Slunce zdůrazňuje vrásky. Nepodceňujte letní péči o pleť!

25.6.2014 00:00   |   Komerční články
Vysoké letní teploty, mořská sůl, opalování a škodlivé UV záření dávají naší pokožce pořádně zabrat. Proto bychom s důkladnou péčí o pleť rozhodně neměli váhat.

Dr. Entner

Základem je používání krémů s ochranným faktorem a intenzivní hydratace, kterou pleti dodá například kyselina hyaluronová. Vyzkoušejte kosmetiku, která ji v dostatečném množství obsahuje. Vaše kůže to bezesporu ocení a vrásky pomalu zmizí.

V létě je pleť mnohem náchylnější k poškození, než v zimě. Zvyšuje se hladina polétavého prachu a volných radikálů a pokožka se více potí. Pot sice kůži ochlazuje, ale zároveň také smývá její ochrannou tukovou vrstvu.

Chraňte pleť celý den

Pleť je pak v létě mnohem citlivější. Od slunce a větru je napjatá, vysušená a na rtech popraskaná.

Nejdůležitější je používání krémů s ochranným faktorem nad 20, což řada žen nedodržuje.

„Přípravky s ochranným faktorem je nutné navíc používat během celého dne, nikoliv jen při opalování,“ připomíná český estetický chirurg MUDr. Michael Entner, který před časem vyvinul svou vlastní kosmetickou řadu.

„UV záření v kombinaci s polétavým prachem a volnými radikály vyvolává změny, které jsou téměř identické jako při popáleninách prvního a někdy i druhého stupně. Je proto nutné pleť chránit a vrstvy krému i několikrát denně obnovovat,“ upozorňuje lékař.

Péče po opalování

Důležitá je také péče o pleť po opalování. Základem je dostatečná hydratace. Když totiž pokožce chybí vláha, můžete počítat s problémy ve formě podráždění, zčervenání a nakonec vzniku nových vrásek.

Je proto vhodné kombinovat látky uklidňující a urychlující regeneraci. Ideální jsou přípravky s kyselinou hyaluronovou – která díky své schopnosti vázat na sebe vodu intenzivně hydratuje – a například se squalanem, jež má navíc silné antikarcinogenní účinky a pomáhá při popáleninách.

Díky takové péči získá pokožka zpět svou pružnost, elasticitu a jas. Hyaluronové sérum se squalanem používají i známé české osobnosti.


Moderátorka Gabriela Partyšová

Spokojenost

„Mám opravdu velmi suchou pleť a sérum se squalanem mi vyhovuje svou lehkou texturou. Navíc mám po celý den pocit intenzivní hydratace. Používám jej teprve dva měsíce a má pleť je vláčná a prozářená,“ neskrývá spokojenost herečka Jitka Asterová.

Kosmetiku přímo od lékaře používá i moderátorka Gabriela Partyšová, známý znalec etikety Ladislav Špaček nebo herečka a designérka Adriena Sobotová, která je značce věrná již několik let.

„Konzistence séra se squalanem mou pleť skvěle hydratuje a přitom nezanechává nepříjemný mastný film,“ doplňuje Adriena Sobotová.

Více informací o kosmetice Dr. ENTNER naleznete na webu drentner.cz.Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci