Vědci: Co je při tanci sexy?

22.4.2009 01:00   |   Sex a vztahy
Muži, kteří chtějí získat přízeň ženy při tanci, by si měli dát dobrý pozor na své pohyby – některé totiž působí sexy, jiné ale přímo odpudivě. Zjistili to britští vědci.

Vědci: Co je při tanci sexy?

Seriózní vědci se tedy vypravili na diskotéky a do klubů, aby zjistili, jaký tanec ženy zaujme. Podle britského listu The Sunday Telegraph vycházeli z toho, že obecně vzato je vlastně tanec jakýmsi namlouvacím rituálem při výběru partnera. Samozřejmě nikoliv tanec daný přesnými pravidly, ale jeho volná forma, která se právě na diskotékách a v klubech provozuje.

„Může za to evoluce, že tancujeme určitým způsobem. A tanec je namlouvací rituál, který má zachytit pozornost možného a co nejkvalitnějšího partnera,“ vysvětlil Dr. Peter Lovatt z Hertfordshirské univerzity v britském Hatfieldu.

Sám Dr. Peter Lovatt se jako student tanci věnoval, takže měl pochopení pro ty, kteří zrovna nejsou při tanci úspěšní.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Svaly a štíhlost jsou sexy? Ale, jděte!
Sexuální chutě si musíte pěstovat
Ženám nevadí, že nemají chuť na sex

Podle vědeckého výzkumu ženy nejvíc znechucuje "fotrovský" tanec àla David Brent z televizního seriálu Kancl a rovněž takzvaný šoupák – váhavé přešlapování na místě, přenášení váhy z nohy na nohu a sem tam zamávání.

Málokoho asi překvapí, že naopak největší úspěch u žen mají kreace, které předváděl John Travolta v Horečce sobotní noci.

Dr. Peter Lovatt soudí, že některé tance mají vyloženě udělat muže pro ženy atraktivnější. Takový hip hop například má už ve své podstatě vyjádřit dominanci muže: „Hip hop zahrnuje mnoho rozmáchlých pohybů a dominanci ani nezastírá.“

Jenže nikoliv každý dokáže tančit jako John Travolta. A přece právě osamělí muži vyrážejí do klubů nebo třeba na večery salsy a doufají, že jim některá z přítomných dam prostě neodolá.

„Každý nezvládne koordinované a komplexní pohyby. Má se za to, že to souvisí s množstvím testosteronu,“ říká Dr, Peter Lovatt, který přece jen radu pro ty méně šťastné má: „Kdo tančí jen nenápadně, měl by přidat pár gest. Neočekávané pohyby upoutají pozornost okolí.“

Ale zase pozor, aby při takovém tanci nelétaly ruce a nohy široko daleko – to pro ženy není nic přitažlivého.

ron

Přečtěte si také

Diskuse: Vědci: Co je při tanci sexy?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci