Vegetariánství je zdravé, ale jen s promyšleným jídelníčkem

4.1.2013 01:00   |   Styl
Stává se, že vegetariány za jejich životosprávu odsuzujeme. Ale v podstatě většinou proto, že vlastně ani nevíme, co jim na jejich alternativu říci. A máme třeba i strach, aby vegetariánství nepropadly naše děti...

vegetariáni

„Podle mého názoru je vegetariánství velmi zdravý způsob stravování. Ovšem pouze za předpokladu že nevyměním jen maso za těstoviny z bílé mouky,“ upozorňuje výživová poradkyně Monika Divišová z centra Wellnessia.

Vegetariánství už dávno není jen alternativní volbou omezené skupiny lidí, ani módním, pomíjivým výživovým trendem. Obecně je vnímáno jako zdravější varianta stravování, především díky redukci příjmu živočišných tuků, které zvyšují riziko cévních onemocnění.

Může vás zajímat

Biostyl, aneb Nebojte se neznámého
Váháte před baklažánem? To je chyba!
Naučte děti, že zdravé může být i dobré

Co je třeba vědět

Rostlinná strava, základ jídelníčku vegetariánů, je prevencí výskytu kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny žaludku i tlustého střeva, potíží s vysokým krevním tlakem a cholesterolem.

Podmínkou ovšem je promyšleně sestavený jídelníček tak, aby se předešlo nejčastějším problémům spojeným s vegetariánstvím, především dlouhodobého nedostatku některých živin jako jsou bílkoviny, železo a vitamíny řady B.

Být vegetariánem neznamená jen přestat jíst maso a ryby. Je potřeba celkově upravit stravování tak, abychom dostávali všechny potřebné živiny. Lidé co se rozhodnou z jídelníčku vyřadit maso, začnou jíst velké množství těstovin, pečiva a smažených jídel. Velmi často totiž není v běžné restauraci ani jiná volba bezmasých jídel.

Kalorická hodnota a glykemický index

S jídelníčkem plným sladkého pečiva, smažených sýrů a smetanových těstovin jde ruku v ruce i nadváha. Důvodem je mnohem vyšší kalorická hodnota i vysoký glykemický index.

„Mezi našimi klienty jsou příznivci vegetariánské i konvenční stravy. Na míru jim sestavujeme komplexní výživové plány, programy zdravého hubnutí, nabízíme individuální konzultace se zkušeným nutričním poradcem,“ říká Monika Divišová (na snímku vpravo).

„S každým klientem nejprve společně podrobně analyzujeme jeho stravovací návyky, vyhodnocujeme, které výživové látky jeho organismus postrádá. U vegetariánů se často setkáváme s celkově málo pestrým jídelníčkem,“ dodává odborná terapeutka.

Optimální jídelníček

„V takovém případě se společně pustíme do zpestření jídelníčku. Naučíme se používat potraviny, jako jsou luštěniny, mořské řasy, tempeh nebo lněné semínko a také jak má vypadat optimální složení jídelníčku.“

Když je vegetariánský jídelníček vyvážený může velmi příznivě podpořit mnoho zdravotních problémů – zácpa, nadýmání, migrény, cukrovka, bolesti kloubů a další. Vlastně bych všem doporučila celkové snížení konzumace masa a zařazení více rostlinných potravin,“ radí Monika Divišová.

Je tedy třeba zdůraznit, že být opravdovým vegetariánem neznamená jen nejíst maso, ale jedná se o životní styl, který zahrnuje celkovou změnu stravování.

zot, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Vegetariánství je zdravé, ale jen s promyšleným jídelníčkem

Vegetariánský jídelníček

2.11.2013   |   16:03   |   od: Jitka Z.
Mohl by někdo poradit, kde by mi sestavili promyšlený vegetariánský jídelníček na míru? Předem děkuji za odpověď.
Zobrazen poslední příspěvek, celkový počet 1 příspěvek.
poslední příspěvek: 2. 11. 2013 16:03
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci