadající pleť se okamžitě vzpamatuje, vypne a rozjasní.

Drahé krémy vygumují vrásky

Lidé často investují tisíce korun do krému, protože věří, že vyšší cena skýtá zaručený výsledek. Samozřejmě krémy se liší svou kvalitou, ale je to stejné jako s jídlem. Důležité je složení.

Předtím než si koupíte krém, prostudujte si, z čeho je vyroben. I obyčejný krém z drogérie může mít na vaši pleť dobré účinky.

Obecně je v souvislosti s vráskami dobré používat přípravky s obsahem retinolu, který je jejich velmi účinnou složkou. Jedná se o antioxidant, který dokáže zmírnit negativní působení volných radikálů, jež způsobují stárnutí pokožky.

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Kvůli vráskám se nemáme smát? Ale kdeže...

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci