Arnold Schwarzenegger: Rozchod s manželkou po 25 letech

10.5.2011 07:00   |   Společnost
Pohádka skončila. Barbar Conan, Terminátor a později kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger (63) a jeho manželka novinářka a spisovatelka Maria Shriver (55) se po pětadvaceti letech rozcházejí.

Rozchod Schwarzenegger

"Oba jsme prošli obdobím velkého osobního i profesionálního přerodu," praví se v oficiálním prohlášení manželů, kteří spolu mají čtyři děti. "Po dlouhém přemýšlení, zpytování, diskusích a modlitbách jsme došli k tomuto společnému rozhodnutí."

Není to krok překvapivý, jak připomíná populární internetový magazín TMZ.com. Maria se chystala k rozchodu již před dvěma lety. A na titulní straně třetího největšího amerického deníku Los Angeles Times k tomu uvádějí, že manželé žili prakticky stále odloučeni, a to i v době, kdy Arnold Schwarzenegger sedm let působil jako guvernér státu California.

Rodina se za ním do jeho sídla Governor's Mansion v kalifornském Sacramentu nepřestěhovala. Manželka s dětmi nadále bydlela v odlehlé usedlosti v kaňonu Brentwood pár kilometrů od Tichého oceánu.


Pohádka začíná 26. dubna 1986: své Ano si slavní snoubenci řekli za účasti pěti set hostů v massachusettském Hyannis Portu – rodinném sídle Kennedyů.

Prohlášení, které ke svému rozchodu hvězdný pár zveřejnil, okamžitě zaplnilo přední místa zpravodajských serverů, televizních stanic i amerického tisku.

Podle Schwarzeneggerova mluvčího se manželé k dalším krokům vyjadřovat nebudou. Nyní se zaměří na vyladění budoucího vztahu i na společnou výchovu dětí – Christophera (13), Patricka (17), Christiny (19) a Katherine (21), která zdědila talent po mamince a začíná psát knížky.


Sourozenci Shriverovi Schwarzeneggerovi – Patrick, benjamínek Christopher a nejstarší Katherine.

Americká média připomínají, že v mnoha ohledech se jednalo o manželství protikladů. Maria pochází z dynastie Kennedyů, jejím strýcem byl prezident John F. Kennedy. Arnold se narodil v nemajetné rodině policisty Gustava Schwarzeneggera a Aurelie Jadrné v rakouské obci Thal u Štýrského Hradce.

Maria Shriver byla v době sňatku vycházející hvězdou televizních reportáží a spisovatelkou, Arnold Schwarzenegger byl už filmovou star první velikosti. On je republikán se slabostí pro politiku tehdejších prezidentů Richarda Nixona a George Bushe staršího. Naopak její rodina je pilířem Demokratické strany.


Obě slečny Shriverovy Schwarzeneggerovy – zleva Christina s Katherine, která je o půldruhého roku starší.

Oznámení rozchodu manželů přišlo poté, co Arnold Schwarzenegger již ukončil druhé období svého působení na postu guvernéra nejlidnatějšího amerického státu. V této souvislosti byla jeho funkce často nazývána "Guvernátor" s odkazem na nejslavnější filmovou roli.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

Postradatelní Sylvester Stallone,
Bruce Willis a Arnold Schwarzenegger

V posledních týdnech tedy Arnold Schwarzenegger zvažuje, co dál. Chtěl by se vrátit k filmu. Do médií pronikly plány na pokračování velice úspěšné filmové série Terminátora, co dosud vydělala na 1,5 miliardy dolarů, tedy přes 25 miliard korun. Díky prvním třem dílům, ve kterých zářil, se Velký Arnold stal jednou z nejvýraznějších a zejména nejúspěšnějších hollywoodských hvězd.


Terminátor Arnold Schwarzenegger. V Hollywoodu se obdivuhodně prosadil bez hereckého vzdělání i excelentní angličtiny. Jako muž s nejdokonalejší postavou je zapsán v Guinnessově knize rekordů! Vyhrál bezpočet soutěží v kulturistice, nejcennější bylo několikanásobné vítězství v Mr.Universe a v Mr.Olympia.

Někdejší hvězdu akčních filmů ovšem lákají i jiné projekty. Dlouhodobě se angažuje v ochraně životního prostředí a patří rovněž mezi zastánce takzvané zelené energie.

Poslední novinkou je zpráva amerického magazínu Newsweek, která uvádí, že exguvernér by se mohl stát příštím evropským prezidentem (tj. stálým předsedou Evropské rady) a hlavní tváří Unie. Nadále má totiž rakouské občanství, i když je na třicet let zároveň občanem Spojených států amerických.

Podle svého poradce Terryho Tamminena by Arnold Schwarzenegger jako druhý evropský prezident mohl skutečně sjednotit starý kontinent. Připomeňme, že od ledna 2010 je prvním prezidentem EU bývalý belgický premiér Herman Van Rompuy a funkce má dvouapůlletý mandát.

bri

Přečtěte si také


Diskuse: Arnold Schwarzenegger: Rozchod s manželkou po 25 letech

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci