Psi, pejsci, hafani a šampióni

7.11.2009 19:00   |   Zvířata
Na výstavišti v pražských Letňanech se sešly čtyři tisíce psů, hafanů a pejsků na soutěži a další tisíce přišly okukovat, co je v psí branži nového.

Psi, pejsci, hafani a šampióni

Na XVIII. Mezinárodní výstavě psů všech plemen, kterou o prvním listopadovém víkendu pořádal Český kynologický svaz, byla zastoupena všechna plemena, dokonce i ta, která mezinárodní federace FCI neuznává. Třeba český teriér, český fousek, český strakatý pes nebo pražský krysařík. A samozřejmě se udělovaly medaile, kromě CACIB, CAJC, CAC-ČR, CACIB-FCI také tituly Nejlepší pes skupiny FCI-BIG, Nejkrásnější pes výstavního dne – BID a Nejkrásnější pes výstavy – BIS.

Více než vyprávění vás jistě zajímají obrázky, pojďme se tedy projít po letňanském areálu.

Takový šampión musí vydržet všechno. Majitel pohledného westíka připravoval svého miláčka skutečně dokonale – neustále ho česal, tupíroval a lakoval, aby pak v kruhu vypadal co nejlépe.

 

 

 

 

Ne každý pes je rád, když se má předvádět. Americký stafordšírský teriér Doodad by byl raději honil po dvorku slepice, než tady ukazoval své přednosti. Jeho majitelka Petra Jirotková mu nedala ani na chvíli možnost volného pohybu. Ale co pes neudělá pro tak krásnou paničku!

 

 

 

 

Fotogalerie

Na psí výstavě


Tak co myslíte, budu se líbit? – říká Kiss, pudl trpasličí bílý, kterého jeho majitelka Martina Křížová  pořádně načesala. „Za chvíli tě čeká předvádění v kruhu, tak nezlob,“ napomíná budoucího šampióna.

 

 

 

 

To není nové plemeno psa, ale pudl harlekýn, který má střih s názvem Moderna. Byl si vědom, že poutá pozornost okolí, protože několikabarevný pudl se opravdu často nepotkává.

 

 

 


V rohu výstavního areálu postávali dva malamuti – Leon a Corin. Jeden krásnější než druhý. Bydlí u Mariánských Lázní a na první pohled bylo vidět, že už se domů moc těší.

 

 

 

 

Labutěnky nebo pufíci, jak se tomuto plemenu říká, odborně čínský chocholatý pes osrstěný. V náručí majitelky to bylo prima. Bifi a Arísek jsou na výstavní shony zvyklí.

 

 

 

 

 PEJSKŮV BLOG: Tolik povyku kvůli nosu

  Tak už mám základní výchovu v psí školce za sebou.
  Jestli jsem vychovaný? No... Myslím, že mnozí by to
  odmítli odpřísáhnout, ale já se fakt snažím.

Plná klec štěstí. Pětice bíglů je jedna velká rodina. Maminka, tři děti a teta. Dokud jsou spolu, je to krásné. Na plac půjdou až za několik hodin, tak je lepší si pořádně oddechnout.

 

 

 

 

Máma s dcerou, dva briardi Svatavy Procházkové z Choltic se zatím vyhřívají na sluníčku. Než na ně přijde řada, musí je majitelka pořádně vykartáčovat. Bude to fuška, ale na takový zásah jsou zvyklí. 
 

 

 

 


Čekáme na předvedení – tak lze nazvat tento snímek, kde majitelka ruského chrta barzoje Aneta Vondrovicová spolu s Altajem odpočívají.

 

 

 

 


Víte, jak chutná vítězství? Tak to by vám mohl říct nejkrásnější pes plemena Coton de Tuléar ze speciální výstavy tohoto plemena, která se konala v rámci mezinárodního klání.

 

 

 

 

Tento afgánský chrt není nemocen, to jen majitel mu dal přes hlavu síťovanou čepičku, aby si necoural po zemi dlouhé uši. Na titul šampióna však ještě čeká, má pouhých 25 měsíců a ke štěstí mu prý chybí už jen jeden CAC. Doma jich má 9. To prý stihne příští rok.

 

 

 

I toto bylo na výstavě vidět, a ne ojediněle. Pejsci v kočárku, samozřejmě určeném pro tyto čtyřnohé chlupaté miláčky. Pudlík a čivava se sem přijeli podívat až z Humpolce.

 

 

 

 

Kdo je unavenější? Dvouletý Vojta, který usnul v kočárku, nebo francouzský ovčák Bruno? V každém případě toho měli oba dost.

 

 

 

mw

Přečtěte si také


Diskuse: Psi, pejsci, hafani a šampióni

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci