Přináší sedmičkářům jejich číslo úspěchy v práci?

5.7.2019 00:00   |   Ezoterika - NUMEROLOGIE
V odtajňování dalších aspektů života jsme se v našem numerologickém seriálu přenesli do pracovní sféry. O osudu lidí spojených s číslem sedm si povíme dnes. Leccos už napovídají jejich představitelé - Eliška Balzerová a Miroslav Donutil...

sedmička

Všichni v sobě nosíme dva světy – ten osobní a ten pracovní a v jeho rámci můžeme objevovat skryté mnohé talenty, potenciál k úspěchu a tendence být v něčem dobří. Může nám numerologie pomoci odhalit, co v nás dřímá za neobjevené poklady?

Nejdůležitější je číslo dne narození. Pokud není váš den narození jednociferné číslo, je potřeba lineárně sečíst čísla dne narození, abyste dostali jednociferné konečné číslo (např. den narození 16., sečteme 1+6=7.

Ve druhém kroku je potřeba spočítat i číslo životní cesty, tedy energii čísla osudu, a ve třetím kroku se pokusíme zjistit tzv. realizační číslo, které se skrývá ve vašem jméně.

Dnes se budeme věnovat číslu narození 7 a jeho potenciálu, a proto si ukážeme rozbor na příkladu sedmičkového data narození:

RICHARD PAVELKA
Narozen 25. 10. 1981
Číslo dne narození 2+5= 7

Životní číslo (energie cesty osudu) (2+5+1+0+1+9+8+1 = 27 … 2 + 7 = 9) 9

Výpočet realizačního čísla jména (součet energií souhlásek jména i příjmení):

RICHARD
9+9+3+8+1+9+4=33...3+3=6

PAVELKA
7+1+4+5+3+2+1=16...1+6=7

6 + 7=13...1+3=4
Realizační číslo jména je tedy čtyřka.

Určující je vždy číslo dne, které posoudíme v kombinaci s životním číslem a jako doplňující pak ještě přihlédneme k realizačnímu číslu. Nikdy nejsme jednoznačně „čisté“ typy.

Abychom věděli, jak moc se navzájem „mají nebo nemají rády“ naše zjištěná „čísla“, nahlédněte do následující tabulky, ve které jsou zohledněny vztahy mezi čísly s ohledem na majetek a peníze:

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

K

P →K

P

K

P

K

P

P €

P

2

P →K

K

P

P €

K

K

P

P

K

3

P

P

K

K

P

P

N

N

P

4

K

P €

K

K

K

P

P

K €

K

5

P

K

P

K

P

K

P

P

P

6

P

K €

P

P

K

K

N

P →K

P

7

K

P

N

K

P

N

N

K €

K

8

P €

P

N

K €

K

P →K

K €

K

P →K

9

P

K

P

P

P

P

P

P →K

K

Legenda: P – pozitivní spojení; N – neutrální spojení; K – konfliktní, napěťové spojení; P →K – někdy pozitivní, jindy podle souvislostí konfliktní; € – zvýšený vliv kombinace na majetek a peníze

Teď se vraťme k našemu příkladu. Richard Pavelka má číslo dne 7, životní číslo 9 a realizační číslo 4. Z výše uvedené tabulky vyplývá, že vztah mezi těmito čísly je pozitivní a nevzniká mezi nimi napětí a ani konfliktní situace.

Lze tedy usuzovat, že se Richardovi bude v zaměstnání dobře dařit. A jaké je pro něj, tedy pro sedmičkový typ, nejvhodnější pracovní pozice, si popíšeme dále.

CO PROZRADÍ DATUM NAROZENÍ?

Zjistěte si z data narození povahu člověka,
jeho schopnosti a dovednosti. Odhalíte, jak
je vášnivý a jestli je citlivý. Čísla napoví, zda
je praktický či naopak „věčně létá v oblacích“,
jestli je vytrvalý a trpělivý nebo nedočkavý.

SLEDUJTE NAŠI ŠKOLU NUMEROLOGIE

Co charakterizuje jednotlivé sedmičkové dny narození?

Den narození 7. – jasně vyjádřený individualismus, bystrý rozum, tvrdohlavost
Den narození 16. – analytické myšlení, sklony k trudnomyslnosti či afektovanosti
Den narození 25. – intuice, metodičnost, sklon k sebepodceňování, skromnost

Jaké jsou oblasti činností, zaměstnání a pracoviště, která vám podle numerologie budou vyhovovat, jste-li …

ČÍSLO 7

  • Jako sedmička nemáte nad sebou rádi dohled a nesnášíte omezování. Potřebujete se tvořivě vyjadřovat zejména v oblasti vědy, výchovy, náboženských nauk.
  • Máte k tomu dáno metodické myšlení, citlivost na své prožívání, trpělivost, smysl pro zodpovědnost a trochu i úzkosti, což vás motivuje dělat věci promyšleně a odvádět dobrou práci, nutí vás to druhým přinášet změny k lepšímu, chápat dané situace.
  • Milujete cestování, širé dálky. Potřebujete se cítit naplněně, a to se děje jedině tehdy, je-li uspokojena vaše touha po dobrém pracovním výkonu, cítíte se dobře ve svém milostném životě, jste naplnění smysluplnou vírou v budoucnost a cítíte svobodu pohybu, a to vše v jednom okamžiku.
  • Je tedy očividné, že uspokojit vás není právě jednoduché. Vaše velkorysé plánování a nápaditost vám často znemožňuje vidět každodenní realitu.
  • Na svou zodpovědnost myslíte tolik, že mnohdy druhým nejste schopni dát důvěru, protože trpíte pocitem, že nikdo nevykoná zadaný úkol tak dobře jako vy.
  • Druzí to mohou chápat jako podceňování, ve skutečnosti se pod tím skrývá vaše obava a potřeba mít věci pod kontrolou a někdy i obava ze změny.
  • To, že překračujete hranice druhých, nevnímáte, a proto ani nerozumíte tomu, proč jste odmítáni nebo naopak proč se druzí nenaučili postarat se sami o sebe. Oni jen zkrátka nedostali vedle vás prostor.

Jako šéf...

Sami nemáte rádi omezování, a proto ani vám moc nesedí druhým přímo rozkazovat. Navíc z vaší sedmičkové povahy vyplývá i problém s delegováním pravomocí.

Takže často býváte v práci přes čas a mnohdy jste tam ráno i jako první. Kontrolujete, plánujete a často zaskakujete všude tam, kde nevěříte, že by to podřízení zvládli. Že jste vyčerpaní a nespokojení, je pak nasnadě.

Pokud tedy nemáte ještě jiné silné aspekty vůdce, nejste dobrým šéfem, a to hlavně s ohledem na sebe. Druzí si vás naopak pochvalují a vedle vás tiše krní.

Když ale najdete samostatné, iniciativní podřízené, schopní růstu a spolupráce, daří se vám společně vybudovat firmu, která takřka nemá konkurenci a vaši podřízení mají šéfa, který se za ně bije jako lev.

100 KŘESTNÍCH JMEN

Vybíráte jméno pro miminko?
Nebo se jen chcete dozvědět,
jestli vám vaše jméno pomáhá
či naopak něčím škodí?

ČTĚTE NÁŠ SERIÁL

Je tedy jasné, že pokud jste zaměstnavatelem sám sobě, podnikáte, sami můžete plánovat, přinášet novinky a vybírat si činnosti, které vám sedí, jste odvážnými a často nepřehlédnutelnými elementy v podnikatelském prostředí.

Často vybudujete firmy se zajímavou náplní činnosti, stále hledáte nové možnosti rozvoje. Často ale hledáte toto své místo na slunci déle než ostatní.

… a jako zaměstnanec

Jste pracovití, zodpovědní, loajální a výkonní. Dokonce, i když druzí brblají a stále hledají mouchy na svém zaměstnavateli, vy pracujete dál, protože nemáte čas zdržovat se těmito pro vás margináliemi.

Přesto i vy máte své hranice. Jen je začnete vnímat později než druzí, a především se aktivizujete tehdy, cítíte-li nespravedlnost, a to nejen vůči sobě, ale i mířenou od šéfa vůči spolupracovníkům.

SPZ ovlivňuje
energii vozidla,
řidiče i spolujezdců

Dalším impulzem bývá, jestliže vás zaměstnavatel znevažuje, neustále nad vámi stojí a místo předávání zkušeností a plánů do budoucnosti vás kritizuje, hází klacky pod nohy vaší práci, nutí vás dělat práci pro práci (tedy beze smyslu) či dokonce brzdí vaši iniciativu.

V této pro vás skutečně krajní situaci ho totálně zasáhnete podáním výpovědi, protože vy jste ti poslední, od koho by to čekal.

Sedmičkové profese:

Psycholog, psychoterapeut
Učitel, poradce, kouč, lektor
Právník, advokát
Výzkumník, objevitel
Přírodovědec, laborant
Ekologický aktivista, revolucionář
Objevitel, cestovatel
Účetní, bankéř, broker, pojišťovací agent
Statistik
Redaktor
Historik
Duchovní
Detektiv, agent tajných služeb
Umělec, hudebník, zvukový technik
Řezbář, tkadlec, rytec
Majitel restaurace,
Chirurg, mozkový specialista

Oblast činnosti sedmiček:

Starostlivost a zdravotní péče
Psychologie, filozofie, náboženství
Hledání podstaty problémů, analýza reality
Konzultace, poradenství
Kontrola, plánování
Vzdělávání, výzkum
Výpočetní technika
Analýza, matematika, chemie
Zdravá výživa a životní styl, dieta
Ekologie, životní prostředí


Soudnictví, právo
Náboženství, filozofie
Alternativní směry myšlení, meditace, rozjímání, hledání,
Literatura, psaní, cestopisy, pochybnosti
Sdělovací média a technika – rozhlas, televize
Grafika, umělecké směry
Cestovatelstvím, mořeplavba, kartografie, mapy

Typ pracoviště

Státní úředníci – finanční resort, policie, vojenství
Soudy
Kluby
Restaurace, kavárna
Zdravotnictví, nemocnice, lékárna, dětské domovy i domovy důchodců
Škola, pedagogické instituce
Detektivní agentura
Novinářská redakce, nakladatelství
zemědělství, ekologické statky
vědecké ústavy
orchestry
Kostely, fary

Příklady slavných sedmiček (pouze podle dne narození):

Panovníci: královna Alžběta I. (7.9.)

Politici: Thomas Moore angl. státník a humanista (7.2.); Reinhard Heydrich říšský protektor (7.3.); Oliver Cromwell anglický vojenský a politický představitel (25.4.); Josip Bros Tito, jugoslávský prezident (7.5.); Isabela Perónová „Evita“, argentinský idol (7.5.); Mata Hari (na snímku vpravo), holandská tanečnice a špiónka (7.8.); David Ben Gurion, první premiér Izraele, spoluzakladatel státu (16.10.); Ulrike Meinhofová, něm.žurnalistka a teroristka Rudých brigád (7.10.); Ludvík Svoboda, generál, legionář, prezident (25.11.)

Spisovatelé: Charles Dickens (7.2.); Karl May (25.2.); Maxim Gorkij (16.3.); Kinsley Amis (16.4.); George Orwell (25.6.); Lion Feuchtwanger (7.7.); Oscar Wilde (16.10.); Eugen O´Neill (16.10.); Albert Camus (7.11.);
Karel Jaromír Erben (7.11.); Karel Hynek Mácha (16.11.); Ondřej Sekora

Světoví herci: Simone Signoretová (25.3.); Charles Chaplin (16.4.); Al Pacino (25.4.); Ginger Rogersová (16.7.); Sean Connery (25.8.); Garry Cooper (7.5.); Henry Fonda (16.5.); Michael Douglas (25.9.)

Čeští herci: Miroslav Donutil (7.2.); Jaromír Hanzlík (16.2.); Josef Dvořák (25.4.); Oldřich Kaiser (16.5.); Eliška Balzerová (25.5.); Oldřich Nový (7.8.); Lída Baarová (7.9.); Hana Maciuchová (25.11.)

Malíři: Piere Auguste Renoir (25.2.); Paul Gauguin (7.6.); Marc Chagall (7.7.); Pablo Picasso (25.10.)

Hudebníci, zpěváci: Sony Bono (16.2.); Georges Harrison (25.2) a Ringo Starr (7.7.) z Beatles; Elton John (25.3.); Madonna (16.8.); Ella Fitzgerald (25.4.); Aretha Franklin (25.3.); Tom Jones (7.6.)
Lucie Bílá (7.4.); Ivan mládek (7.2.); Jaroslav Ježek (25.9.)

Sportovci: tenisté John McEnroe (16.2.); Ivan Lendl (7.3.); Jan Hernych (7.7.); oštěpař Jan Železný (16.6.); kanoista Václav Chalupa (7.12.).

Jana Tamchynová

Přečtěte si také


Diskuse: Přináší sedmičkářům jejich číslo úspěchy v práci?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci