Trápí mě štípavé mršky

12.9.2009 00:00   |   Zvířata - PEJSKŮV BLOG – Ze života štěněte
Nejsou vidět! Jejich kousance ale ukrutně svědí, že si můžu uškrábat pacičky i bříško. Víte, co to je? Tušíte správně – jsou jich teď spousty a trápí kdejakého chlupáče. Mršky svilušky!

Trápí mě štípavé mršky

Nejdřív jsem měl ty malé bestie jen na zadních nožičkách. Ale teď se odvážily i na přední nohy a dokonce mě svědí už i celé bříško. Nejhorší je to po ránu. Když vylezu z pelíšku a panička mě nese na zahradu. To bych se, přísáhám, udrbal.

Panička se vždycky tak divně ohlíží. Nejspíš se bojí, aby si někdo nemyslel, že mám svrab nebo aspoň milionovou armádu blech v kožíšku. Ráno je ale všude pusto a mně by to bylo stejně fuk. K čertu s pověstí, když mě to tak strašně svědí!

PEJSKŮV BLOG
další díly:

Jsem Skot a trpím
Byl jsem ztracený!
Jsem vegetarián!
Ňamka z nočníku

Samozřejmě, panička nelenila a hledala pomoc u veterináře. Ten ale usoudil, že musím ještě chvíli vydržet. prý je sezóna svilušek v plném proudu a takových jako já jsou spousty. Tomu se to uklidňuje, když jeho to nesvědí...

Nakonec ani moc nepomohl sprej, který mi pan doktor předepsal. On prý totiž jen zničí breberky, které se ještě nestačily zakousnout do mého tělíčka. Ach, jo.

Tak se teď vážně moc těším na podzim, až doba škrábání skončí. Nemáte někdo nějaký zaručený recept na to, jak se mrškám sviluškám ubránit?

Co vy na ty potíže se sviluškami, moji kamarádi? Pište mi do Pejskovy pošty!

mw

Přečtěte si také

 Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci