Bylinky zlepší i pejskovo zažívání

6.1.2018 00:00   |   Zvířata
Správný výběr bylinek dokáže s našim tělem udělat zázraky - zlepšit zažívání či upravit mnoho dalších tělesných neduhů. A jsou samozřejmě prospěšné i pro pejsky.

bylinky a psi

Pomáhají upravovat citlivé zažívání, zlepšovat povrchová zranění a celkově prospívají k celkovému zdraví. Jaké bylinky pejskovi nejvíce prospívají?.

Trápí-li často vašeho pejska špatná imunita nebo žaludeční problémy, je nutné začít pečlivě dbát o jeho stravu. Důležité je vybírat krmivo pro citlivé psy a potravu zpestřovat vhodnými bylinkami, kterými pejskovi krmení posypete.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Uvažujete o štěňátku?
Psa vybírejte podle biorytmu a způsobu života
K zubaři musejí psi i kočky

Ideální je bazalka, ta je vhodná například při kašli. Šípek obecný zase obsahuje spoustu vitamínu A a C. Má-li pejsek střevní potíže, pak mu dejte do krmení trochu oregana.

Trápí pejska nechutenství? Zkuste mu do krmiva přidat trochu chilli. To zlepší celkovou stravitelnost krmiva a zlepší dýchání.

Velmi nebezpečná je pro pejska tzv. torze žaludku. Možnou prevencí je kromě klidu před a po jídle také fenykl. Pozor, ten ale nedávejte fenkám v březosti.

Vhodné při nachlazení

„Během nemoci je dobré pejskům podávat více vitamínu C a podpořit tak jejich imunitu. Vyrábějí se i speciální sirupy určené pro psy s nachlazením. Vhodný je například jitrocelový nebo echinaceový sirup,“ říká Martin Pučálka, odborník na výživu psů.

Při nachlazení je vynikající také heřmánek. Pokud má například pejsek rýmu, dejte mu do pelíšku pár kapek heřmánkové tinktury.

Bylinky je nejlepší si doma sami sušit. Jsou pak tak nejkvalitnější. Pokud nemáte vlastní zahrádku, tak je můžete nakoupit ve specializovaných obchodech. Koření z velkoprodejen a běžné distribuce je lepší se vyhnout.

Nový holistický trend

V rámci dobrého zažívání pejsků a celkové zdravotní prevence je dobré používat holistické krmivo, které má již ve svém obsahu prospěšné bylinky.

„V holistickém pojetí by se mělo při výběru vhodné potravy vždy volit krmivo spíše s převahou živočišných bílkovin a vyváženým poměrem tuků a sacharidových zdrojů,“ připomíná Martin Pučálka.

Trávicí trakt psů i koček je přizpůsoben příjmu vysoce energeticky koncentrované potravy, tzn. především bílkovin a tuků, tedy masa, a jen v malé míře zdrojů sacharidových. Jednoduché cukry pak v přirozeném jídelníčku nejsou zastoupeny vůbec. A tyto potřeby respektuje holistické krmivo.

ozt, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Bylinky zlepší i pejskovo zažívání

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci