Rozbijte prasátko a filmový festival v Cannes je váš!

9.5.2011 00:30   |   Společnost
Penélope Cruz, Brad Pitt, Aishwarya Rai a další filmové star se už scházejí v Cannes. Nejsou tu ale jen lidé od stříbrného plátna. Máte-li pár milionů navíc, jste jako hvězda vítáni také! Obletovaná celebrita je z vás cobydup.

Cannes festival

Světová společenská smetánka se i letos sjíždí na slavný filmový festival na Azurovém pobřeží. A podle francouzského portálu Free.fr se nikdo nemusí cítit odstrčen, když si na den vyzvedne z konta v přepočtu něco přes čtyři miliony korun – utratí je tu.

A jak byste se tedy měli jako hvězdy v Cannes prezentovat?

Jachta pomůže

Určitě nebude od věci na mezinárodní filmový festival připlout vlastní jachtou. Podle ekonomického magazínu Capital je pro nejvyšší honoraci vhodná tak osmdesátimetrová loď, jejíž provoz vyjde kolem 120 tisíc eur, tedy bezmála tři miliony korun denně.

Ale možná postačí i tato okouzlující lodička na snímku. Zrovna ji totiž prodává izraelská bankéřka Shari Arison, jedna z nejbohatších žen Blízkého východu.


No, nekupte ji…

Jachta sice má jen padesát metrů, ale je vybavena vším, co si lze v navigaci vůbec představit, včetně heliportu. A určitě prý není předražená, když za ni majitelka chce pouhých 100 miliónů dolarů, což je přes 1,5 miliardy korun.

Pěšky nelze

Po městě rozhodně nemůžete chodit pěšky. Když už tedy budete utrácet, rovnou si pořiďte stylový luxusní Maybach Landaulet, který podle vybavení vyjde na takových 24 milionů korun. Kromě jiného má unikátní systém stahovací střechy pro slunné dny, ale skvěle se uplatní i při vyjížďkách za teplých nocí.


Pochopitelně si k vozu najmete řidiče... už jen proto, abyste si luxus užili.

Nechcete-li vlastní vůz, lze si pronajmout třeba limuzínu Maybach s řidičem za 6 tisíc eur (144 tisíc korun) na den i levnější Lamborghini Gallardo za 2200 eur (53 tisíc korun) na den. Sportovnější typy mohou zvolit ještě úspornější variantu: Harley-Davidson za 400 eur (9600 korun) na den.

Majestic – jediná volba

Bydlení sice zajistí i vlastní jachta, ale tím se akorát zbytečně vyřazujete ze společnosti. Ono totiž být na festivalu a nebydlet v hotelu Majestic, to raději do Cannes ani nejezděte.

Právě Majestic je jednou provždy symbolem filmového světa a místem setkání světových celebrit. Dobrý dojem uděláte, když zvolíte královské apartmá – platí se v něm v přepočtu 900 tisíc korun za noc. Samozřejmě lze bydlet levněji. Příjemná luxusní vila s výhledem na Cannes vás přijde na pouhých 50 tisíc eur (1,2 milionu korun) za celý týden!


Místo, kde se potkávají světové celebrity.

Kromě solidního ubytování byste neměli chybět na dobročinných akcích. To, aby o vás mohly patřičně referovat všechny společenské rubriky všech světových médií.

Za místo na některé z významnějších galavečeří ve prospěch chudých či nemocných zaplatíte v přepočtu až čtvrt milionu korun. A chcete-li se opravdu prosadit, pak neváhejte v záři reflektorů věnovat kulaťoučkou sumu na charitu.

JMÉNA A ČÍSLA

Vybíráte jméno pro miminko?
Nebo se jen chcete dozvědět,
jestli vám vaše jméno pomáhá
či naopak něčím škodí?

ČTĚTE NÁŠ SERIÁL

Pamatovat byste měli na to, že hotel Majestic a jeho okolí nežije pouze filmem. Přebytečných peněz se lze úspěšně zbavit i v kasinu. Jestliže však vyznáváte nonkonformní styl oblékání, pak jsou pro vás připraveny automaty.

A protože jste v Cannes za vyhledávanou celebritu, nezapomeňte se v předstihu poohlédnout po vhodném bodyguardovi. Za takových 17 tisíc korun na den si služby diskrétního svalovce už obstaráte určitě.

Ještě vstupenku!

V Cannes si tedy můžete dosytosti užít život opravdové hvězdy. A přitom denně utratíte jen pár milionů korun.

Ještě pozor! Důležité jsou vstupenky na zahajovací či závěrečný večer. Bez nich nemáte šanci stoupat po červeném koberci vzhůru do festivalového paláce… Připravte si 5 tisíc eur (120 tisíc korun) na každou.

fad

Přečtěte si také


Diskuse: Rozbijte prasátko a filmový festival v Cannes je váš!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci