Jaké jsou trendy moderního bydlení

11.1.2017 00:00   |   Bydlení
Plánujete přestavět nábytek a přidat bytu na originalitě? Pak se vám hodí vědět, jaké jsou trendy v interiéru.

bydlení

Použití přírodních materiálů v obývacích prostorech či ložnici je již několikátým rokem zpět. Nyní se však designéři budou zaměřovat na využití těchto materiálů i na neočekávaných místech, jako jsou koupelny či kuchyně.

Eko styl se drží

„EKO“ styl tak zůstane hlavním tematickým prvkem i pro příští rok a hojně budou využívány materiály jako dřevo, korek či kámen. Mezi doplňky budou převládat zemité tóny hnědé, zelené, pískové či hořčicově žluté.

Může vás zajímat

Jaký nábytek do koupelny
Dobře se vyspat. To je přece něco!
Zima za dveřmi, mýty o vytápění

Častěji se setkáme i se snahou přenášet zeleň či jiné formy přírody do interiéru, a to v podobě zakládání zimních zahrad či interiérových zelených stěn. Zvyšovat se bude i tendence vybavovat domácnost květinami v nejrůznějších závěsných květináčích, truhlíkách apod.

Očekává se, že propracovanější bude i nábytek z palet, který byl doposud požadován za DIY materiál. Nyní však získá luxusnější podobu.

Relaxační koutek

Zvyšovat se bude i tendence vytvářet si prostor určen výhradně pro relaxaci. Pro nedostatek místa v novostavbách však lze pro tento účel opticky odlišit například jen jeden kout místnosti.

Inspiraci nacházejí designéři v zámeckých knihovnách se zdmi vymalovanými teplými barvami, gobelíny na stěnách a masivními knihovnami.

Oblíbenost si znovu získává již tradiční křeslo typu ušák, které začíná zdobit drtivou většinu domácností, a vytváří tak nerušenou oázu klidu. Ušák doporučujeme nechat vyrobit na míru.

„Výrobu našeho proslulého křesla jsme zachovali z dob minulých. Jedná se o řemeslnou a výhradně ruční práci. Kostra je masivní z tvrdého dřeva, sedák je pružinový, vyvázaný africkou trávou a koňskými žíněmi,“ říká majitel PK Interiér, Pavel Kružík.

„Velmi důležitý prvek při výběru ušáku je také správná podpěra v bederní části. Ta zajišťuje zdravý a pohodlný posed, což je důležité hlavně v případě, že v křesle usnete. Vyhnete se tak bolestem zad a ztuhlému krku,“ dodává Kružík.

Co a kam?

Daleko promyšlenější bude i dispoziční řešení interiéru, přičemž hlavním myšlenkovým směrem bude zaměření se na jeho promyšlenou funkci.

Každý kus nábytku či dekorace tak má mít svou opodstatněnou roli a trendem bude skrývat prostory, které nejsou právě používané. Z toho důvodu bude daleko větší poptávka po interiérech na míru a zakázkové výrobě nábytku, což pomalu, ale jistě přestává být výsadou.

V současnosti naopak hovoříme skoro o nutnosti. Čím dál tím oblíbenější bude také tzv. „open space“, kdy často nalezneme obývací prostory spojené s jídelnou a kuchyní.

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Jaké jsou trendy moderního bydlení

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci