Spěte odděleně – prospějete svému zdraví!

28.5.2014 00:00   |   Zdraví a krása
Páry by se prý měly zamyslet nad možností spát odděleně. Podle nových poznatků by to prospělo jejich zdraví i jejich spánku.

Spěte odděleně – prospějete svému zdraví!

Dr. Neil Stanley, britský odborník na spánek, tvrdí, že sdílení lože často vede k hádkám ohledně chrápání a přikrývky. A to vše nás okrádá o drahocenný spánek.

Historicky lidé postel nesdíleli

Lékař, který sám spí odděleně od manželky, tvrdí, že historicky lidé postel nikdy nesdíleli. Moderní tradice manželského lože prý začala až v době průmyslové revoluce, kdy se lidé začali stěhovat do přelidněných měst a často i velmi malých místností a bytů.

Před polovinou 19. století prostě nebylo moc obvyklé, aby manželé spali pospolu. Dr. Stanley, který zřídil na University of Surrey jednu z předních spánkových laboratoří, řekl reportérům BBC, že by se lidé měli nad svým spaním zamyslet.

„Jde o to, co vám vyhovuje. Pokud spíte společně a oba spíte opravdu dobře, tak s tím nic nedělejte. Pokud ale máte problémy, nebojte se je řešit. Všichni víme, že je normální na konci večera si popřát dobrou noc a otočit se na svou stranu postele. Tak proč v tu chvíli nejít třeba do vlastní postele?" ptá se Dr. Stanley.

3x o spánku

Vědci: Nespavost patrně zkracuje život!
Mikrospánek? Zničí dovolenou i život!
Ze spáče se stává nebezpečné monstrum!

A třeba je všechno jinak

Špatné spaní podle něj může vést k depresím, srdečním chorobám, mrtvicím, nehodám i rozvodům, ale přesto se spaní často zanedbává.

Ačkoliv i výzkumy ukazují, že sdílené lože často ruší spánek, jen osm procent párů mezi čtyřiceti a šedesáti lety spí odděleně.

zo, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Spěte odděleně – prospějete svému zdraví!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci