Ke vzniku vrásek vedou i chyby. Zde jsou nejčastější

4.10.2019 00:00   |   Zdraví a krása
Zastavit čas nejde, ale jeho působení na naši pleť můžeme alespoň trochu zmírnit. Především v tvorbě zbytečných vrásek, které si působíme mimoděk.

vrásky

Špatná poloha při spánku

Usínáte rádi na břiše nebo na boku? Tato poloha může být sice pohodlná, ale rozhodně není vhodná pro naše záda či obličej. Spíme-li na břichu či boku nepřirozeně tlačíme obličej do polštáře, a tím se podporuje tvorba očních vrásek či rýh v dekoltu.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

V péči o pleť chce každý věk něco
Slunce a vrásky. Nepodceňujte péči o pleť!
Nepřidělávejte si zbytečně vrásky v obličeji

Bojujete-li proti vráskám, pak je nejlepší spát na zádech. Vhodné je také, pokud již spíte na boku, zvolit ložní materiál, po kterém bude pokožka příjemně „klouzat“ - jako je hedvábí či satén. Bavlna je sice příjemná, ale obličej zbytečně krabatí.

Nevhodná technika odličování

Pravidelné a důkladné odličování je pro krásně a mladistvě vypadající pokožku velmi důležité. Špatně odlíčená pleť nemůže dýchat, zanášejí se póry a tvoří se zbytečné vrásky.

Během odličování rozhodně pokožku nedrhněte, ale pouze jemnými tahy odličujete. Nejvíce si dávejte pozor v okolí očí, které je velmi náchylné na vrásky. Drhnutí může způsobit zarudnutí a přispívá k tvorbě očních vrásek.

Zde jen lehce přiložte na několik sekund navlhčený tampónek, kterým zachycený obsah jemnými pohyby setřete do stran.

Stírat pokožku je dobré vždy směrem proti gravitační síle, abychom její účinek nepodporovali.

Časté kouření a pití brčkem

Vrásky kolem úst vznikají především kvůli genetické dispozici, ale mimika má také nezanedbatelný podíl. Prohloubení vrásek se může urychlit častým a nepřirozeným „špulením“ úst.

Nejvíce na ně trpí kuřáci. Pozor byste si ale měli dát, i pokud rádi pijete brčkem.

„Kolem úst se pak mohou nepřirozeně prohlubovat mimické vrásky. Takže zahoďte brčka a pijte rovnou ze sklenice,“ radí MUDr. Lucie Mansfeldova z Perfect Clinic Dermatology.

„Máte-li již viditelné vrásky, je vhodné zkusit aplikaci injekčními výplněmi kyseliny hyaluronové. S ní je možné efektivně vyplnit objem obličeje a modelovat kontury tváře a přirozeně zmírnit rýhy kolem úst.“

Časté podpírání obličeje

Neustále podpírání obličeje rukou má špatný vliv na zdraví pokožky, protože kvůli bakteriím, které máme na rukou, si můžeme zhoršit stav pleti (akné). Zároveň si můžeme přivodit i zbytečné vrásky, protože pokožka je pod tlakem a mohou se tak začít oslabovat její kontury.

Stejné pravidlo platí, i pokud si často třete oči. Způsobíte si tak nejen kruhy pod očima, ale může zapříčinit i časné vrásky. Pokud vás místa kolem oka svědí, stačí na místo pouze lehce poklepat.

Sluníčko, sluníčko, sluníčko

„Největším spouštěčem vrásek je kromě věku i sluníčko. Sluneční paprsky mohou až z 80% za předčasné stárnutí pleti,“ připomíná dermatoložka.

Všichni víme, že v létě se máme chránit UV krémy. Na ochranu ale nesmíme zapomínat ani v jiná roční období včetně zimy. Především pak na horách umí být slunce velmi agresivní.

„Vězte, že i pod mrakem na nás dopadá přes 50 % UV záření. Takže vždy volte pleťové krémy či jinou kosmetiku s ochranným UV faktorem. Mimo letní období stačí, při běžném životním chodu a ve městech, ochrana do 20 SPF, “dodává MUDr. Mansfeldová.

I v podzimním či zimním období byste ve slunečním dni měli nosit sluneční brýle. Sluníčko způsobuje mžourání očí, a to pak vede ke vzniku zbytečných mimických vrásek.

otz, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Ke vzniku vrásek vedou i chyby. Zde jsou nejčastější

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci