Čtyři největší mýty o hubnutí

7.4.2013 00:00   |   Hubnutí
Snažíte se zhubnout do plavkové sezóny a stále se vám to nedaří? Možná děláte něco špatně. Máme pro vás pár tipů.

hubnutí

Při neúspěšných pokusech o redukci váhy se setkáváme se čtyřmi mýty o hubnutí, kterých se zkuste vyvarovat. Dopomůžete si tak k vysněné postavě.

Mýtus 1: Čím více posiluji, tím více hubnu

Mnoho žen si myslí, že když vypotí svoji duši v posilovně na strojích nebo budou chodit každý den své tělo trápit na spinning, tak zhubnou. Pokud chcete shodit kila a nenabrat příliš svalové hmoty, je během cvičení důležité s posilováním kombinovat i kardio trénink (běh na pásu, rotoped aj.)

Může vás zajímat

Barevné jídlo nám pomůže zhubnout
Chcete zhubnout? Pořádně se nasnídejte
Při dietě smíte pečivo. Ale vybírejte!

Výborným řešením na úbytek kilogramů je například 30minutové kruhové cvičení pro ženy. Ve fitness Expreska střídáte aerobní cvičení se silovým tréninkem tak, abyste efektivně hubly a nebudovaly si kulturistické svaly.

Mýtus 2: Po páté hodině již nemůžu jíst

Plno žen stále žije v přesvědčení, že večer by se po 17. hodině nemělo jíst. Vše ale záleží na tom, v kolik chodíte spát.

„Důležité je nejíst přibližně dvě hodiny před spánkem, aby tělo mělo ještě čas vše strávit,“ říká Lucie Miláčková, výživová odbornice Expresky. „Večer by se měla jíst jídla obsahující bílkoviny a aminokyseliny, které obnovují svalovou hmotu. Přílohy ve formě sacharidů si nechte spíše na oběd.“

Mýtus 3: Při hubnutí mohu jíst ovoce, kolik chci

Ovoce je jistě hodnotný zdroj vitamínů, ale pokud chcete úspěšně hubnout, měly byste ho konzumovat v přiměřeném množství a vědět, které si vybrat. Kromě lahodné chutě a zdraví prospěšných látek je totiž ovoce i zdrojem jednoduchých cukrů.

Při redukční dietě se doporučují dvě porce ovoce denně. Nejlépe dopoledne a v časnějších odpoledních hodinách. Ovoce, které není při dietách příliš vhodné, je banán a hroznové víno. Naopak ideální jsou jahody, maliny, jablka, ostružiny nebo například švestky.

Ovoce jezte v syrovém stavu. Na kompoty, kandované a sušené ovoce, si při dietě nechte raději zajít chuť. Výjimkou jsou sušené meruňky, které v malém množství nevadí.

Mýtus 4: Light potraviny mi zajistí štíhlou linii

Máte v ledničce většinu produktů v light verzi? Při dietě jsou light potraviny jenom lehkým pomocníkem a neměly byste se na ně příliš spoléhat.

Energetické tabulky potravin

Potřebujete vědět, jakou energetickou hodnotu mají potraviny, které si zrovna chcete připravit?
Při dietě je důležité sledovat, kolik
čeho si dát, abyste dodrželi energetický limit.

„Lidé si mnohdy nakoupí light jogurt a místo jednoho jich sní více, protože si myslí, že po light potravinách se nedá přibrat. A kalorie se tak začnou pomalu hromadit,“ připomíná Miláčková.

„Light potraviny jsou také často plné různých chemických dochucovadel a náhražek a nejsou proto pro naše tělo ideální. To samé mléko. Odstředěné mléko má na rozdíl od polotučného mléka pouze o jedno procento méně tuku. Polotučné mléko navíc obsahuje více vitamínů vázaných na tuk,“ dodává výživová odbornice.

zot, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

 


Diskuse: Čtyři největší mýty o hubnutí

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci