Konec vychrtlin v reklamách? Česko má náskok

27.12.2017 00:00   |   Styl
Na světových přehlídkových molech boří Plus Size modelky předsudky, začaly předvádět prádlo. Na českých to Triola dělá už pár let – dámské prádlo fotí a předvádí na modelkách s velikostí ňader K.

míry, boubelky
AnketaJak si představujete dnešní dokonalou postavu a ideál ženské krásy?

Ashley Graham je nejznámější modelkou kyprých tvarů a nehledě na kila navíc je každopádně velmi atraktivní ženou. Modelingu se věnuje od svých dvanácti let. A přestože ji v té době již začala trápit celulitida, nic si z toho nedělá dodnes. Na newyorském týdnu módy dokonce předváděla spodní prádlo.

Modelky Ashley Graham, Danielle Brooks, Candice Huffine a Denise Bidot i přes své „nedostatky“ totiž vypadají skvěle! Hrdě se procházejí po přehlídkovém mole a dávají světu najevo, že se za svá těla nestydí a své křivky mají rády.


Plus Size modelka Ashley Graham při focení nové kolekce plavek.

„A proč by se Plus Size modelky vlastně měly stydět, když předvádějí prádlo pro současnou populaci? Už pár desítek let v Americe i v Evropě výrazně rosteme do krásy, jsme vyšší, máme pevnější boky a větší prsa. Jen se kolem sebe pořádně rozhlédněte,“ vysvětluje trend větších velikostí Lýdie Malchárková, manažerka společnosti Triola. A dodává:

„Před pár lety byla nejprodávanější velikostí podprsenka s košíčky B. Dnes cílíme k větším obvodům i větším košům. Navíc, můžeme srovnávat – výrobě prádla se věnujeme bezmála sto let.“

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Spodní prádlo postavě pomůže!
Jak dobře vybrat podprsenku? Stylistka poradí
Zhubla a policisté jí chtěli sebrat řidičák

I plnoštíhlé modelky mohou ve spodním prádle vypadat dokonale, o čemž sociální sítě nejnověji přesvědčila newyorčanka Tabria Majors.

Svými fotografiemi ve spodním prádle chce Tabria především poukázat na to, že není zcela správné, aby v reklamách vystupovaly pouze vyhublé modelky, které mnohým ženám výrazně narušují pojetí ideálu krásy a občas jim způsobí i zdravotní potíže.

Lýdie Malchárková, manažerka společnosti Triola, k tomu poznamenává:

„My jsme již dávno ustoupili od focení prádla na štíhlých modelkách a fotíme prádlo v takových velikostech, jaké nabízíme. Šijeme podprsenky a kalhotky pro české krásky, tedy podprsenky s koši od B do K a s obvody pod prsy od 65 do 110 centimetrů. Víte, ideál ženské krásy s mírami 90–60–90 (vyjádřeno v centimetrech přes prsa–pas–boky) je pro současnou populaci spíše frustrující, než inspirující.“


Venuše alias Afrodita z ostrova Milos – antická bohyně krásy, lásky a plodnosti v Louvre.

Slepě se „správných“ čísel ideálu ženské krásy již drží pouze někteří návrháři a organizátoři módních přehlídek i soutěží Miss. Avšak jedná se o ideál více jak dva tisíce let starý.

A nemusíte zrovna jezdit do pařížské galerie Louvre, abyste si prohlédli tento vzor ideálu krásy – sochu Venuše alias Afrodity z ostrova Milos, antické bohyně krásy, lásky a plodnosti. V antice, kdy vznikla, byli rozhodně lidé menší a drobnější.

Obdobně tomu bylo i později, ve středověku. Jen si třeba vzpomeňte na prázdninovou návštěvu starobylého českého hradu. Do brnění chrabrého rytíře ze 14. století by se dnes nasoukal sotva patnáctiletý teenager. Dospělý muž rozhodně ne.

Stejně tak za ta staletí narostly ženy a dívky. Naše postavy jsou dnes vyšší a mohutnější. Prostě, rosteme a nemůžeme si udržet míry antických krasavic.


Modelka společnosti Triola v průběhu focení kolekce dámského prádla.

„Přála bych si, aby ideální míry antické bohyně byly pouze inspirativní. Daleko podstatnější pro ženskou krásu je jiný antický princip, a ten je stále platný – je to souměrnost postavy,“ zdůrazňuje Lýdie Malchárková a dodává:

„Kdo je souměrný, je krásný. Kdo je pružný, je mladý. A má-li žena kvalitní podprsenku, která vhodně pozvedne její prsa, zformuje sexy dekolt a opticky vyladí postavu, je neodolatelná.“

Nemyslíte, že je čas na změnu ideálu ženské krásy?

bri, ŽenyproŽeny.cz
Foto: Triola a.s. a archiv

Přečtěte si také

Diskuse: Konec vychrtlin v reklamách? Česko má náskok

co je krása

24.1.2020   |   08:58   |   od: pafia
V módních časopisech se modely fotí na modelkách, které vypadají že nedlouho po focení zemřou na souchotě. Nejsou štíhlé, ale vyzáblé. Pokud si je dospívající dívka vybere jako vzor je pravděpodobné, že skončí minimálně s poruchou příjmu potravy. Je lépe pokud žena šaty vyplňuje. Krásná žena je vyrovnaná, sebevědomá a na velikosti ňader, výšce postavy zas tolik nezáleží. Záleží na porozumění, povaze, charakteru.

co je krása

24.1.2020   |   08:58   |   od: pafia
V módních časopisech se modely fotí na modelkách, které vypadají že nedlouho po focení zemřou na souchotě. Nejsou štíhlé, ale vyzáblé. Pokud si je dospívající dívka vybere jako vzor je pravděpodobné, že skončí minimálně s poruchou příjmu potravy. Je lépe pokud žena šaty vyplňuje. Krásná žena je vyrovnaná, sebevědomá a na velikosti ňader, výšce postavy zas tolik nezáleží. Záleží na porozumění, povaze, charakteru.
Zobrazeny poslední 2 příspěvky, celkový počet 2 příspěvky.
poslední příspěvek: 24. 1. 2020 8:58
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci