Potřebujete tašku? Zapomeňte na igelitky!

10.3.2011 00:00   |   Styl
Nedávno jsem si všimla, že ve Vídni skoro nikdo nenesl na ulici igelitovou tašku s nákupem. Výjimečně jen slečna, která si právě koupila nové džíny.

tašky na nákup

Jak to ty Rakušanky dělají? Zřejmě se jim všechno vejde do velkých kabelek, nebo používají tzv. ekotašky. To je inspirace i pro nás.

A pokud chcete nějaký konkrétní nápad, dodá vám ho mladá výtvarnice Adéla Flejšarová.

Z recyklovaných materiálů

„V současné době se dají sehnat ekologické nákupní tašky a kabelky z recyklovaných materiálů se značkou Toopka. Některé z nich se dělají dokonce z recyklovaných venkovních bannerů,“ říká výtvarnice.

Plátěné tašky

Další ekologickou variantou jsou plátěné tašky, které leccos vydrží a navíc se dají prát. V kabelce nezaberou mnoho místa a někdy s nimi uděláme i parádu, pokud na nich budeme mít třeba výtvarný potisk.

Síťovka

Retro a také ekologiká je síťovka, která se domáhá znovuzrození a znovu se začíná po letech vyrábět. Má své přednosti, jako je neobyčejná lehkost, skladnost a velký objem. Horší to už je s přenášením drobných věcí, které mohou velkými oky propadnout.

Zkrátka a dobře, ponechme igelitky historii a vyzbrojme se ekologickými taškami, které o nás budou vypovídat, že nám záleží na budoucnosti.

zp

Přečtěte si také


Diskuse: Potřebujete tašku? Zapomeňte na igelitky!

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci