Jóga pomáhá ke snížení agresivity

26.1.2010 00:00   |   Styl
Vězni v indickém státě UtarPradéš si mohou zkrátit čas ve vězení, pokud absolvují kurz jógy. Za každé tři měsíce strávené cvičením rovnováhy, držení těla a dechu se jim trest krátí o 15 dní.

jóga

Úřady tvrdí, že jóga pomáhá vězňům lépe se ovládat a vede ke snížení agresivity. Zatím, podle údajů BBC, se tohoto programu zúčastnily v Utarpradéši čtyři tisíce vězňů. Mnoho z nich ve cvičení pokračuje a stávají se z nich instruktoři jógy.

Zlepší kondici, sníží stres

„Jóga pomáhá ke zlepšení fyzické kondice, zklidnění chování, zvládání vzteku a snížení stresu," říká Sanjay Mane, generální inspektor vězení tohoto indického státu.

CO BYSTE MĚLI VĚDĚT:

Žena má být krásná, ne krásně nalíčená
Pošlete dál: Nejlepších 50 bouračů tuku
Co dělat, aby nás nezradily nohy?

„Když vězeň navštěvuje lekce jógy a splňuje několik dalších podmínek, pak mu bude snížen trest. Musí to ale doporučit i relevantní vedoucí dozorce," dodává inspektor.

Vězni mohou dřívějšího propuštění dosáhnout i studiem, a to jak zlepšováním kvalifikace a získáváním pokročilejších diplomů, tak i tím, že se učí číst.

Cvičením proti zločinu

Narayan Sharma, trestanec z hlavního vězení města Gwalior, který se už vypracoval na instruktora jógy, říká, že mu toto cvičení pomohlo „zahnat hněvivé myšlenky".

„Byly to právě takové myšlenky, které mne nutily páchat nepravosti. Doufám, že se nám podaří po propuštění užívat, co jsme se naučili, a šířit jógu ve společnosti, aby lidé už nepáchali zločiny," říká vězeň, kterému jóga pomohla.

jik, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Jóga pomáhá ke snížení agresivity

Jógu by měl zkusit každý

25.10.2012   |   21:32   |   od: Jarka
Naprosto souhlasím. Jóga je prostě úžasná... je to klišé, ale prospívá tělu i duši. Doporučuji každému.
Zobrazen poslední příspěvek, celkový počet 1 příspěvek.
poslední příspěvek: 25. 10. 2012 21:32
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci