Zbavte se podzimních depresí! Poradíme vám s tím

8.10.2021 00:00   |   Sex a vztahy
Podzim je období plné depresí. Sluníčko už svítí poskrovnu, vlastně většinou spíš prší či sněží, den je čím dál kratší a ospalá atmosféra na energii a dobré náladě zrovna nepřidá. Jak se zbavit nepříjemných pocitů, smutku a deprese?

sex a vztahy

Máme pro vás několik tipů, které vás vrátí do veselejšího "letního" režimu.

Udělejte si radost

Každá žena má radost, když si koupí něco nového na sebe. Většina z nich se do toho oblékne hned následující den i při nepřízni počasí. Už jste ale slyšeli o tom, že krása ženy začíná u prádla? Je až katastrofální, jak málo o sebe ženy v tomto ohledu dbají.

Téměř žádná česká žena nenosí sladěnou podprsenku s kalhotkami, pokud ten den nečeká milostné hrátky. Nemluvě o tom, jak málo žen zná svou správnou velikost. Problém je v tom, že mezinárodní obchodní sítě šijí spodní prádlo v zahraničí, a to na cizinky.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Míváte depku? Může být, nejste přece počítač
Proč vám z deprese pomohou tvarůžky?
Stres a únava? Poradíme vám, co jíst a co pít

České ženy ovšem mají jiné proporce, takové prádlo jim tedy sednout ani nemůže. Proto je ideální zajít si pro osobní radu k proškolenému personálu nějakého českého obchodu. Například v prodejnách TIMO se pravidelně konají akce Bra-fitting, na nichž se ženy dozví, podle jakých parametrů prádlo vybírat.

Věřte, že na dobře padnoucí podprsence vypadají každé šaty lépe. Už jen ten pocit vám zvedne náladu o sto procent.

Dopřejte si vitamínovou bombu

Naše tělo se v létě automaticky přizpůsobí vysokým teplotám a sníží potřebu příjmu energie. V praxi se to projeví tím, že máme potřebu konzumovat lehčí potraviny, hodně ovoce a zeleniny. Na podzim však potřebuje organismus daleko více vitamínů, aby se vyrovnal s viry a infekcemi.

Dopřejte si pravidelnou vitamínovou bombu v podobě čerstvě vymačkaných ovocných a zeleninových šťáv. Namixovanou směs dochucujte zázvorem a limetkou na zahřátí, řepou na povzbuzení, nebo řepíkem na trávení.

Citrusové ovoce vás pak zásobí vitamínem C. Pro obalení nervů a na jejich zklidnění snídejte ovesné vločky s ořechy a na dochucení použijte skořici.

Dobře se vyspěte

Už naše babičky znaly a využívaly léčivou moc bylinek, které různě svařovaly a přeměňovaly ve voňavé nálevy. Které bylinky z vás nejlépe sejmou napětí a uklidní vaše rozjitřené nervy?

Určitě je to meduňka lékařská, jejíž nálev před spaním vyvolá klidný spánek s příjemnými sny.

Kozlík lékařský je pak nejpopulárnější bylinkou užívanou při nervových onemocněních a přímo ovlivňuje rychlost usnutí. Jeho konzumací se vám podaří zahnat nespavost způsobenou nervovým vyčerpáním, přepracováním nebo stresem. Právě spánek je totiž pro zahnání podzimní únavy velmi důležitým prvkem.

Další rostlinou, která je oceňována pro své sedativní účinky a tlumení pocitů úzkosti, je mučenka pletní.

Vyražte do společnosti a za sportem

Jakýkoliv pohyb podněcuje produkci tzv. „hormonů štěstí“, ke kterým se řadí i endorfin. Endorfiny jsou často přirovnávány k látkám podobným morfiu a jejich účinek je podle odhadů mnohokrát vyšší. K jejich vyplavování dojde již po 15 až 20 minutách aktivního pohybu.

Vyzkoušet můžete neobvyklé a poslední dobou velmi populární sporty, jako je kanjam (hra s létajícím talířem), pole dance (tanec u tyče), nebo cybing (skupinová lekce na strojích).

Pokud zrovna nemáte chuť vyrazit ven nebo do fitka, můžete vyvinout daleko příjemnější aktivitu – sex. Pohybem se také odreagujete a spontánně se odpoutáte od černých myšlenek a pročistíte si hlavu.

Neviděli jste dlouho své přátelé? V tom případě je načase zvednout sluchátko a zavolat jim. Nic vám nezvedne náladu víc než veselá společnost blízkých lidí.

tzo, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Zbavte se podzimních depresí! Poradíme vám s tím

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci