Sněhurka: Dvakrát nová a pokaždé jiná

28.3.2012 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Kolik už jsme zažili pohádkových Sněhurek? Ale nikdy jich nebude dost. Skoro současně se na plátna kin chystají další dvě. A stoprocentně každá jiná!

sněhurka

Již začátkem dubna Hollywood Classic Entertainment uvede americký film Sněhurka (Mirror Mirror), který natočil režisér Tarsem Singh a do role královny obsadil Julii Roberts. Zlá královna také vypráví část příběhu a Sněhurka z něho nevychází moc dobře.

Žalostnou puťku princeznu v tomto filmu ani nezachraňuje neohrožený princ, ale trouba, který se umí jen vytahovat a přitom mu nabančí i každý z trpaslíků. Křehká dívka jej tedy společně se svými malými kamarády naučí šermovat a vůbec chovat se jako opravdový princ.

Video
Trailer k americkému filmu Sněhurka.

Příběh jen vzdáleně odpovídá původní předloze notoricky známé pohádky bratří Grimmů. To se samozřejmě nemusí vyplatit, publikum bývá naladěno tím, co zná.

V tomto příběhu se zlé královně daří získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna se však svého výsostního práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých liliputů, kteří upřednostnili povolání lapků před prací v dolech, dokonce s královnou bojuje o ženicha.

Výpravná podívaná nabízí pohádku plnou intrik i ironického humoru, ve které stárnoucí královna řeší za pomoci kouzel první vrásky, vybíráním daní a sňatkovou politikou zase finanční potíže.


Zlou macechu, královnu ztvárnila Julia Roberts.

Kdo zná Pána prstenů, samozřejmě pozná Boromira – respektive Seana Beana – v roli krále. Přitroublého prince hraje Armie Hammer, jenž zaujal ve filmu Davida Finchera o zakladateli sociální sítě Facebook The Social Network v roli dvojčat Winklevossových.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Clooney, Damon a Craig u výslechu
Hugo – Martin Scorsese uchvacuje
George Clooney s dětmi na Havaji nemá havaj

Sněhurku ztvárnila Lily Collins, dcera britského muzikanta Phila Collinse. „Julia Roberts hraje zlou královnu tak, jak bych to nikdy nečekala. A překvapení určitě budou i diváci,“ nechala se slyšet Lily, která byla natáčením nadšena.


Sněhurka v podání Lily Collins.

„Můžete očekávat neočekávané záběry, úchvatné kostýmy, účesy i masky. Zkrátka, vše, co od krásné pohádky čekáte, tam bude. Na druhé straně nepůjde o klasickou Sněhurku, bude jiná, ale skvělým způsobem,“ říká Lily Collins.

Americký film Sněhurka (Mirror Mirror) vyjde začátkem září rovněž na DVD.

Od pohádky k fantasy

Další Sněhurkou bude Kirsten Stewart a její zlou nevlastní matkou Charlize Theron. To v britsko-americkém snímku Sněhurka a lovec (Snow White and the Huntsman) režiséra Ruperta Sanderse, který svůj první velký film sestavil jako plnohodnotnou fantasy. Koncem května ji u nás představí Bontofilm.

Video
Trailer k britsko-americkému filmu Sněhurka a lovec.

Příběh pojednává o vztahu mezi lovcem, chcete-li myslivcem a Sněhurkou. Nejprve totiž myslivci nařídí, aby vzal Sněhurku do lesa a tam jí zbavil života. Jenže ten se rozhodne po svém a Sněhurku nechá naživu. Zjistí totiž, že jsou k sobě něčím spoutáni, a tak spolu naplánují útěk.

Do světových i českých kin se sice britsko-americký film Sněhurka a lovec dostane o necelé dva měsíce později, ale kdoví, zda neosloví diváky víc, než její letošní sestřička – americký snímek Sněhurka.


Kirsten Stewart jako Směhurka a lovec Chris Hemsworth.

Britsko-americký film Sněhurka a lovec (Snow White and the Huntsman) vyjde počátkem října na DVD i na Blu-ray.

Připomeňme, že filmů podle pohádky bratří Grimmů se již natočilo několik desítek, připočtěte muzikály, televizní pohádky a další...

Ale jedna Sněhurka je skutečná NEJ – nejznámější kreslená pohádka z dílny Walta Disneye z roku 1937 režiséra Davida Handema. V roce 2008 jej Americký filmový institut zařadil mezi desítku nejlepších animovaných filmů na světě.

boh, ŽenyproŽeny.cz
Foto: Hollywood Classic Entertainment a Bontonfilm

Přečtěte si také

Diskuse: Sněhurka: Dvakrát nová a pokaždé jiná

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci