Ordinace hlásí: S dovolenou máme jasno

7.6.2012 01:00   |   Společnost
I herci začínají přemýšlet, kam vyrazí na dovolenou. Kam se chystají Dana Morávková, Kateřina Lojdová a Miluše Bittnerová?

Ordinace

A pojedou sami nebo s rodinou? Mají za sebou dietní trýznění, nebo mají jiný recept, jak se po zimě zase vejít do plavek?

Dana Morávková ujíždí na smažáku

I přes to, že natáčení Ordinace je časově náročné, Dana Morávková (na titulním snímku s Janem Čenským) zvládá péči o rodinu i o své krásné tělo. Plánů na dovolenou má víc než dost – chystá se s rodinou na kola do Rakouska, stejně jako každý rok pojede s maminkou do Chorvatska a zbytek volného času vyplní návštěvou letních festivalů, na kterých bude doprovázet manžela Petra.

Na rychlohubnutí do plavek se Dana nechystá: „Snažím se udržovat po celý rok, nejsem příznivcem rychlého hubnutí. Sportuju a jím střídmě,“ prozradila svůj recept na štíhlou postavu. Programově diety nedrží, jen když před natáčením Andělské tváře chtěla rychle zhubnout, chodila k dietoložce a držela dietu z mořských řas. „Bylo to účinné, ale stejně si myslím, že lepší je dodržovat správnou životosprávu, mít dostatek pohybu, jíst pravidelně a menší porce,“ přiznala Dana.

„Ale ne vždycky jím vzorně, to víte, že si dám ráda čokoládu, vždyť žijeme jen jednou. A nejradši ze všech jídel mám smažák s bramborem a tatarkou a miluju nanuky Míša. A když večer přijdu z divadla, často mě přepadne hlad a mám chuť na všechno, co je po ruce, většinou ale vyhraje silná vůle a lenost si cokoliv připravit,“ popsala Dana své chutě.

Kateřina Lojdová zmizí s dětmi do Bulharska

Kateřina Lojdová točí, dabuje, věnuje se dvěma dětrem… zkrátka je pořád v jednom kole. I to jí pomáhá v tom, aby si udržela štíhlou postavu. A navíc cvičí. „Snažím se celoročně. Cvičím, běhám, bruslím. Zkrátka makám.“

„Mám velmi kladný vztah k jídlu všeobecně a chutná mi snad všechno,“ přiznala se smíchem. Žádné velké zlozvyky v jídelníčku ale nemá a ledničku po představení rozhodně nevyjídá, i když: „Něco malého si vždycky dám. Neusnula bych.“

A jak se krásné herečce podařilo zůstat tak štíhlá po dvou dětech, i když v těhotenství přibrala 10,5 a 12,5 kila? „Nepřejídala jsem se a v obou těhotenstvích i po nich jsem plavala, hodně chodila a do poslední chvíle jsem pracovala. Dabovala jsem u obou dětí i v den porodu,“ svěřila se Katka.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Jak si vybrat správné brýle?
Desatero rad pro ozdravení životního stylu
Trendy: Přirozená krása a jemné líčení

A co letošní dovolená? „Pojedu s dětmi k moři do Bulharska, pak budu střídavě pracovat a s dětmi a kamarády dělat výlety. Pocit, že bych měla trochu zhubnout do plavek samozřejmě mám, asi jako každá žena, ale není jen před létem, je to pocit celoživotní,“ směje se.

Miluše Bittnerová: Do Francie bez Toníka

Miluše Bittnerová se teď hodně věnuje svému Antonínovi, což je pražský krysařík, kterého si s manželem před půl rokem pořídili. A protože teď právě plánují dovolenou, musí řešit i to, co s pejskem.

„Pojedeme na Azurové pobřeží, Toníka s sebou ale ještě nevezmeme. Bude u mých rodičů v Hořicích, kde je zahrádka a navíc naši mají podobně staré štěně Timíka, takže si spolu můžou hrát,“ vylíčila své plány Miluška.

Péči o postavu nepodceňuje: „Ráda dobře jím, snažím se ale jíst zdravě a kvalitně, menší porce, 6x denně. Občas mám i sportovní období, kdy běhám a chodím do posilovny. A teď navíc chodím s naším pejskem na dlouhé procházky.“

Diety se Bittnerové neosvědčily. „Zkusila jsem ji v životě držet dvakrát. Jednou to byla dělená strava a po třech měsících jsem znovu přibrala 5 kilo. A podruhé to byla jakási jablečná dieta, po které se mi třetí den udělalo tak zle, že jsem to vzdala. Jediné, co na mě funguje, jsou menší dávky jídla častěji za den, spánek a méně stresu,“ konstatovala Miluše.

otp, ŽenyproŽeny.cz
Foto: Nova

Přečtěte si také


Diskuse: Ordinace hlásí: S dovolenou máme jasno

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci