Připravte se, abyste stravou úspěšně zabojovali s jarní únavou

12.2.2019 00:00   |   Wellness
Zima se sice ještě zdaleka nevzdává, ale dny se prodlužují, zanedlouho se začne příroda probouzet, přijdou teplejší dny a konečně přijde jaro. Ale s ním i obvyklá jarní únava…

jarní únava

Leckoho přepadne touha zalézt do postele s přáním prospat několik dalších dní. Neexistuje žádný záhadný všelék, který by tomuto stavu předešel. Máme pro vás ale jednoduché tipy, které vás nebudou stát nic víc, než vás život stojí obvykle, a přitom vám zpříjemní jaro.

Půst

Zní vám toto slovo děsivě? Nebojte, moderní půsty nejsou o týdenním hladovění. Stačí si dát jednodenní půst, kdy si místo jídla naservírujete pouze zeleninové šťávy. Tělu tak odlehčíte a připravíte ho na nový začátek.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Jarní únavu nepodceňujte, bojujte s ní
Být patriotem se v jídle bohatě vyplatí
Když se dostaví dětská jarní únava

Stejně jako na jaře smýčíme temné kouty bytu, provětráváme skříně a pereme závěsy, měli bychom očistu dopřát i našemu tělu. Pokud se do půstu vrháte prvně, připravte se, že to bude trochu nezvyklé.

Je možné, že se nebudete cítit úplně dobře, raději si ho proto naplánujte na víkend či volný den. S přibývajícím počtem půstů si na tento pocit zvyknete a začnete si ho užívat.

Klíčky, klíčky, klíčky

Příroda začíná pomalu ožívat, žádná pořádná úroda ale ještě k vidění není a zásoby z podzimu se tenčí. Na první pohled by se mohlo zdát, že je jaro na potravu nejhorším obdobím. Opak je ale pravdou.

Příroda to uměla zařídit tak, že po zimě náročné na výživu, přichází období rozkvětu. A nejpřirozenější způsob, jak do svého těla vnést život v jarním období, jsou klíčky.

Semena jsou obrovským zdrojem energie, která se právě v době klíčení aktivuje. A to je hlavní důvod, proč jsou klíčky tak výživné. Jsou bohatým zdrojem vitamínu C a E, stejně jako enzymů, bílkovin a nenasycených mastných kyselin.

Není vhodnější dobou na jejich konzumaci než právě na jaře. Klíčky si můžete koupit v obchodě již hotové, nebo se do jejich klíčení můžete pustit sami. Není na tom nic složitého a na rozdíl od kupovaných klíčků ještě ušetříte.

Zvládneme to i doma

Jak na to? Pokud máte klíčící misku, tak si stačí vybrat druh. Pokud misku nemáte a chtěli byste klíčení jen vyzkoušet, můžete použít PET lahev, kterou v půlce přeříznete a spodek lahve proděravíte.

Dávejte si ale pozor na velikost otvorů, aby vám všechna úroda nepropadala ven – při klíčení pohanky musí být otvory určitě menší, než při klíčení hrachu. A pak už stačí jen proplachovat a čekat.

Jak dlouho klíčení trvá?

Doba klíčení záleží na druhu:

  • Nejrychlejší jsou mandle, ty klíčí 1 den.
  • Pohanka, slunečnice a dýně se pohybují od 1 do 3 dní.
  • Pšenice, proso, cizrna a hrách jsou hotové za 2 – 3 dny.
  • Čočka se sójou vzejdou během 3 až 5 dní.
  • Mungo, adzuki, řeřicha a vojtěška patří mezi pomalejší druhy – počkáte si 4 – 5 dní
  • Ředkvička si dává čas kolem 7 dní.

TIP - HRÁCH ZELENÝ

Ke klíčení je vhodný hrách. Klíčky hrachu jsou velmi chutné, nemusíte se tak bát nabídnout je i dětem. Obsahují velké množství bílkovin a jsou bohaté na draslík, fosfor, vápník, železo a vitamíny: A1, B1, B2, D.

Hrachové klíčky doporučujeme jíst syrové, tak do sebe dostanete největší množství zdraví prospěšných látek v nich obsažených, ale můžete je i tepelně upravovat.

Omezte maso

Nemusíte přestat jíst maso úplně, ale zkuste na něj pohlížet jako na něco svátečního, co si dáte jednou dvakrát do týdne. A proč? Maso se těžko tráví a zatěžuje organismus, což nás vyčerpává.

O bílkoviny se bát nemusíte – stačí jen každý den myslet na kombinování různých druhů potravin. Inspiraci hledejte v historii i zahraniční kuchyni. Z naší minulosti můžou jako příklad posloužit třeba kroupy s hrachem.

V zahraničí najdeme inspiraci i v těch nejvyhledávanějších kuchyních:

  • Mexiko – kukuřice a fazole
  • Čína – rýže a sója
  • Arábie – hummus a pita chléb

Takže pokud si například dáte rýži a fazole, dostanete do sebe plnohodnotnou bílkovinu stejně jako z masa. Navíc k těmto pokrmům už při vaření často automaticky přidáváme zeleninu, je tak mnohem jednodušší do sebe dostat potřebné vitamíny.

Začněte se hýbat

Nejen dostatek spánku, ale hlavně pořádný pohyb je cestou k prožití vitálního jara. A jak souvisí pohyb s potravou? Kromě vyrovnávání přijaté a vydané energie je klíč ukryt v pohybu střev.

Při fyzické aktivitě začnou být aktivní také naše střeva a s tím se zlepší i jejich vlastní motilita (hybnost). Trávenina začne postupovat a nebude stagnovat příliš dlouho na jednom místě.

A mimo to také pohyb uvolňuje v těle hormon serotonin, takže i kdyby nám běhání nepomohlo na únavu, budeme alespoň usínat šťastní.

otz, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Připravte se, abyste stravou úspěšně zabojovali s jarní únavou

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci