Pojištění strorna zájezdů se vyplatí

25.6.2024 00:00   |   Peníze
Statisíce Čechů odjedou v létě na Jadran, do Itálie, do Řecka a někteří i mnohem dál. Řada z nich na to šetří celý rok. Stačí ale nemoc nebo úraz a pryč je nejen dovolená, ale také peníze.

pojisteni storna

Nemalá část Čechů už někdy stornovalo dovolenou, bez pojištění to může být velmi drahé. Že jde mnohdy o vysoké částky, dokládá praxe pojišťoven.

Není výjimkou, když kvůli nemoci či úrazu jednoho člena rodiny vyplácíme i částky hodně přes sto tisíc. A stačí běžná viróza.

„Hradili jsme například storno letenek a ubytování pro šest lidí na Sardinii, protože děti před odjezdem dostaly neštovice,“ uvádí jeden z nedávných případů KB Pojišťovny produktová manažerka Gabriela Trojanová.

Malá částka, která ušetří velké peníze

Podobných případů jsou ročně desítky. Je škoda, že více než polovina lidí se na storno nepřipojistí. Přitom to pro jejich peněženku může být velice bolestivé.

Zrušení dovolené na poslední chvíli není nic neobvyklého. Podle čerstvého průzkumu KB Pojišťovny muselo 17 % dotázaných Čechů někdy zrušit naplánovanou cestu, nejčastěji kvůli nemoci nebo úrazu některého z členů výpravy.

Abyste kromě zklamání nemuseli řešit i finanční ztrátu, stačí se na toto riziko pojistit. V porovnání s cenou dovolené jde o velmi malou položku, která ale může ušetřit velké peníze.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Víme, jak ušetřit bez velkých investic
Jak si správně (ne)vybrat rychlou půjčku?
Deset největších finančních zlozvyků

Pojistit lze i tuzemský zájezd, ubytování v chatě či penzionu v rámci České republiky nebo dětský tábor.

„Jako příklad mohu uvést cenu pojištění desetidenního tábora za 10 tisíc korun. Když dítě onemocní, a to se v dětském kolektivu stane hned, vrátíme celých deset tisíc za pojistné 257 korun,“ radí Gabriela Trojanová.

Na co lze pojištění storna uplatnit:

  • zájezd od cestovní kanceláře
  • rezervace ubytování (například přes Booking apod.), kempy, autokempy
  • zaplacenou letenku / jízdenku
  • předem koupené vstupenky do muzea, placené sportovní aktivity, výlety
  • dětské tábory

Alespoň část dovolené bude letos v České republice trávit 80 % Čechů, většina z nich si koupí ubytování v hotelích, na chatách a v kempech. I to lze připojistit na riziko nečekaného zrušení v rámci balíčku krátkodobého cestovního pojištění.

Kdy sjednat připojištění

Je ale důležité sjednat si připojištění včas. Každá pojišťovna má trochu jiné podmínky.

Pokud je cestovní služba objednána méně než týden před plánovaným datem nastoupení na cestu, musí být pojištění storno cesty sjednáno v den objednání této cestovní služby.

Když je cestovní služba objednána dlouho dopředu, stačí sjednat pojištění storno cesty nejpozději 60 dní před plánovaným datem nastoupení na tuto cestu.

Na storno se mohou připojistit jednotlivci, rodiny, ale také páry, které se chystají společně na dovolenou.

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Pojištění strorna zájezdů se vyplatí

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci