Skoro každý pátá dvojice chce svatbu bez hostů

11.4.2018 00:00   |   Sex a vztahy
Svatba je společenskou událostí, na kterou se těší nejedni rodiče a prarodiče. I když se může zdát, že uzavírání sňatků je v dnešní moderní době přežitek, vůbec tomu tak není.

svatby

Už v roce 2016 byla prolomena hranice 50 tisíc uzavřených manželství v České republice. Je to o 2,6 tisíce více než v předchozím roce. Počet sňatků tak opět překonal 50tisícovou hranici po sedmi letech.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Pečujete o vztah, nebo se necháte opečovávat?
Po jakém muži vlastně ženy touží
Češi se do svatby nehrnou, ale rozvádět se nebojí

„Nejvíce svateb se konalo v červnu, naopak nejméně v lednu. Nejčastější věk ženicha se rovnal 30 letům, nevěsty 28 letům,“ informuje Michaela Němečková z oddělení demografické statistiky ČSÚ.

Kolik má svatba stát?

Moderní doba se projevuje spíše v tom, kolik jsou lidé ochotni do svatby investovat. Z průzkumu Poštovní spořitelny vyplynulo, že Češi by nejčastěji za svatbu zaplatili 30 až 50 tisíc korun, necelá pětina dokonce dává přednost obřadu na úřadě a bez přítomnosti hostů.

„Když chtějí páry ušetřit, mohou zvolit cestu nejmenšího odporu, tedy obřad na radnici v místě bydliště s obědem v nejužším okruhu rodiny či přátel. V tom případě je částka do deseti tisíc reálná. Tuto možnost volí až 36 % respondentů,“ říká Přemysl Hanzelka, ředitel Poštovní spořitelny.

V dnešní době se páry zaměřují více na to, aby si svatbu užily, a nepřistupují k ní jako k povinnosti vůči svým příbuzným.

Letí jednoduchost a radost

To potvrzuje i rodinný terapeut Juraj Žáček: „Setkávám se s módou levnějších, méně okázalých svateb. Svatební obřad je chápán jako něco, co je třeba si užít, a ne protrpět, už nejde o sehrání nutného představení pro co nejširší příbuzenstvo.“

A co vlastně „letí“ v posledních letech? „Nosí se jednoduchost, přirozená radost a svoboda. Lidé už pochopili, že nabubřelé veselky nejsou to pravé ořechové. Mladí lidé čím dál tím více dávají na vlastní cítění.“

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Skoro každý pátá dvojice chce svatbu bez hostů

spell caster

22.2.2019   |   10:01   |   od: dercy
Dobrý den, jmenuji se Darci Lyne a jsem z nového dresu USA. Četl jsem komentár Los Angeles založený novinář odhaluje, jak trvale vyléčil slabá erekce a rychlá ejakulace 2 měsíce poté, co jeho žena opustila a on také řekl, že doktor NOSA dělá svou bývalou manželku zpět po 2 letech odloučení. Kontaktoval jsem stejného doktora NOSA kvůli mým výzvám v životě, mám tyto mohutné úmysly, že to pro mě bude fungovat, věřil jsem, že svědectví jsou skutečnými důkazy. Uvědomil jsem si, že by to bylo dobré sdílet tady, protože vím, že to bude inspirovat i ostatní.
Měl jsem to štěstí, když jsem narazil na BLACK MAGIC SPELLS
 Osobní kontakt společnosti Caster
 -Email - blackmagicsolutions95@gmail.com
Nejsem si jistý, že bych to mohl udělat bez něj. Byl bych se vzdát a uvěřil tomu, protože můj manžel viděl někoho jiného a řekl, že jsme skončili. Poté, co Dr.NOSA obědl Magic Love-kouzlo, můj manžel mě zavolá na mobil a vrátí se domů. Děkuji moc za to, že jsem po 3 letech odloučení přivedl svého manžela domů. Jsme navždy zadluženi. dnes svědím s radostí a štěstím světu ... také můžete s ním Co se stane s ním 2349083639501
* Láska kouzla Win-Back Ex milovník
* Úspěch a propagační kouzlo
* štěstí - BUSINESS STAR
* oddělení - OCHRANNÉ HÁČEK
* rozlišení kletby
  Řešení problémů s rozvodem?
  řešení nemoci a nemoci těla politické
 ctižádost?
duchovní čištění
* plodnost magie - ovoce žen
* vyhlášené kouzlo, SPELL LOTTERY & WIN
Zobrazen poslední příspěvek, celkový počet 1 příspěvek.
poslední příspěvek: 22. 2. 2019 10:01
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci