Co víte o zvětšování rtů? Mýty a fakta

5.3.2019 00:00   |   Zdraví a krása
Velkým trendem posledních let v kosmetických procedurách je i zvětšování rtů za pomocí výplní kyselinou hyaluronovou. Tento estetický zákrok ale stále patří k těm, které mají současně i nejvíce odpůrců.

zvetšení rtů

Lidé se totiž obávají umělého výsledku nebo toho, že je zákrok trvalý či příliš bolí. Na nejčastější mýty odpovídá MUDr. Věra Terzijská z Perfect Clinic.

Jako nafukovací panna?

Nejčastějším mýtem ohledně výplní je obava z přehnaného objemu. Tuto obavu přiživují i některé známé osobnosti, které to s výplní rtu skutečně přehnaly a dávají tak nešťastný příklad, že každá žena bude po zákroku takto vypadat. 

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Vychytávky, díky kterým rtěnka dlouho vydrží
V péči o pleť chce každý věk něco
Pro všední dny: Jak si udržet krásu

„Ve skutečnosti ale vždy záleží na přístupu lékaře, který umí přesně aplikovat správné množství výplně tak, aby byl klient i lékař spokojen.  Cílem je dosáhnout přirozeného tvaru rtů,“ říká lékařka, která se věnuje estetické dermatologii.

„Důležité je se proto svěřit do rukou zkušených lékařů, kteří používají kvalitní výplňový materiál a správnou technikou umějí rty přirozeně zvětšit. Rizika, která zkušený lékař eliminuje, jsou nejčastěji: asymetrie rtů, případné nerovnosti na rtech-bouličky, infekce a použití nesprávného materiálu,“ dodává MUDr. Věra Terzijská.

Výplně stále častěji?

Samozřejmě výplně nemáme navždy,  efekt  přetrvává od půl roku do 18ti měsíců. Vždy záleží na kvalitě materiálů. S dalšími aplikacemi se ale efekt prodlužuje.

Pokud náhodou pacient není spokojený s výsledkem, tak nemusí čekat rok, než se materiál vstřebá. Lékař může kdykoliv urychlit vstřebání výplně za pomoci látky zvané hyaluronidáza, který kyselinu hyaluronovu rozkládá.

Zůstane přirozený tvar rtů?

Mnoho žen se domnívá, že výplně poničí přirozený tvar rtů a poté, co odezní účinky zákroku, tak rty budou mít horší tvar, než měly před aplikací. Zkušený lékař by měl vždy přirozený tvar rtů dodržet. Výplň by se měla aplikovat symetricky za použití výplně, která je do rtů určená.

Rty můžeme buď pouze zrefrešovat tzn. oživit a omladit červeň rtů bez známek většího zvětšení, anebo můžeme zvětšit objem rtů, pokud jsou příliš malé a tenké. Velikost rtů vždy musí lékař konzultovat s klientkou.

Po aplikaci je nutné počítat s otokem trvajícím 1-2 dny. Výplň si sedá zhruba do 3 týdnů, poté lékař provede korekci, pokud je nutná. Po vstřebání materiálu vypadají rty mladistvější, protože  výplní zpomalíme stárnutí rtů, včetně tvorby vrásek.

Je výplň pro tělo škodlivá?

„Do rtů vždy doporučuji vstřebatelnou výplň na podkladě kyseliny hyaluronové, která je bezpečná a má přirozený vzhled. Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní a tudíž není pro naše tělo nebezpečná a škodlivá,“ vysvětluje MUDr. Věra Terzijská.

Aplikace bolí a jsou po ní modřiny

Aplikace výplně do rtů je mírně bolestivá, proto hodinu před zákrokem používáme anestetický krém, u citlivějších klientek můžeme provést stomatologickou anestezii.

Navíc se používá výplň, která obsahuje i látku lidocain, jež zmírňuje bolestivost při aplikaci.

Po aplikaci se může a nemusí vyskytnout otok a drobné modřinky, které ovšem během několika dní odeznívají.

zto, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Co víte o zvětšování rtů? Mýty a fakta

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci