Velké zelené jablko a zelenina? Meloun!

16.7.2010 00:00   |   Styl
Právě teď je sezóna melounů a potkáte je na každém kroku. Možná ani nevíte, že to není ovoce...

meloun

Slovo meloun pochází z řečtiny a znamená velké zelené jablko. Už asi tisíc let před naším letopočtem se objevil v Evropě, ve Středomoří, kam se pravděpodobně dostal z Afriky. Pěstuje se v teplých pásmech Evropy. Od nás nejblíž na jižním Slovensku a v Maďarsku už od 16. století. Mimochodem o melounu většinou mluvíme jako o ovoci, ale patří mezi tykve, které jsou vlastně zelenina.

Meloun s výrůstky

Jen v Evropě je registrováno kolem 380 odrůd melounu vodního, který se svou zelenou slupkou a červenou dužinou je nejznámější. Prodává se i Cantalupe, cukrový neboli medový meloun, navrchu béžový, uvniř oranžový, Galia má světlejší dužinu, Kiwano – nov ý druh melounu z Nového Zélandu, vypadá jako válec s výrůstky, jehož zelená dužina připomíná chuť banánu. Melouny odrůdy Bouquet jsou zase bez pecek…

Sací kořeny

Na poli ho ještě před tím, než se vytvoří plody poznáte podle dlouhých plazivých výhonků a žlutých květů. Zvláštní je jeho kořenový systém, který má obrovskou sací schopnost, s jejíž pomocí zásobuje vodou velké plody.

Za osmdesát dní na světě

Než se ze semínka stane velké zelené jablko trvá to přibližně osmdesát dní. Farmáři se přitom musí snažit zajistit jim nejen vláhu, ale také co nejvíc slunečního svitu. Pak jsou melouny opravdu sladké a šťavnaté.

Kluk s dortemMŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Špeky a obezita. Jak poznat zdravý tuk?
Vitamíny z lékárny? Dětem je moc nedávejte!
Čím se mohou vaše děti otrávit?

Doporučují lékaři

To, proč jsou tak oblíbeným letním jídlem, spočívá nejen v lahodné chuti ale také v jejich kalorické nenáročnosti. Obsahují totiž z 90% vodu a 100 gramů má pouze 12 kcal. Navíc v nich najdete prospěšnou vlákninu, mají vitamín C i minerály a pročišťují močové cesty.

Stokilový cvalík

V evropských podmínkách dorůstají melouny do hmotnosti až 15 kilogramů. Nejčastěji ale mají kolem pěti kil. Největší meloun na světě údajně vážil 122 kilogramů. Bohužel není známo, jak jej z pole odnesli.

V láku i láhvi

Využití melounů je v různých zemích různé. V Rusku například malé plody nakládají jako okurky, v orientálních zemích dužinu suší a praží zralá semínka. Z nich se dá také získat, podobně jako z dýňových, chutný olej. Ze zkvašené šťávy se dá vydobýt i pálenka… Zkrátka meloun je v domácnosti nepostradatelný.

Ozdobou rautů

Meloun se stal také oblíbenou dekorací na různých rautech. Jeho dužina se totiž dá dobře vyřezat do nejrůznějších tvarů a vydrží dlouho čerstvá. Někteří vtipálkové také pěstují hranaté melouny. Prostě na malé plody nasadí větší hranaté nádoby a chudák meloun se do nich vtěsná. Má to jedinou výhodu, - lépe se skladuje. Mnohem záavnější je moderní vyřezávání- někdy člověku zůstává rozum stát, co jde vytvořit...

Opilý meloun i hosté

Pokud toužíte po nějakém receptu, zkuste opilý meloun. Vyberte méně zralý plod a kolik má kilo, tolik deci alkoholu (rum, koňak…). Ten vpravte, nejlépe injekční stříkačkou, do melounu. Necháte hodinku dvě odležet v chladničce a pak servírujte oblíbeným hostům.

zup

Přečtěte si také

Diskuse: Velké zelené jablko a zelenina? Meloun!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci