Čokoládu budou možná lékaři předepisovat jako lék

28.3.2014 00:00   |   Zdraví a krása
Možná není daleko doba, kdy budou čokoládu pacientům předepisovat lékaři. V americké Lousianě totiž vědci zjistili, že bakterie v lidském žaludku dokážou přeměnit čokoládu na látky, které vysoce prospívají lidskému srdci.

čokoláda

Podle odborníků se blahodárný účinek kvalitní čokolády ještě mnohonásobně zvětší přidáním přírodní ovocné složky. Tou zázračnou látkou jsou tzv. flavonoidy, tedy vitamín P, který je obsažen právě v kakau a který působí pozitivně na cévy a zároveň je vysoce antioxidační.

Čokoládové léky

Američtí vědci z ústavu pro výzkum srdce, plic a krve se tak chtějí pustit do výzkumu a vyvinout pro lidstvo čokoládové léky, které by se mohly stát velikým pomocníkem při léčbě různých, zejména cévních, onemocnění.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Kvalitní čokoláda pro děti? Jak ji poznat?
Naplánujte si ozdravnou kúru, třeba čokoládovou
Jaké pamlsky pejskům? Čokoládu schovejte!

Spolupráci plánují s výrobcem čokolád Mars, který má patentovanou technologii extrakce flavonoidů z kakaa a mohl by tak s jeho pomocí vyrábět flavonoidové pilulkové kapsle s vysokou koncentrací tohoto antioxidantu.

Co ukáže test?

Svoji teorii chtějí ověřit na 18 000 dobrovolnících, kteří po dobu čtyř let budou dostávat placebo nebo právě flavonoidové kapsle.

Jestli se opravdu léčí, či každý den polykají jen dávku např. moučkového cukru, nebudou dobrovolníci, ani většina z vědců kvůli dostatečně prokazatelným výsledkům vědět.

Každá tabulka kvalitní čokolády s vysokým procentem kakaa obsahuje flavonoidy, jejichž obsah bývá výrobním procesem snížen.

Co ničí blahodárné účinky

Největším ničitelem blahodárných účinků čokolády je však vysoký podíl tuku a cukru, které obsahují běžně dostupné čokolády. Ten naopak způsobuje riziko infarktu a mozkové mrtvice.

Rozhodně se tedy vyplatí investovat do svého zdraví a dopřávat svému tělu jen kvalitní mlsání v podobě kvalitních čokolád.

otz, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Čokoládu budou možná lékaři předepisovat jako lék

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci