Máte po dovolené, nezapomněli jste na pokožku?

5.9.2018 00:00   |   Zdraví a krása
Opalování a koupání ve slané, sladké či chlorované vodě znamenají pro naši pleť značnou zátěž. Nezapomněli jste na ni při loučení s letními dny? Jak pokožka tak vlasy přivítají, když dostanou možnost regenerace.

péče o pokožku

A jak napravit všechny škody, obnovit ztracenou hydrataci, dodat pokožce potřebnou výživu a navíc si připomenout vůně léta?

Peelingem začněte

Při chytání bronzu během léta jste se určitě potýkali se sloupáváním kůže. Abychom pokožce dodaly pěkný vzhled a vitalitu, je dobré se odumřelých buněk nejprve dokonale zbavit. K tomu slouží peeling.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

V péči o pleť chce každý věk něco
Čím čistit pleť? Nejlepší je termální voda
Také vlasy potřebují v létě speciální péči

Abrazivní krémy se prodávají jak pro obličej, tak tělo i chodidla. Nejde aplikovat peeling na jiné partie, než pro které jsou určeny. Například peelingem na chodidla, který má silnější abrazivní účinky, byste se mohla jemná a citlivá pleť na obličeji narušit.

Čím regenerovat

K rychlé regeneraci pokožky pomohou přípravky s hydratačními účinky a mastnějším základem. Ideální jsou takové, které obsahují antioxidanty s příměsí vitaminu C a E.

Pro pleť je přínosné jednou týdně zařadit do svého rituálu aplikaci regenerační, či revitalizační pleťové masky a následně aplikovat nejen krém, ale také revitalizační séra. Ta jsou vhodná na denní i noční použití a pleti dopřejí hydrataci a zmírní dopady letního slunění.

Pokožce těla zase dopřejte jednou denně tělové mléko či krém. Nejpříhodnější pro jejich nanesení je čas po koupeli nebo sprše, v této době totiž voda z krémového základu nejsnadněji pronikne do pokožky a zregeneruje ji.

Dopřejte si aromaterapii

Statistiky uvádějí, že lidská sliznice obsahuje více jak 10 miliónů čichových buněk, a díky tomu dokážou vůně vybudit naši mysl, pomáhají nám usnout, nastartovat se do nového dne. Na základě vůně se můžeme dokonce i zamilovat.

Pokud se vám při koupeli, či sprchování zasteskne po letních dnech plných vůně zralého ovoce, můžete si je připomenout díky vůním sprchových gelů AUTHENTIC toya AROMA. Přenesou vás do nezapomenutelné atmosféry prosluněných dní a intenzivně vaši pokožku provoní.

I jídelníček pomůže

Zdraví pleti můžete podpořit i tím, co jíte. Ovesné vločky, které si můžete dát k snídani, jsou zdrojem zinku, vápníku, hořčíku, vitamínu E a vitamínů skupiny B. Kombinace těchto živin přispívá k čisté a sametově hladké pleti bez vrásek.

Avokádo obsahuje množství antioxidantů a kvalitních rostlinných tuků, které podpoří elasticitu pokožky.

Bobulovité ovoce jako borůvky a brusinky zpomalí proces stárnutí, a díky vitamínu C napomohou rychlejšímu hojení kůže.

A dokonce i kvalitní hořká čokoláda s vysokým podílem kakaa má v jídelníčku své místo. Prokrví totiž pokožku a pomůže neutralizovat negativní vliv UV paprsků při opalování!

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Máte po dovolené, nezapomněli jste na pokožku?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci