Díky domácí meteostanici už vás počasí nepřekvapí

31.1.2023 00:00   |   Bydlení
Pokud bydlíte v oblasti, kde se velmi rychle dokáže změnit počasí, nebývají obecné předpovědi spolehlivé a měli byste spoléhat na vlastní data.

Proc si poridit meteostanici

Meteostanice vám prostě pomohou s lepším rozhodováním.

Teplotní senzory a data vám napoví, jaké oblečení zvolit nejenom abyste byli v teple, ale také aby vám nebylo vedro a zbytečně se nepotili.

Nebo abyste vašim rodičům či prarodičům rozmluvili tu krásnou procházku, co si naplánovali, protože ve 40stupňových vedrech to prostě není dobrý nápad nebo naopak je venku mráz, že by psa nevyhnal.

A tak vám nabízíme několik důvodů pro pořízení vlastní meteostanice.

„Z důvodu přesného měření na konkrétním místě jsme na trh uvedli meteorologické stanice, které díky WiFi připojení posílají data do profesionálních aplikací ve vašich zařízeních – telefon, tablet, počítač - a vy díky tomu můžete sledovat a předvídat počasí tam, kde potřebujete“, říká Karel Krištofek, produktový manažer Sencor.

Přesná předpověď

Pokud spoléháte na online předpovědi počasí, musíte počítat s tím, že jejich přesnost ovlivňuje vzdálenost meteorologické stanice, z které využívají data, od vaší polohy.

Předpověď ovlivňují i další faktory jako nadmořská výška, typ krajiny nebo oblačnost, které mohou kolísat.

Pouze vaše vlastní meteostanice přímo v místě vám může poskytnout přesné údaje o teplotě, vlhkosti, rychlosti větru, srážkách nebo atmosférickém tlaku.

Co nejpřesnější data jsou základem předpovědí na několik dní dopředu.

Plánování aktivit

Že jste déšť na zahradní grilovačce nečekali, protože na internetu psali, že bude krásně?

Meteostanice přímo na vaší zahradě by asi nesouhlasila.

Právě ona má nejpřesnější data a tak pokud budete vycházet z vlastních údajů, neměl by vás překvapit nečekaný vítr, který roznese táborák do okolí, takže se bude modlit, aby přišla prudká bouře a vše uhasila.

Energie a chytrá domácnost

Domácí stanice vám také může pomoci s plánováním vytápění nebo chlazení vašeho obydlí.

V zimě můžete podle teplotních předpovědí nastavit úroveň vytápění a u chytrých systémů třeba nastavit režim jejich činnosti nebo upravit ekvitermní křivky.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Jaký nábytek do koupelny? Dřevěný!
Dobře se vyspat – to je přece něco

Nechť zahrada vzkvétá

Pokud na své zahradě něco pěstujete, víte, jak je důležité vědět, kdy zalévat, zvolit správný čas pro setbu nebo správnou dobu pro kultivaci půdy.

Meteostanice vám poskytne potřebná data jako je měření srážek, a vy se třeba díky ní vyhnete podmáčení a přemokření vašich rostlin.

Zdravý a bezpečný domov

Data z meteostanice vás mohou také nasměrovat k opatřením prevence plísní, kterým se daří ve vlhkých podmínkách, regulovat v domácím systému teplotu a vlhkost pro co nejlepší spánek, nebo se postarat o věci a vybavení, které jsou citlivé na změnu klimatických podmínek, ať už jim nesvědčí mráz, vlhkost nebo vysoké teploty.

Věříme, že jsme vás inspirovali a sami jste jistě přišli na další nápady jak a kde meteostanici využít.

rav, ŽenyproŽeny

Přečtěte si také


 


Diskuse: Díky domácí meteostanici už vás počasí nepřekvapí

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci