Modré oči jsou sexy a znakem mládí a plodnosti

3.4.2018 00:00   |   Styl
Modrá barva symbolizuje něhu, věrnost a oddanost. Je také znakem mládí, zdraví a plodnosti. Možná právě proto ji v průzkumu zvolili Češi jako nejvíce sexy barvu očí u svého potenciálního partnera. Na druhém místě se umístily hnědé oči, na třetím zelené.

čočky

Průzkum zároveň odhalil, že téměř třetina lidí není spokojena s barvou svých očí a touží po změně. Řešení je přitom jednodušší, než by se zdálo - barevné kontaktní čočky.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Hlavně v zimě nevyschnout. Víme, jak na to
Jak kontaktní čočky s líčením
Slaďte barvu očí s barvou šatů!

Modré oči jsou vlastně genetickým omylem. Vznikly asi před 6 000 – 10 000 lety mutací genu, který nejvýznamněji ovlivňuje právě barvu očí. Nejvíce modrookých lidí žije v Estonsku – až 99 % populace se zde pyšní modrým pohledem.

Dominantní je hnědá

Lidé s modrýma očima jsou prý věrní, pravdomluvní a inspirativní, umí být ale i chladní, manipulující a přehnaně starostliví.

Geneticky dominantní je hnědá barva, proto je na světě naprostá většina lidí právě s hnědýma očima.  Hnědoocí lidé jsou optimističtí a kreativní. Bývají nezávislí a spolehliví, zároveň ale dokážou být plaší a náladoví.

Zelená za atraktivní

Pouhá dvě procenta lidí na světě mají zelené oči. Lidé se zelenýma očima jsou většinou považováni za atraktivní.  Zároveň jsou to lidé plní protikladů. Umí být opatrní, ale i riskovat, umí uklidňovat, ale i děsit.

Jak už bylo řečeno, skoro třetina (přesně 29,8%) dotázaných v anketě uvedla, že by ráda změnila barvu svých očí. Nespokojení Češi nejčastěji touží po zelených očích, dále po modrých a na třetím místě po hnědých očích. 

Způsobů, jak změnit barvu svých očí je několik, od těch složitějších, jako je například laserová operace, až po ty jednodušší. Dočasným, ale rychlým a bezbolestným řešením, jsou barevné kontaktní čočky.

Čočky řešením

Trendem poslední doby jsou přirozeně vypadající kontaktní čočky. Například TopVue Color nabízí šest barev – hnědou, zelenou, modrou, soft grey, sapphire blue a fresh green.

Jsou jednodenní, takže nepotřebujete žádné roztoky či pouzdra. Mají UV filtr a k dispozici jsou v dioptrické i nedioptrické variantě. Oči vypadají opravdu přirozeně, takže ani hnědooký člověk se nemusí bát, že například s modrými čočkami bude působit zvláštně.

Oční kontakt je důležitý

Průzkum rovněž ukázal, že oční kontakt hraje zásadní roli pro 97,5 % respondentů. A není divu - oči druhého nám často napoví, zda můžeme svému protějšku věřit, jestli ho zajímáme, zda nás při hovoru poslouchá, nebo ho nudíme.

Oči mohou prozradit i emoce, to jak se zrovna cítíme, co prožíváme. A zřejmě každý z nás už někdy zažil situaci, kdy nás někdo doslova „hypnotizoval“ svým upřeným pohledem, aby upoutal naši pozornost.

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Modré oči jsou sexy a znakem mládí a plodnosti

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci