Zelený čaj pomáhá proti rakovině

16.10.2009 00:00   |   Zdraví a krása
Zelený čaj může být účinnou prevencí proti rakovině krve. Podle japonských vědců je však nutné vypít alespoň pět šálků denně...

Zelený čaj pomáhá proti rakovině

Dosud se předpokládalo, že zelený čaj působí jako ochrana před srdečními chorobami. Nejnovější výzkumy ale ukazují, že může mít blahodárné účinky i jako prevence proti určitým druhům rakoviny.

Lékařský tým Tohoku University v japonském městě Sendai, vedený Dr. Toru Naganumou, analyzoval údaje o stravovacích návycích a zdravotním stavu 19 749 mužů a 22 012 žen ve věku od 40 do 79 let.

NA TÉMA RAKOVINA:

Co děláte, aby nepostihla vás?
Pozor na solária!
Umíte nemoci předcházet?

Japonští univerzitní vědci se ve své rozsáhlém výzkumu zaměřili především na výskyt různých druhů rakoviny krve a lymfatické systému, a to z hlediska imunity.

Po devíti letech sledování se u respondentů vyskytlo 157 případů těchto typů rakoviny. Experti zjistili, že pravděpodobnost vzniku karcinomu krve je o 42 procent nižší u osob, které vypijí alespoň pět šálků zeleného čaje, oproti lidem, kteří si dají nanejvýše jeden šálek. V případě lymfatického systému to je dokonce 48 procent.

„Ukázalo se, že nebezpečí této nemoci se snižuje dokonce i u obézních osob, které patří k nejohroženější skupině," potvrdil doktor Toru Naganuma. Zároveň ale poznamenal, že je nutné pokračovat ve výzkumu, aby se ověřila ještě užší spojitost mezi konzumací zeleného čaje a prevencí konkrétních druhů nádorových onemocnění.

ko

Přečtěte si také


Diskuse: Zelený čaj pomáhá proti rakovině

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci