Čím čistit pleť? Lepší je termální voda, než různé olejíčky!

24.4.2018 00:00   |   Zdraví a krása
Zkušeností a rad, jak pečovat o svoje tělo není nikdy dost. A zvlášť když jde o pokožku. Na tři okruhy problémů upozorňuje dermatoložka MUDr. Věra Terzijská z pražské Perfect Clinic Dermatology.

péče o pokožku

Pokud chcete, aby vaše pleť byla vždy krásná a zdravá, je důležité dopřát jí péči pravidelně a používat k ní opravdu kvalitní kosmetiku. A někdy ani tu ne...

Péče o pleť s výraznými póry

Základem je kvalitní péče a ranní a večerní odličování a očista pleti. Jen tak lze odstranit nahromaděné nečistoty, vyčistit póry a omezit jejich ucpávání a rozšiřování. Pokožku samozřejmě čistíme i v případě, že nejsme nalíčené.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Na jaře musíme suché pokožce pomoci!
Když vás trápí ucpané póry a černé tečky
Hlavně nevyschnout. Víme, jak na to!

Ideální je používání kvalitní nealergizující kosmetiky, nejlépe testované a certifikované dermatology. Nevhodné jsou produkty s olejovou strukturou a příliš „těžké“ přípravky.

Vyhněte se i masážím prováděným olejíčky. Zapomeňte také na make-upy s olejovými přísadami.

„Svým pacientkám také radím ráno omývat obličej vychlazenou termální vodou, která pokožku nejen probouzí a prokrví, ale také trochu stahuje póry. Pro vhodnou odbornou péči doporučuji konzultaci s dermatologem, který nejlépe poradí, jakou metodu zvolit,“ říká dermatoložka.

Dobré výsledky má microneedling, frakční laser a klasika v podobě chemického peelingu prováděného odborníky.

Chemický peeling

Chemický peeling odstraňuje z pleti přebytečný maz, zrohovatělé buňky a kožní nečistoty. Na rozdíl od mechanického peelingu neobsahuje žádné abrazivní složky. Pleť je po chemickém peelingu jemnější a barevně sjednocená.

Dochází k zatažení pórů a vyjasnění pleti. Pro chemický peeling se používají kyseliny jako je kyselina glykolová nebo kyselina mléčná, trichloroctová, které se běžně vyskytují třeba v rajčatech, cukrové třtině nebo jogurtu. Dle typu pleti se použije různá koncentrace kyseliny.

Péče o pokožku po padesátce

Díky menopauze a ztrátě estrogenů začíná u žen po padesátce pokožka opravdu ztrácet na své hydrataci a elasticitě. Chybí jí i svěží barva, je proto vhodné volit krémy a make-upy s rozjasňujícím efektem.

„Dejte ale pozor i na přehnané líčení, které může kvůli vizuální podpoře vrásek věk spíše zvýraznit, především v okolí očí,“ upozorňuje MUDr. Věra Terzijská.

„Nicméně pokud nechcete mít vrásky na tváři tolik viditelné, stále ještě není třeba hledat operační řešení. Zkuste některé z moderních metod liftingů za pomoci liftiivacích nití. Jedná se o ambulantní, rychlé a bezbolestné zákroky,“ radí dermatoložka.

Samozřejmostí v každém věku by měla být dostatečný pitný režim, který pomůže mít pleť hydratovanou po celý den.

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Čím čistit pleť? Lepší je termální voda, než různé olejíčky!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci