2010: Začal nám rok lásky, radosti a štěstí

29.1.2010 00:00   |   Ezoterika - ROČNÍ HOROSKOP
Slunce. Moc jsme jej letos zatím neviděli. Většinu dnů je schováno za hustým závěsem mraků. Přesto letos přišel jeho čas. Co se děje a co to pro nás znamená, když je vládcem roku 2010 právě naše hvězda?

Slunce

Naposledy jím bylo v roce 2003. Pak si planety pomyslné žezlo předávaly: Venuše, Merkur, Měsíc, Saturn, Jupiter a loni Mars. A tak to půjde stále dokola. Letos tedy opět začíná Slunce. Podle čeho se planety střídají a jaký to má vliv na člověka?

„Planety jsou seřazeny podle chaldejské číselné řady, a to podle rychlosti, s jakou se ekliptikou pohybují,“ vysvětluje astroložka Jarmila Gričová.

Po pláči bývá smích

„Zatímco v předchozím roce 2009 vládl bojovný Mars a kdo se o sebe nepostaral, měl jen oči pro pláč, přejalo letos jeho vládu velkorysé Slunce,“ pokračuje ve svém výkladu známá astroložka. „A to – jak je známo – svítí stejně na spravedlivé i nespravedlivé.“

zlaté slunce

Co to pro nás znamená? „Můžeme optimisticky očekávat, že rok proběhne skvěle, všechny pozůstatky krize se vypaří nebo se na tom bude alespoň aktivně pracovat. Když k tomu ještě navíc přidáme svou vlastní aktivitu, měl by rok 2010 proběhnout podstatně lépe, než ty minulé.“

Astrologické povídání o Slunci

 Zatímco astronom by o Slunci hovořil jako o naší nejbližší hvězdě, díky níž se na naší Zemi vytvořilo prostředí, ve kterém je možný život, astrolog by doplnil další údaje.

„Slunce během roku prochází všemi dvanácti znameními – Beranem počínaje a Rybami konče,“ začíná svůj pohled na zářivý žlutý kotouč Jarmila Gričová. „O tom, jak se projevuje Slunce v jednotlivých znameních, toho bylo napsáno, řečeno a odpřednášeno už hodně. Stejně důležitou roli však hraje dům, ve kterém se Slunce při narození nachází.“

věštící kouleMŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Numerologové: Co nás v roce 2010 čeká?
Horoskop napoví, kolik zbývá lidstvu života
Přepólování Země. Bude konec světa?

Jak ale člověk zjistí, ve kterém domě se narodil? „Abyste to zjistili, musíte pokud přesně znát hodinu svého narození. Pak už nezbývá, než abyste požádali o pomoc svého astrologa, který vám umístění vašeho Slunce spočítá.“

Nové lásky i práce

Ale zpět k letošnímu roku, kterému Slunce vládne. Jaký tedy rok 2010 bude? „Sluneční rok by měl být úspěšný, nabitý energií a chutí do života,“ prorokuje Jarmila Gričová. „Je jasné, že si to vychutnají spíše lidé extrovertní, kteří se umí pohybovat ve společnosti, rádi se předvádějí a o výsledcích své práce mluví s chutí. Pokud se navíc nestydí oslovit opačné pohlaví, mohou se letos těšit i na štěstí v lásce.

Ti, kteří se takto neprojevují a jsou uzavřenější však tento rok mohou brát jako šanci k vylepšení svého sebecítění. Pokud budou jen trochu chtít, podaří se jim přijít na své nové talenty a ty také hned uplatnit jak v soukromém životě, tak na trhu práce.

orloj, slunce

Rok pro děti

Slunce, které letošnímu roku vládne, v nás bude probouzet a podněcovat velkorysost, touhu po společnosti mladších lidí. Pokud máte děti, ke svému údivu zjistíte, že z nich vyrostly rozumné svéprávné bytosti, na jejichž názor se můžete spolehnout.

Pokud patříte k těm, kteří zatím děti nemají, je docela možné, že v letošní roce začnete obhlížet kočárky a přemýšlet, jak by to bylo hezké, kdybyste v něm takové růžové miminko vozili.

Břemena zmizí

Rok 2010 je rokem, který se dá hodnotit jako šťastný, protože v něm končí pětinásobná série opozic mezi Saturnem a Uranem. Břemeno, které nás tížilo, zmizí a my se můžeme těšit na lepší budoucnost.

Když k planetární přízni přidáme jen trochu své vlastní práce a námahy, je úspěch jistý – a navíc můžeme být pyšní, že jsme k němu dospěli pomocí vlastních schopností a prací vlastních rukou.“

Zní to až moc pohádkově. Tak si snad jen budeme přát, aby se všechny prognózy splnily. Nakonec, proč ne? Vždyť přece – hvězdy nelžou!

tr

Přečtěte si také


Diskuse: 2010: Začal nám rok lásky, radosti a štěstí

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci