Jak nastartovat úspěšný den ještě před prací

24.5.2023 00:00   |   Wellness
Poležet si ještě chvíli v posteli je sice lákavá představa, ale shodneme se, že rychlý úprk do práce a snídaně za cesty není úplně ideální vstup do pracovního dne.

Jaknastartovat uspesny den

Právě první hodiny našeho dne jsou ale ideálním časem pro aktivity, které nám zvednou náladu, nastartují tělo i mozek a nasměrují náš den k tomu, aby byl pozitivní a produktivnější.

Kvalitní snídaně

Dlouhodobé statistiky značí, že snídani vynechává až 40 % Čechů. Pro udržení normální a stálé hladiny cukru v krvi je ale první jídlo dne nesmírně důležité.

Vytvořit si kvalitní snídani a v klidu si ji vychutnat, nepotřebuje obrovské množství času, ani úsilí.

Ovesné vločky si můžete připravit i přes noc, ráno jenom vytáhnete mističku a dozdobíte, stejně dobře vás ale může zasytit i smoothie s proteinem nebo míchaná vajíčka.

Utřídění myšlenek

Plánování toho, co vás v daný den čeká, je důležitý krok k tomu, jak využít svůj čas efektivně.

Právě ráno u šálku kávy nebo čaje je skvělý čas na to se zamyslet a určit si hlavní priority pro svůj den.

Ne vždy se samozřejmě podaří plán dodržet, ale s čistou hlavou a jasnými cíli se vždy funguje snadněji.

Sauna a otužování

Saunování může být skvělým startem do nového dne. Má mnoho známých pozitivních účinků, jako je zlepšení krevního oběhu, podpora imunitního systému, snížení stresu a zlepšení nálady.

Otužování, na druhé straně, může stimulovat vaše tělo a vytvořit pocit energie a zvýšené bdělosti, což je perfektní „nakopnutí“ pro pracovní den.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Opalování – co musíme vědět, radí specialista
Nevíte-li, co na opalování, zamiřte do lékárny
Jen se zdravým opalováním se dá léto užít

Navíc, pokud se rozhodnete saunu navštívit dopoledne, nebo v brzkých odpoledních hodinách, náladu vám zlepší i výhodná nabídka „happy hours„.

„Například v Infinit Sen získáte ve všední dny k příchodu do 15 hodin dalších 30 minut ve wellness zdarma,“ říká Michaela Matějovská z Infinit.

Fyzická aktivita

Ranní cvičení může pro někoho znít jako horor, někdo na něj nedá dopustit.

Nemusíte hned začít chodit do posilovny každý den. Svižná procházka nebo pomalejší lekce cvičení jako je jóga nebo pilates přinesou nejen skvělý pocit fyzicky, ale určitě i spokojenost, že jste se překonali a zvládli tuto výzvu sami před sebou.

Většina jógových a pilates studií nabízí ranní lekce, které jsou přímo určené pro lepší psychickou odolnost a rozproudění energie pro lepší den.

Vyzkoušejte něco nového

Nejlepší budíček je, když se probudíte s nadšením a těšíte se na něco, co vás ráno čeká.

Dobrá nálada se pak propíše do zbytku dne a určitě se vám povede jí nakazit i okolí. Zpestřete si ráno tím, že vyzkoušíte něco nového.

Co by to mohlo být? Zkuste vyměnit kávu za čaj, posnídejte na balkóně, změňte účes nebo make-up, oblékněte nový kousek oblečení, začtěte se do časopisu, změňte trasu do práce nebo zkuste jiný způsob dopravy.

Kreativitě se meze nekladou!

zit, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Jak nastartovat úspěšný den ještě před prací

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci