Jací jsou šestkaři? Velkorysí, ale občas i podezíraví

19.4.2019 00:00   |   Ezoterika - NUMEROLOGIE
Naše numerologický seriál pokračuje v odtajňování dalších aspektů života a tentokrát jsme se přenesli do pracovní sféry. Tento díl věnujeme těm, kterým život ovlivnilo číslo 6. Patří k nim i Helena Vondráčková a Jan Werich.

numerologie

Připomeňme si, že při zkoumání jaké neobjevené poklady v nás dřímají, je nejdůležitější číslo dne narození. Má v tomto směru největší sílu. A jak je v numerologii obvyklé, pokud není váš den narození jednociferné číslo, je potřeba lineárně sečíst čísla dne narození, abyste dostali jednociferné konečné číslo (např. den narození 24., sečteme 2 + 4 = 6.

Ve druhém kroku je potřeba spočítat i číslo životní cesty, tedy energii čísla osudu, abychom zjistili, jakým směrem se každodenně ubírá energie data narození a jak se této základní energii „jde“ po životné cestě. Ne vždy je těmto dvěma energiím spolu dobře, někdy může být jejich spojení problematické.

Ve třetím kroku se pokusíme zjistit tzv. realizační číslo, které se skrývá ve vašem jméně. Jde o součet energií všech souhlásek ve vašem jméně a příjmení.

Dnes se budeme věnovat číslu narození 6 a jeho potenciálu, a proto si ukážeme rozbor na příkladu šestkového data narození:

ANNA BEDRNOVÁ
Narozena 15. 7. 1982
Číslo dne narození 1 +5 = 6
Životní číslo (energie cesty osudu) (1+5+7+1+9+8+2 = 33 … 3 + 3 = 6) 6

ANNA BEDRNOVÁ
1+5+5+1 2+5+4+9+5+6+4+1
12…1+2=3 36…3+6=9
Realizační číslo jména 3 + 9 = 3

Určující je vždy číslo dne, které posoudíme v kombinaci s životním číslem a jako doplňující pak ještě přihlédneme k realizačnímu číslu. Nikdy nejsme jednoznačně „čisté“ typy.

Abychom věděli, jak moc se navzájem „mají nebo nemají rády“ naše zjištěná „čísla“, nahlédněte do následující tabulky, ve které jsou zohledněny vztahy mezi čísly s ohledem na majetek a peníze:

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

K

P →K

P

K

P

K

P

P €

P

2

P →K

K

P

P €

K

K

P

P

K

3

P

P

K

K

P

P

N

N

P

4

K

P €

K

K

K

P

P

K €

K

5

P

K

P

K

P

K

P

P

P

6

P

K €

P

P

K

K

N

P →K

P

7

K

P

N

K

P

N

N

K €

K

8

P €

P

N

K €

K

P →K

K €

K

P →K

9

P

K

P

P

P

P

P

P →K

K

Legenda: P – pozitivní spojení; N – neutrální spojení; K – konfliktní, napěťové spojení; P →K – někdy pozitivní, jindy podle souvislostí konfliktní; € – zvýšený vliv kombinace na majetek a peníze

Anna Bedrnová má číslo dne 6, životní číslo také 6 a realizační číslo 3. Z výše uvedené tabulky vyplývá, že vztah mezi dvěma šestkami vytváří napěťové konfliktní situace. Kumulace čísel je vždy trochu problematické a může v daném případě navyšovat potíže se sebevědomím, ztěžovat každý rozhodovací proces.

100 KŘESTNÍCH JMEN

Vybíráte jméno pro miminko?
Nebo se jen chcete dozvědět,
jestli vám vaše jméno pomáhá
či naopak něčím škodí?

ČTĚTE NÁŠ SERIÁL

Naštěstí energie jména (realizačního čísla) odčerpává něco z tohoto konfliktu dvou stejných šestek tím, že přidává inspiraci a možnost najít kreativní řešení i neobvyklé cesty k úspěchu.

Co charakterizuje jednotlivé šestkové dny narození?

Den narození 6. – zaujatost pro věc, podezíravost, láska k domovu, hudebnost

Den narození 15. – velkorysost, umělecké sklony, schopnost učit se z vlastních zkušeností, tvrdohlavost

Den narození 24. – starost o spolupracovníky, pořádkumilovnost, zájem o vojenství, žárlivost

Jaké jsou oblasti činností, zaměstnání a pracoviště, která vám podle numerologie budou vyhovovat, jste-li …

Šestce mohou ostatní závidět

Šestka má v sobě řadu schopností, které jí ostatní budou vždy závidět. Lidé s její energií oplývají charismatem, které jim dává schopnost ovlivnit jakékoli prostředí, kam vejdou. Přirozeně tíhnou k uměleckým oblastem, kde jsou schopni, jak vytvářet skvělá díla, ale stejně tak dovedou pořešit i ekonomiku v této oblasti.

CHIROMANTIE

Ukaž mi svou ruku a já ti
řeknu, co tě v životě čeká...

Láska i smrt vepsaná v dlaních

Žijí vždy ve velkém rozporu sami se sebou, protože na jedné straně se chtějí seberealizovat a na straně druhé lpí na své rodině a svých přátelích. Není tedy divu, že nakonec najdou své poslání v politice, diplomacii, práci pro společnost a pro druhé. Chtějí harmonii pro všechny. To je paradoxně dovede k tomu, co nechtějí, tedy k moci a slávě.

Tento stav ale nemusí tak dobře zvládnout. Většinou procházejí těžkou zkouškou svého charakteru, musí se naučit přestat si nalhávat, pracovat za druhé, vidět skutečnou realitu a nenasazovat si růžové brýle na oči. V práci mohou těžit i ze svého smyslu pro detail.

Je důležité, aby se šestka naučila o druhé méně pečovat (často se totiž za touto péčí skrývá strach, že nebudou všichni spokojeni, pokud sama šestka druhé „neošéfuje“, tím ale i ubírá prostor pro rozvoj druhých, neumí druhé nechat v nejistotě, která je sice krizová, ale také prorůstová), nechat druhé konat podle jejich hlavy a unést jejich jinakost.  Osvobození od úzkostí a strachů může šestkám přinést konec poručníkování druhým, rovnocenná spolupráce. 

Diktátorským šéfem nejste

Patříte-li k šestkám, nejste dominantní typ šéfa. Máte hodně sociální cítění a neradi velíte diktátorským způsobem. Zato pro své podřízené jste ideál. Vnímáte jejich potřeby a staráte se o ně jako o svou rodinu, někdy až příliš. Proto je důležité, abyste měli ve svém týmu buřiče, který vás bude trochu znepokojovat, abyste byli nuceni stále vnímat disbalance, které jinak máte tendenci přehlížet a uhlazovat.

Pro rozhodování potřebujete více informací a času, stres a tlak není pro vás to nejvhodnější nastavení. Někdy si neuvědomujete, jak vás podřízení využívají a zkouší se vyklouznout z povinností. Lež příliš nerozpoznáte. Jste ale také velmi učenliví a schopni se naučit všemu, v čem máte nedostatky, a být pak velmi dobrými vůdci, kteří dostatečně ochraňují, ale také vyžadují výkon. Jediné, co se neodnaučíte, je obětavost, a to je váš bonus, ať už děláte cokoli.

Ideál pro zaměstnavatele

Šestce se nejlépe pracuje v kolektivu, její bytostnou potřebou je udržovat vztahy. Se svou potřebou harmonie jste obvykle ideál pro každého zaměstnavatele. Vnímaví, loajální, upřímní, připravení k poctivému výkonu, schopni vyjít s nadřízenými i s kolegy, motivovaní sami sebou a s radostí z dobrého výkonu.

Vidíte každý detail, což se dá využít jako přednost třeba ve funkci kvalitáře, ale také je to brzda při rozhodování, to se cítíte jako na houpačce. Dokážete tmelit kolektiv, zkrášlovat prostředí okolo sebe nejen vkusnými věcmi, květinami, ale i svou osobností a potřebou druhé tak trochu opečovávat.

CO PROZRADÍ DATUM NAROZENÍ?

Zjistěte si z data narození povahu člověka,
jeho schopnosti a dovednosti. Odhalíte, jak
je vášnivý a jestli je citlivý. Čísla napoví, zda
je praktický či naopak „věčně létá v oblacích“,
jestli je vytrvalý a trpělivý nebo nedočkavý.

SLEDUJTE NAŠI ŠKOLU NUMEROLOGIE

Šestkové profese:

 • Malíř, sochař, ilustrátor, dramatik
 • Zpěvák, hudebník, učitel hudby
 • Tanečník, učitel tance
 • Politik, diplomat, řečník
 • Soudce
 • Historik
 • Učitel, badatel, vědec
 • Lékař (především rodinný, obvodní)
 • Sociální, charitativní pracovník
 • Pomocník v domácnosti, v nemocnici, v sociálním zařízení
 • Pracovník v hoteliérství
 • Voják z povolání
 • Sadař, zahradník, farmář, majitel ranče
 • Dekoratér
 • Obchodník, kvalitář

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT:

Skořice pomáhá řidičům lépe se soustředit,
uklidňuje a snižuje podrážděnost.

VŮNĚ ZLEPŠUJÍ ŘIDIČSKÝ UM, MYŠLENÍ I SEX

Oblast činnosti šestek

 • Školství, věda a výzkum
 • Móda a oděvnictví, kosmetika
 • Umělecká sféra – hudba, tanec, balet, herectví, malířství, design, grafika
 • Umělecká řemesla, nábytkářství
 • Sociální služby, nemocnice, lékárenství
 • Marketing, reklama, modeling
 • Náboženství, církevní služby
 • Potravinářský průmysl, domácí potřeby
 • Hoteliérství
 • Zkrášlování interiérů i exteriérů – návrháři, architekti

Typ pracoviště

 • Nemocnice, lékárna, dětské domovy i domovy důchodců
 • Hotel
 • Obchod
 • Loďaři
 • Zahrada, statek
 • Divadlo, galerie, umělecké ateliéry, krejčovské dílny,
 • Knihovna
 • Škola, učiliště
 • Parlament, ambasáda
 • Reklamní a modelingové agentury
 • Kadeřnictví

Příklady slavných šestek (podle dne narození):

Politici Ronald Reagan prezident USA (6.2.), Dalajlama nositel Nobel. ceny míru (6.6.), Martin Luther King nositel Nobel. ceny míru (15.1.), Richard von Weizsecker, rakouský prezident (15. 4.), Toni Blaire min. předseda Velké Británie (6.5.), Madeleine Albrightová ministryně zahraničí USA (15.5.), kníže Metternich rak. politik (15.5.), Jean Paul Marat francouzský radikální revolucionář (24.5.), Johanka z Arku (6.1.),

Panovníci Nero, římský císař (6.12.), Ludvík XV., francouzský král (15.2.), Zikmund Lucemburský, český král a římský císař (15.2.), rakouská císařovna Sisi (24.12.), Napoleon I, francouzský vojevůdce, císař (15.8.), anglická královna Viktorie (24.5.),

Spisovatelé Wilhelm Carl Grimm německý spisovatel pohádek (24.2.), Moliére francouzský dramatik (15.1.), Karolína Světlá, česká obrozenecká spisovatelka (24.2.), Gabriel García Marquéz, kolumbijský spisovatel (6.3.), Christian Morgensten rakouský básník (6.5.), Alexandr Sergejevič Puškin ruský básník (6.6.), Thomas Mann německý spisovatel (6.6.), Jaroslav Foglar (6.7.), Agatha Christieová britská spisovatelka detektivek (15.9.),

Herci Steve McQueen (24.3.), Sylvestr Stallone (6.7.), Sean Connery (24.8.), Barbra Streisand (24.4.), Rudolph Valentino hvězda němého filmu (6.5.), am. režisér Oliver Stone (15.9.),

Jan Werich (6.2.), Vlastimil Brodský (15.12.), Jiří Bartoška (24.3.), Josef Somr (15. 4.), baletní mistr Vlastimil Harapes (24.7.), režisér Evald Schorm (15.12.)

Malíři Michelangelo Buonarroti (6.3.), Leonardo da Vinci (15.4.), Rafael (6.4.), Rembrandt van Rijn (15.7.), Alfons Mucha (24.7.), Jan Zrzavý (15.11.), výtvarník slovenského původu Andy Warhol (6.8.), výtvarník a loutkář Jiří Trnka (24.2.)

Hudebníci, zpěváci Bob Marley (6.2.), Bob Dylan (24.5.), Gilbert Bécaud (24.10.), Leonard Bernstein (24.8.), Jiří Šlitr český skladatel, právník, divadelník, zpěvák (15.2.), Jiří Schelinger (6.3.), Hana Zagorová (6.9.), Helena Vondráčková (24.6.), Zdeněk Merta (24.4.), Ladislav Křížek (24.4.),

Sportovci Jaromír Jágr (15.2.), Bjorn Borg švédský tenista (6.6.)

Vědci, badatelé, objevitelé Heinrich Schliemann archeolog, objevitel Troje (6.1.), J. Montgolfier stavitel a pilot prvního horkovzdušného balonu (6.1.), Galileo Galilei ital. fyzik a astronom (15.2.), Emil von Behring, zakladatel imunologie, nositel Nobel. ceny (15.3.), Robert Scott vědec, účastník výpravy na Antarktidu (6.6.), Sigmund Freud rak. psycholog, zakladatel psychoanalýzy (6.5.), Pierre Curie fr. chemik, nositel Nobelovy ceny (15.5.) , Daniel Fahrenheit něm. fyzik, tvůrce teplotní stupnice (24.5.), Sir Alexandr Fleming bakteriolog, objevitel penicilínu (6.8.), Le Corbusier švýc. architekt (6.10.), Gustav Eiffel fr. konstruktér (15.12.).

Jana Tamchynová

Přečtěte si také


Diskuse: Jací jsou šestkaři? Velkorysí, ale občas i podezíraví

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci