Vilík to rozbalil na tanečním parketu a má už 30 miliónů!

14.10.2014 00:00   |   Společnost
VIDEO – Milióny už dva roky sbírá William Hans Stokkebroe z dánského Aarhusu. Ne, nejde o peníze, ale "jen" o počet příznivců a obdivovatelů, kterých má po celém světě přes třicet miliónů! Nicméně, s takovým talentem se úspěch finanční jistě dostaví také.

wil, tanečník, děti video

Vždyť Vilík už jako dvouapůlletý špunt (na titulním snímku je nyní se svou sestřičkou Lilly) uchvátil tanečním výkonem nejen diváky v sále, ale okamžitě se stal internetovou hvězdou.

V elegantním outfitu, s procítěným výrazem, který se mnohdy nevidí ani u dospělých, zvládl jive a přidal paso doble.

Williamovy taneční kreace, zejména vystoupení na hit Elvise Presleyho Jailhouse Rock, kolují virtuálním světem a jen na serveru youtube.com toto video nasbíralo 24 miliónů shlédnutí! A paso doble z dalšího videa shlédlo již přes 8 miliónů lidí.

Video
Jive na hit Jailhouse Rock.

Vlastně všechno začalo, když při zahájení taneční soutěže v domovském Aarhusu, kde jeho rodiče latinskoamerické tance také vyučují, pozoroval v sále roztančení. To malého Williama inspirovalo natolik, že ještě před prezentací soutěžních párů stačil divákům předvést, jak má správné roztančení vlastně vypadat.

Na parketu to parádně rozbalil a především za jive sklidil obrovské ovace. Publikum vysoce ocenilo jeho krokové variace, zejména krok-přísun-krok na jednu stranu, který patří k základním prvkům jive, ovlivněného swingem i rokenrolem.

Video
Působivé paso doble.

Tanec paso doble, inspirovaný koridou, se malému tanečníkovi také velmi povedl – zcela očividně jím vyjádřil toreadora v boji s býkem v aréně.

V komorním, sólovém mužském pojetí, jak se paso doble tančívalo ještě před sto lety, ani nepostrádal partnerku, která má v párovém společenském tanci představovat pláštěnku či šátek.


Rodiče malého tanečníka – Kristina Juel a Peter Stokkebroe – jsou respektovaní mistři v latinskoamerických tancích.

Talent má William samozřejmě kde brát, vždyť jeho rodiče – Kristina Juel a Peter Stokkebroe – jsou světovou špičkou v latinskoamerických tancích. Patří mezi finalisty soutěží a v roce 2006 vyhráli v latině Světový pohár.

bri, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také

Diskuse: Vilík to rozbalil na tanečním parketu a má už 30 miliónů!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci