Domácí hádky jsou nejčastěji kvůli úklidu

25.1.2019 00:00   |   Sex a vztahy
Domácí hádka může propuknout z tisíce důvodů, nicméně podle aktuálního průzkumu v českých domácnostech je občas polovina národa ve při kvůli úklidu.

úklid a hádky

Nejvíce mužů uklízí jednou týdně, naopak nejvíce žen každý den. Vůbec doma neuklízí sedm mužů ze sta a každá padesátá žena. Nejoblíbenější částí úklidu je vysávání a nejméně oblíbené žehlení, vyplývá z aktuálního průzkumu společnosti Newag.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Pečujete o vztah, nebo se necháte opečovávat?
Má být televize součástí dětského pokojíčku?
Češi se do svatby nehrnou, ale rozvádět se nebojí

Nejvíce mužů uklízí dle průzkumu jednou týdně (29 %), naopak nejvíce žen uklízí každý den (39 %). Skoro třetina (27 %) dotázaných se doma nedokáže shodnout, že je uklizeno a plných 45 % lidí v Česku se doma občas hádá kvůli nepořádku.

Jedničkou je luxování

„Čtvrtina populace označila za nejoblíbenější část úklidu vysávání, 16 % praní, 13 % mytí pomocí myčky, 12 % úklid věcí,“ říká dodává Jiří Najman z firmy Newag.

Muži přitom vysávají raději než ženy, za nejoblíbenější část úklidu vysávání označila třetina českých mužů a pouze necelá pětina žen.

„Dlouhodobě sledujeme, že vysávání je mužskou doménou, a je proto logické, že roste také obliba centrálních vysavačů. Muži jsou rádi, když je jejich práce profesionální a efektivní,“ dodává Najman.

Nenávidíme žehlení

Nejhorší částí úklidu je žehlení, které nemá rádo 23 % respondentů. V žebříčku neoblíbenosti pak následuje mytí oken 20 %, utírání prachu (17 %), zametání či vytírání podlah (12 %) a mytí a utírání nádobí (12 %).

A co říká průzkum o tom, jaký máme k úklidu v domácnosti obecně vztah? O něco více žen (58 %) než mužů (57 %) má k úklidu pozitivní vztah a 8 % žen spolu se 7 % mužů uklízení přímo miluje.

Vyhraněně negativní vztah má k úklidu 9 % mužů a 6 % žen. Pro partnerské soužití je důležité, že 27 % respondentů se doma nedokáže shodnout, zda je či není uklizeno.

„Průzkum nám také potvrdil logický předpoklad, že nejvíce úklidu potřebuje dle respondentů kuchyně (51 %) a obývací pokoj (18 %), nejméně pak pracovna a ložnice,“ uzavírá Jiří Najman, ze společnosti Newag.

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Domácí hádky jsou nejčastěji kvůli úklidu

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci