Nenápadný bankomat vydává ryzí zlato

16.5.2010 00:00   |   Společnost
Pokud vás již omrzel výběr bankovek z bankomatu, pak tu máme další možnost, kdy vám bankomat rovnou vydá ryzí zlato.

automat na zlato

Nenápadný přístroj stojí pod pozlaceným stropem hotelu Emirates Palace v Abú Zabí (Abu Dhabi) ve Spojených arabských emirátech. A abychom vám místo lépe přiblížili, pak je to hotel, kam si místní vládci a miliardáři rádi zajdou na jemné cappuccino s mléčnou pěnou, poprášenou šupinkami zlata.

Výběr z 320 zlatých tvarů

„Hotel Emirates Palace jsme vybrali proto, že tady bankomat ladí s prostředím," říká německý podnikatel Thomas Geissler, vynálezce přístroje "Gold on the go". Automat na zlato je - samozřejmě - pozlacený a zákazníkům nabízí výběr z 320 tvarů drahého kovu. Od tyčinek vážících 10 gramů až po zlaté mince.

PohlreichMŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Šéfovy rady: Jak poznat špatnou restauraci
Bolí vás hlava? Málo pijete!
Devět pravidel lásky pro ženy

„Všechno zlato je importováno z Německa. Brzy začneme nabízet i zlatou cihličku s logem hotelu Emirates Palace. Bude to hezký suvenýr, který si zákazníci mohou odvézt domů," sdělil Thomas Geissler reportérům agentury Reuters.

Cenu upravuje online

Bankomat je napojen na internet a cenu zlata upravuje podle vývoje světových trhů každých deset minut. Prozatím přijímá jen místní bankovky, ale brzy má začít fungovat i na kreditní karty.

Přístroj byl testován v Německu, ovšem oficiální představení se konalo ve Spojených arabských emirátech, protože tady je po zlatu velká poptávka.

„Hned první den projevili hosté o přístroj značný zájem. Jeden zákazník si koupil exemplář každého z 320 produktů, které nabízíme," dodal spokojený obchodník.

ko
Foto: HotelChatter.com

Přečtěte si také


Diskuse: Nenápadný bankomat vydává ryzí zlato

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci