Sex ve městě 2 vrací módu 80.let

2.10.2009 00:00   |   Styl
My, co jsme zažily džíny zasažené plísní, široké vycpávky a na hlavě trvalé kudrliny z českých kadeřnictví, se hrozíme, že právě tahle móda z osmdesátých let znovu vtrhne do ulic. Ale je to tak!

Sex ve městě 2 vrací módu 80.let

Potvrzují to i takové „ikony módy“ jako je americká herečka Sarah Jessica Parker (Carrie ze Sexu ve městě). Při natáčení druhého celovečerního filmu Sex ve městě se totiž kupodivu děj vrací do této éry, včetně tehdejšího oblečení.

Co má Carrie, to letí!

A tak Samantha nosí na hlavě tuhou trvalou, Carrie (na snímku vpravo) zas obléká bláznivé šaty s nádechem punku. Tuhle dobu jsme si mohli oživit i nedávno v televizi při filmu Křtiny, v němž si Dáša Veškrnová oblékla koženou bundu s vycpávkami a pohazovala natrvalenou hřívou.

Zdá se, že se opravdu tato móda vrací, nejen díky Sexu ve městě. Například Victoria Beckham už byla viděna v „plísňových džínách“ a kožené budně s vycpávkami. Když je má Victoria, pozítří to bude celá Amerika!

Něco mezi válkou a diskotékou

Co nás tedy čeká? Na jedné straně až vojenský styl s nárameníky, které se objevují i na šatech a na vestách, na straně druhé styl disco se všemi třpytkami a kovovými ozdobami. Džíny jsou vskutku flekatě vybělené a k nim se hodí vše kožené. Pokud zrovna jste proti zabíjení zvířat, dobrou službu udělá i leopardí potisk.

Top Ten oblékaných žen světa: FOTOGALERIE

K tomu si pořiďte trička s potištěným obrázkem, případně hodně lesklé doplńky. Pokud vám tato móda připadá dost nevkusná, nezdá se vám to. Jenže trendy už jsou takové – nabízejí nám volbu, a tak můžeme sáhnout po úplně jiném stylu nebo si z tohoto vybrat jen detail, který se nám líbí.

Film let čtyřicátých

Salon Jean Paul Gaultier navrhl pro tuto sezónu kolekci, která zase vychází z filmů první poloviny minulého století. Stačí si vzpomenout, co měla na sobě Adina Mandlová v Kristiánovi nebo Lída Baarová jako Dívka v modrém. Ano, jsou to zase široká ramena a tu a tam nějaké to kožešinové boa, ale tenhle styl působí mnohem ženštěji.

Ani návrháři se však letos nemohou shodnout, jaké sukně se budou nosit. Chanel preferuje úzké pouzdrové nad kolena, Dior zas ukázal přehlídku baletních nadýchaných sukýnek ve sladkých barvách.

A pak si vyberte! Vězte, že budete in i tehdy, když se budete inspirovat i docela jinými filmy. Což takhle šedesátá léta?

zup

Přečtěte si také


Diskuse: Sex ve městě 2 vrací módu 80.let

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci