SuperStar vyhrál Martin Chodúr

21.12.2009 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Zazvonil zvonec... Česko Slovenské SuperStar je konec. A protože jako v každé pořádné vánoční pohádce známe konec všichni, tak nikoho nepřekvapí, že vyhrál největší favorit a nejlepší zpěvák: Martin Chodúr z Ostravy.

Martin Chodúr
Martin tak porazil největšího šoumena SuperStar Miroslava Šmajdu z Košic. Ale nebyla to žádná finálová lítá řež, spíše selanka, kde i porota jakoby si jen přišla poslechnout ortel diváctva a ředitelé i sponzoři rozdat ceny.

Miro už si jen užíval

Také Miro zřejmě nevěřil, že by Martina mohl porazit. Poslední večer si užíval, nejspíš se ani moc nesoustředil. A co se mu nepovedlo, to mu každý odpustil.

Hlavně v první skladbě (šlo o Mirovu nejoblíbenější píseň, baladu Watch Over You od kapely Alter Bridge), kdy mohl být ještě poněkud nervózní, se dost často ve výškách netrefoval a v poslední písni (C'est La Vie, s níž sklidil ovace ve finálovém kole, věnovaném Karlu Gottovi) zase zapomněl text a porušil i jeden ze základních zákonů scény – aby do sebe účinkující nevráželi :o))

Ovšem známý vánoční hit Last Christmas slavné popové skupiny Wham! podal náramně. Vyšlo mu snad všechno, jak chtěl.

Video
Miroslav Šmajda – Last Christmas

Sympatický student Šmajda na sebe v soutěži upozornil hlavně tím, jak výrazně se zlepšoval. Všichni si pamatujeme, když do SuperStar vstoupil coby outsider. Rovněž porota mu to dlouho a zřetelně dávala najevo. Nakonec Miro prošel semifinálem a ve finálových kolech už potrápil i superfavorita. Kdo by to před dvěma měsíci řekl.

Čtěte o SuperStar

Odstartuje Martin superkariéru?

Jak jsme Martina Chodúra poznali, dobře ví o svých přednostech, ale zároveň také dokáže zabojovat s nedostatky. V posledním finále tedy zase vylepšil svůj jevištní pohyb. Pamětníci jistě potvrdí, že i Karel Gott na počátku kariéry vyvolával v tomto směru spíš úsměv. Popravdě, taneční hvězda z něj není a ani ji ze sebe nedělá. Nicméně, kdo se chce učit, naučí se leccos. Martin začal a ta trocha topornosti se kvůli jeho snaze (zatím) promíjí. Uvidíme za deset let…

Video
Martin Chodúr – Supreme a Blue Suede Shoes

Pro závěrečný soutěžní večer si Chodúr překvapivě nevybral repertoár svého oblíbence Toma Jonese, ale Marvina Gaye a jeho song I Heard It Through The Grapevine. Nezklamal ani s vánoční White Christmas, proslavenou Bingem Crosbym a později Frankem Sinatrou.

Největší aplaus však Martin sklidil za píseň Supreme (Robbie Williams), se kterou zazářil už v divadle. A přidal i něco tance na jednu z nejznámějších rokenrolových skladeb Blue Suede Shoes (Carl Lee Perkins).

Ceny pro zábavu

SuperStar není jen soutěží talentů, ale především zábavným programem. Patří k ní tedy rovněž udělování zvláštních cen.


Cenu za nejlepší úsměv
obdržel vcelku očekávaně Thomas Puskailer – nizozemský Slovák, žíjící nyní v Londýně.
Thomas Puskailer, Superstar
Suverénně nejstaršího finalistu (28) vybavila příroda a otec-zubař dokonalým úsměvem, co prý straší porotce Ondřeje Hejmu snad i ve snu.


Cenu za nejzajímavější image
získalo duo nepochybně nejzajímavějších porotkyň – Dara Rolins & Marta Jandová.
Dara Rolins, Marta Jandová, Superstar
Ale, jakoby tuto cenu vyhlásili Marťani – kde se vzala, tu se vzala... I když, sympatickým porotkyním ji jistě každý přeje. Takže ani nepátrejme dál.


Rozhodně však daleko víc diváci očekávali vyhlášení vítěze první Česko Slovenské Hvězdné pěchoty. Jejím generálem a nositelem ceny Největší úlet se nakonec stal Ivan Kandráč, který se poněkud bezděčně představil zároveň v roli nekorunovaného krále večera.

Video
Ivan Kandráč v závěrečném přenosu dostal režii pořadu totálně do úzkých.

Svéráznou interpretací písně Colu, pijeme colu (od Michala Davida) ovládl Ivan Kandráč podium a naprosto se vymkl kontrole režii pořadu. Přišel s ujištěním, že jako zpěvák je na cestě vzhůru, což na místě hned předvedl.

Porota se vlastně shodla

Poslední hodnocení poroty bylo pro ni samotnou trochu nečekané, příliš s tím už nikdo z nich nepočítal. Ale zase tolik by je přece překvapit nemělo.

Video
Viditelně zaskočení porotci hodnotí naposledy...

V porotě se všichni shodli na Martinu Chodúrovi, byť se Marta Jandová vtipně snažila z jednoznačné odpovědi vybruslit – Martinem Šmajdou.

Škoda jen, že jsme se nedozvěděli, jak přesně diváci hlasovali. Leoš Mareš pouze prozradil, že do posledního kola poslali rekordních 1 272 853 esemesek, většinu z nich pro Martina Chodúra. Jinak to viděli návštěvníci a čtenáři našeho portálu ŽenyproŽeny.cz, pro které je vítězkou SuperStar Monika Bagárová a hned za ní Dominika Stará, Martina Chodúra odsunuli až na třetí místo.
předání cen, Superstar

Věřme, že porota i diváci svými hlasy vybírali v SuperStar dobře a Martin spolu s dalšími finalisty se v českém či slovenském šoubyznysu neztratí. Zatím z těch mnoha hvězdiček, co tato soutěž rozsvítila, září vlastně hvězda jediná – Aneta Langerová. Snad se k ní Martin Chodúr připojí.

laš
Foto: z TV obrazovky

Přečtěte si také


Diskuse: SuperStar vyhrál Martin Chodúr

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci