Jdu na ples: Jak se na něj připravit?

25.1.2011 00:00   |   Styl
Možná se trápíte, co vzít na sebe na ples, jak případně obnovit staré šaty, aby je vaši přátelé považovali za nové? Poradí vám módní návrhářka Věra Kocová.

móda plesy

Ples je považován za nejvyšší formu společenského setkání a tomu by mělo odpovídat i oblečení, říká přední kostýmní výtvarnice a módní návrhářka Věra Kocová (na snímku vpravo).

Vždy bychom měli přihlédnout k prostředí, kde se koná. Pokud se chystáte na Ples v Opeře, určitě sáhněte po předepsaném oblečení-dress code, dámy si vezmou velkou večerní róbu a pánové smoking nebo frak.

Ples má svá pravidla

Také běžný ples je považován za společenskou akci, která má svá pravidla a tím vyžaduje i odpovídající oděv. Muži by si měli vzít minimálně oblek. Ženy sice nemusejí mít vždy dlouhé šaty, ale pokud zvolí krátké, tak by vždy měly vypadat plesově. Měly by mít širší sukni a být z vhodného materiálu (taft, brokát, satén atd.)

Několik nápadů a rad:


Na těchto jednoduchých šatech je vidět, jak se dají dvakrát použít v jedné sezóně. V jedné verzi jsou ozdobené velkým motýlem, v druhé je návrhářka doplnila bílou spodničkou a výraznou bižuterií.


Bílé šaty bez mašle a s mašlí, s motýlem a s obrovskými náušnicemi. Kdo by vás podezíral, že máte stejný model?


Krátké šaty na mladých dívkách vypadají svěže, ale musejí mít slavnostní charakter – širší sukně a kvalitní materiál.


Pokud máte odvahu a chcete upoutat pozornost, zvolte něco průsvitného!

Šaty nejsou vše!

Nesmíme samozřejmě zapomenout na účes, šperky a obuv. Klasické lodičky se štrasovými kamínky jsou vhodné pro ženy všech věkových kategorií. Zajímavé jsou i látkové boty s prázdnou špičkou na platformě a vysoké jehle, které jsou mnohdy zdobené skleněnými kamínky. Tady musíme být velmi opatrné, někdy méně znamená více.


Nedílnou součástí výbavy je psaníčko nebo pompadúrka – zdrhnutý váček (na snímku), který tradičně k plesům patří.

zp

Přečtěte si také


Diskuse: Jdu na ples: Jak se na něj připravit?

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci