Svaly a štíhlost jsou sexy? Ale, jděte!

28.4.2009 01:00   |   Sex a vztahy
Ženy touží po svalnatém krasavci a muži po superštíhlých modelkách. Ale kdeže – je to spíš reklamní trik. V podstatě jej potvrdil výzkum australské Deakinovy Univerzity v Melbourne. Po jakých ženách tedy ve skrytu duše muži prahnou? A po jakých mužích naopak dychtí ženy?

Svaly a štíhlost jsou sexy? Ale, jděte!

Muži se mučí v posilovnách, aby měli na svém břiše »pekáč buchet«. Kdyby jen tušili, že to výrazně nezvyšuje jejich šance u žen! Ty si zase mohou v klidu odpustit své hladovky. Vychrtlá modelka není sexysymbolem. Tím je ve skutečnosti zaoblenější žena »krev a mlíko«.

Ideál je skutečnosti mnohem blíž

Možná to mnozí tušili. Takřka jistotu jim dodal výzkum australské Deakinovy Univerzity.

„Dá se říci, že ženy i muži ideál krásy vnímají špatně. Ženy si představují, že pro muže je ideálem krásy postava modelky. Ve skutečnosti je ale pro ně přitažlivá žena zaoblenějších tvarů,“ říká doktor Ross King z melbournské univerzity. Totéž pak platí o svalech u mužů.

Když měli muži ukázat, kdo se bude nejvíc líbit ženám, vybrali neomylně toho největšího svalovce. Ale mýlili se, protože ženám imponovaly daleko menší svaly. Stejně tak chybně vybraly ideál ženy – superštíhlá modelka u mužů neuspěla.

„Ženy se na svalnatost, stejně jako muži na štíhlost, dívají mnohem realističtěji. Ideál je daleko blíž skutečnosti, “ vysvětluje klinický psycholog Ross King. Má tedy pro nás všechny radu: Uvolněte se a přestaňte na sebe být tak kritičtí a tvrdí.

Mýty a skutečnost

Jakou ženu chtějí muži:

 • Co nejštíhlejší
  Omyl! Mužům podvědomě imponují širší boky jako důkaz plodnosti.
 • Co nejkrásnější
  Omyl! Krásných žen se muži většinou bojí. Buď nemají dost sebedůvěry, nebo podvědomě tuší, že by o ni museli vždy znovu bojovat. A obávají se toho, že je nakonec bude podvádět.

Jakého muže chtějí ženy:

 • Co nejurostlejšího
  Omyl! Ženy jsou ochotny si zamilovat naopak chybičky jako je rýsující se bříško či nedostatečná výška – v takovém muži žena podvědomě cítí jistotu, že jí ho nebude chtít přebrat houf jiných.
 • Co nejkrásnějšího
  Omyl! Evidentní krasavec je pro ženu podvědomě nedosažitelný a působí jako přelétavý lamač ženských srdcí. Svým dokonalým zevnějškem je navíc trochu »podezřelý«. Naopak třeba pleš je pro mnoho žen sexy, protože prozrazuje přebytek mužského hormonu testosteron.

map

Přečtěte si také

Diskuse: Svaly a štíhlost jsou sexy? Ale, jděte!

nevraživost

9.2.2012   |   15:57   |   od: waserka
já se vždyky dívala jen po udělaných chlapech. a kdybych měla podezření, tak to budu řešit jako chlap:) dostane na frak, že to sotva rozchodí :D a bude enem na mém krasavci, jestli má takové srdce, že by se staral o mrzáčka... z toho vyplývá, kdyby to ženské řešily jako chlapi, spláchly by se všechny ty trapné ženské intriky a konečně by byla jasnější nevraživost manželek/přítelkyň... toť můj názor...

Hloupost

5.1.2012   |   22:57   |   od: Filip
No, to je hloupost! Za chvíli nám snad budou cpát, že chceme ošklivé holky...
Zobrazeny poslední 2 příspěvky, celkový počet 2 příspěvky.
poslední příspěvek: 9. 2. 2012 15:57
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci