Ženy, které pijí víno, mají lepší sex

11.8.2009 00:00   |   Sex a vztahy
Výzkum mezi toskánskými ženami ukázal, že jedna nebo dvě sklenky vína denně vedou k uspokojivějšímu sexuálnímu životu.

Ženy, které pijí víno, mají lepší sex

Vědci z Florentské univerzity údaje z výzkumu hodnotili podle indexu ženské sexuální funkčnosti, jaký lékaři používají při posuzování sexuálního zdraví.

Zjistili, že ženy, které uvedly, že si pravidelně dají jednu nebo dvě skleničky vína, dosahují v žebříčku sexuálního zdraví lepších výsledků než abstinentky.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Svaly a štíhlost jsou sexy? Ale, jděte!
Sexuální chutě si musíte pěstovat
Co je při tanci sexy?
Ženám nevadí, že nemají chuť na sex

Index ženské sexuální funkčnosti hodnotí fázi vzrušení, orgasmu, uspokojení a možnou bolest. Skóre se pohybuje od 2 bodů do 36 – čím je index vyšší, tím lepší je sexuální zdraví hodnocené osoby.

Celkově se ukázalo, že ženy, které pily denně průměrně dvě sklenky vína, dosáhly 27,3 bodu. Ženy, které pily denně jednu sklenku vína, dosáhly 25,9 bodu, a abstinentky pak 24,4 bodu.

„Z dějin víme, že souvislost mezi vínem a sexualitou je známa už od dob antického Řecka. Avšak, na druhou stranu, je třeba uvést, že ženské sexuální dysfunkce jsou oblastí stále ještě výrazně neprobádanou," řekla Dr. Nicola Mondini, která výzkum vedla, reportérům listu The Daily Mail.

ko

Přečtěte si také

Diskuse: Ženy, které pijí víno, mají lepší sex

S vínem mám ty nejlepší zkušenosti

11.8.2009   |   20:40   |   od: Helena
To, co se v článku píše, mohu jen potvrdit. S vínem mám ty nejlepší zkušenosti. Pokud si dám skleničku, tak jedině víno. Mám pak pocit lepšího prokrvení a uvolnění.
Nepiju denně, jsem vcelku upjatá osoba:) Víno mi ale pomůže vždycky. Když ne ke kvalitnímu milovacímu prožitku, tak se mi alespoň hezky usíná:))
A co se týče manžela, po víně má chuť vždy... Ale přitom, když jde jednou dvakrát do roka na pivo, tak s ním není nic.
Zobrazen poslední příspěvek, celkový počet 1 příspěvek.
poslední příspěvek: 11. 8. 2009 20:40
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci