Umíte vybírat oblečení? Nechte si poradit, jak na to

12.5.2013 00:00   |   Styl
Stačí vzít dostatek peněz a zajít do obchodu, řeknou si mnozí. Ale nemálo lidí má s nákupem oblečení problém. A když se nakonec rozhoupou, nakoupí věci, které leckdy skoro nenosí…

styl, oblečení, nakupování

Jak například vybírat oblečení pro blížící se letní období?

„V létě bychom si měli užít především barev, které bychom si v zimní sezóně třeba ani neoblékli. A dokonce, i kdybyste si barevné oblečení na sebe dosud nevzali, pro letní měsíce určitě doporučuji barvy vyzkoušet – prostě si je dopřejte,“ radí osobní stylistka Žaneta Kantorová (na snímku vpravo).

Zima byla letos výjimečně dlouhá a ani květnové dny se zatím rovněž příliš nevydařily. Na pěkné počasí stále čekáme.

Proto až bude sluníčko, modré nebe, najděte odvahu, pokud ji nemáte, a vybírejte veselé barvy, plné života a energie. Barvy, které vás bezpečně rozzáří.

Nebojte se kombinovat

„Znám klientky, co si lámou hlavu nad vzory, jaké s jakými kombinovat, nebo se bojí barev, že růžová je moc růžová atd.,“ říká stylistka a dodává:

„Víte, dnes platí, že kombinovat lze téměř cokoliv. Samozřejmě nemůžeme to brát doslova. Nicméně vzory, barvy, květiny, romantika, oheň, láska, prostě vše barevné, emoce, pruhy, puntíky, zkrátka to, co vás napadá – to si vybírejte a nebojte se kombinovat.“

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Blanka Matragi: Móda už není diktát
Ženy kvůli módě riskují zdraví
Letí všechno, v čem se dobře cítíte

„Kladu si otázku, proč si Češky vybírají spíše být šedou myškou, než být ženou, která je vidět…je to v nás. Změna musí přijít zevnitř,“ je si jistá Žaneta Kantorová

Na co dát pozor

A na co si dávat pozor? „Nikdy si nevybírejte menší šaty, těsnější tílka nebo opačně. Funguje systém teď anebo nikdy. Zbytečně vám pak oblečení zůstává ve skříni až na ten den, kdy zhubnete nebo přiberete,“ připomíná stylistka.

Kupujte jistotu, kterou budete určitě nosit hned. Raději šaty na běžné nošení, než krásné šaty, které momentálně ale nepotřebujete. Každý den budete volit spíše praktické šaty, ve kterých je vám dobře, než ty hezčí, ve kterých se třeba ale necítíte dobře.

„Užijte si léto taková, jaká jste. A kupujte letní věci tak, abyste je hned mohla nosit. Nikoliv až později, až kdyby... Dávejte pozor na barvy, které vám nesluší – vybírejte jen ty, co rozzáří vaše oči a pleť. Bělmo v očích se rozsvítí, když máte správnou barvu a barva oka se ještě více rozjasní,“ vysvětluje Žaneta Kantorová.

Nechte si poradit

„Každá máme své přednosti někde jinde, najděte ty své a ty se snažte ukázat a vyzdvihnout. Dívejte se na sebe pozitivněji a vybírejte si spíše oblečení, ve kterém se cítíte skvěle, než oblečení, které je pěkné, ale vy se v něm prostě necítíte,“ dodává stylistka.

A pokud si sami nevíte rady? Nechat si poradit v oblékání může opravdu každý. Nákupy se stylistkou je služba, která může pomoci utratit peníze efektivně a jen za oblečení, jaké podtrhne naši osobnost a vyzdvihne naše přednosti. Stylistka vybere oblečení a z velké většiny to, co by si zákaznice sama zřejmě vůbec nevybrala.

ozt, ŽenyproŽeny.cz
Foto: archiv a mojestylistka.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Umíte vybírat oblečení? Nechte si poradit, jak na to

Problém s výběrem

26.12.2018   |   15:40   |   od: Jana
Mnoho lidí si nezajde do obchodu specializovaného na oblečení a pak jsou smutní ze svých fádních outfitů. A přitom právě v takových obchůdcích vám prodavačky poradí tak, aby se k sobě vše pěkně hodilo.

Jak na to

20.8.2015   |   20:42   |   od: Klára
Jsem Češka, ale žiji v Anglii a mám pocit, že můj šatník snad ani nemůže obsahovat jiné věci, než obyčejné rifle, tílka a tenisky. Když přijdu do obchodu, tak se mi tam sice líbí spousta věcí, ale nikdy mi nesluší:))

Snažím se oblečení vždy sladit

24.3.2015   |   17:34   |   od: Lucka
Já hledím zejména na to, aby mé oblečení bylo dobře sladěné (zejména barevně sladěné). Například: černý top, černé kalhoty a černé boty. Anebo naopak: bílý top, bílé kalhoty a bílé boty. Barevné oblečení příliš často nenosím. Bohužel, mám kvůli tomu maximálně zaplněný šatník, abych si takové ladění mohla vůbec dovolit. :-)
Zobrazeny poslední 3 příspěvky, celkový počet 3 příspěvky.
poslední příspěvek: 26. 12. 2018 15:40
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci