Nejen pokožka, ale i vlasy potřebují v létě speciální péči

26.6.2012 00:00   |   Styl
Také si pro dovolenou sháníte opalovací krémy a další kosmetiku, aby pokožka netrpěla? Děláte dobře. A co vlasy? Nezapomněli jste na ně? A přitom i ony potřebují v létě speciální péči!

clasy, léto péče

Aby vlasy zůstaly lesklé a zdravé, stačí dodržovat několik snadných pravidel.

Přípravky s UV filtry

Míříte-li k moři, rozhodně bystě měli vědět, že slunce, respektive jeho UV paprsky, v kombinaci s vánkem na pláži bez ošetření vaše vlasy poškodí -za pár dní zjistíte roztřepení konečků. Pomoci můžete už třeba tím, že před dovolenou si vlasy nebudete barvit, protože chlór a sůl pravděpodobně jejich barvu změní.

Může vás zajímat

Jaký účes? Hitem je asymetrie
Tři rady pro větší objem vlasů
Když chcete mít na hlavě účes

A také můžete nahradit vlasovou kosmetiku, kterou běžně užíváte, produkty, které obsahují UV filtry. Soustřeďte se na speciální výrobky, označené jako sunproof. Jejich účinek je podobný jako opalovací krémy.

Vlasy musíte i pořádně mýt - volte tedy šampón s extrémně vysokým obsahem vlhkosti pro denní očištění vlasů od slané vody. Slaná voda totiž vyplavuje ze šupinkové vrstvy vlasu ceramidy, které je potřeba potom dodat vlasům zevně, aby nebyly příliš suché a porézní. Nejlépe se hodí výrobky, které obsahují panthenol nebo aloe vera. 

Slunce bere lesk

"Sluníčkem vlasy šisují, dochází k jejich dehydrataci. Vlasy pak ztrácejí lesk, jsou bez života. Stávají se méně pružné, jsou přesušené a krepaté," vysvětluje vlasová odbornice Sandra Nováková (na snímku vpravo) z pražského ateliéru SAN.

Slunce vlasy nejen vysuší a zesvětlí jejich barvu, ale také může poškodit pokožku hlavy.

Vlasům neprospívá slaná ani chlorovaná voda. A jestliže vlasy barvíte, jsou na dovolené mnohem zranitelnější.

"Pokud si je opravdu musíte nabarvit, udělejte to alespoň deset dní před odjezdem," doporučuje Sandra Nováková.

Do čeho investovat?

Léto je pro naše vlasy velmi náročným obdobím a je třeba jejich péči věnovat pozornost. Měli byste si opatřit přípravky obsahují vyživující oleje, které vlasy hluboce vyživí, ale nezatěžují.

Například s přírodním kokosovým a mandlovým olejem, minerálními oleji a také vzácným argánovým olejem (přírodní omlazující přípravek, který se získává z jader stromu argánie trnité, který se vyskytuje výhradně v jihozápadní části Maroka). Právě tyto vyživující oleje doplňují vlasy o potřebné živiny - lipidy, které obnovují jemnost, hebkost a ztracený lesk suchých vlasů.


Argánový olej s jádry argánie 

Nejlepší prevenci svým vlasům dopřejete, když budete vlasovou kosmetiku správně používat. "Šamponem si vlasy myjte tak často, jak potřebujete. Šampon stačí nanést pouze jednou – není potřeba vlasy umývat dvakrát," radí Sandra Nováková.

Po umytí šamponem vždy použijte kondicionér. Můžete zvolit klasický nebo express kondicionér, který v sobě spojuje výhody kondicionéru a masky v jednom. Vyživuje vlasy stejně jako maska, ale působí rychlostí kondicionéru.

"Kondicionér nenanášejte na celou délku vlasů, ale od středu směrem ke konečkům: vynechejte přibližně první 1/3 délky vlasů a pokožku hlavy. V období dovolené, kdy jsou vlasy vystavovány sluníčku a vodě (slané i sladké), je vhodné používat kondicionér po umytí každý den. Nechte ho působit po dobu jedné minuty a poté opláchněte."

Zkuste masku!

Jestliže běžně nepoužíváte masku, určitě to napravte před dovolenou. "Maska obsahuje vyšší koncentraci aktivních látek, které vyživují vlasy do hloubky. Nanáší se na umyté vlasy, nechá působit tři až pět minut a poté se opláchne. Pro optimální výživu vlasů je dobré ji aplikovat jednou až dvakrát týdně."


Dopřejte svým vlasům před dovolenou výživnou masku

A rada na závěr? Začněte letní sezónu návštěvou kadeřnického salónu, abyste se zbavily roztřepených konečků a postaraly se tak o oživení vlasů i celého účesu. Pokud se vaše vlasy obvykle během léta vysušují, zvažte preventivní profesionální ošetření v salónu, abyste se vyhnuly potencionálnímu krepatění vlasů.

"Pravidelně používejte přípravky speciálně určené pro péči o suché vlasy. Nevystavujte vlasy zbytečně slunci, chlorované a slané vodě," shrnuje odbornice Sandra Nováková.

zto, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Nejen pokožka, ale i vlasy potřebují v létě speciální péči

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci