Jak na vlasy, aneb Krásná a lesklá hříva v pěti krocích

23.5.2017 00:00   |   Zdraví a krása
Potřebujete nutně NĚCO rychle udělat se svými vlasy? Bojujete s roztřepenými konečky, rychle se mastícími vlasy, nebo i s lupy? Řekneme vám, jak na to.

vlasy

Náš celkový fyzický a psychický stav se odráží nejen na našem zdraví, ale právě i vzhledu. Většinou jsou to vlasy a pokožka, které signalizují, že je něco v nepořádku. A jelikož se může zdát, že navodit psychický klid v období stresu je více než komplikované, začněte s nápravou jinde.

Začít zevnitř

Základem všeho je správný a nutričně vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné makro i mikroživiny. Vyřaďte ze stravy smažená a tučná jídla, cukrovinky a další produkty moderní doby, a začněte si doma vařit z kvalitních surovin.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Umíte ochránit své vlasy před vysušením?
K zářivým vlasům pomůže správný jídelníček
Umýt si vlasy, jak prosté! Ale děláte to dobře?

Dopřejte si dostatek zeleniny, obilovin, luštěnin a libového masa. Do jídelníčku nezapomeňte zařadit ani ryby, ořechy a semínka. Touto cestou jednoznačně dosáhnete zlepšení vaší celkové kondice, jedná se však o cestu trnitou a poměrně dlouhou, chce to tedy pevnou vůli.

Konečky musí pryč

Vykazují-li vlasy letité chemické zásahy a hrubé zacházení, ani nejlepší vlasová kosmetika nedokáže zcela napravit napáchané škody. Neotálejte tedy s návštěvou kadeřnického salonu a poničených konců se zbavte.

Taktéž zvažte alespoň částečné omezení chemie, kterou na vlasy aplikujete. Volte raději šetrnou kosmetiku, která vlasy a pokožku jemně čistí a zároveň nezatěžuje.

Nechte si poradit

Vlasové kosmetiky je v současné době na trhu nepřeberné množství. To ovšem přináší i spoustu negativ. I to, že se lidé ve výběru ztrácejí a často volí nevhodnou či nekvalitní kosmetiku. Zásadní je zvolit takové produkty, které sedí vašemu typu vlasů.

„Fakt, že klienti často používají nevhodnou kosmetiku, je jedním z nejčastějších problémů poničených vlasů. Ty jsou poté nepoddajné, lámou se a třepí se,“ vysvětluje Renáta Gaucká, vlasová expertka profesionální kadeřnické kosmetiky Nouvelle.

Pokud i vy máte nějaké patálie s vlasy, místo experimentování zvažte konzultaci s odborníkem, který by měl být schopen vám poradit.

Přípravky nepřekombinujte

Na kombinování několika vlasových produktů jsou největší experti většinou ženy. Ty při každodenním mytí používají šampon, kondicionér, masku na vlasy, ochranné sérum na konečky, stylingový gel a na závěr ještě většinou lak, který celý účes zafixuje.

Takové množství kosmetiky ovšem vlasy nesmírně zatěžuje a pozitivní účinky jednotlivých přípravků se navzájem ruší. Naučte se kosmetické rituály naplánovat tak, abyste vždy použili maximálně tři přípravky najednou.

Upravujte šetrně

Vlasům nepřidává ani každodenní foukání, žehlení, natáčení, svazování do copů a aplikace nejrůznějších sponek. Když už musíte fénovat, vždy fénujte už trochu proschlé vlasy a na fénu nikdy nenastavujte nejvyšší teplotu. To samé platí u žehličky či kulmy.

Co se nejrůznějších spon a gumiček týče, volte takové materiály, které vlasy netrhají a nelámou.

Záležet si dejte i na výběru správného hřebenu. Vhodné jsou kartáče z přírodních materiálů, jako je dřevo či kančí štětiny. Naopak se obloukem vyhněte kartáčům kovovým, které vlasy trhají.

tzo, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Jak na vlasy, aneb Krásná a lesklá hříva v pěti krocích

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci