Do společnosti si vezměte žabky (v kabelce)

9.10.2009 00:00   |   Styl
Připravte si ve svých kabelkách místo na skládací vietnamky, neboli žabky. Nový hit by měl dorazit od protinožců, kde je vymyslel někdejší právník Ben Lipschitz (25) se svým stejně starým kamarádem Rickem Munitzem.

Do společnosti si vezměte žabky (v kabelce)

S nápadem přišli Australané poté, co si Benova přítelkyně stěžovala na bolavé nohy po celonočním tahu v lodičkách na vysokých podpatcích. „Chtěla si vzít s sebou ještě žabky. Ale mít sandály v kabelce? Takovou variantu hned zamítla," vysvětlil své "zadání" Ben.

Top Ten oblékaných žen světa: FOTOGALERIE

Rick Munitz je průmyslový designer a nechtěl nápad nijak uspěchat. Sandálky Flipster, připomínající známou japonskou skládačku origami, jsou vyrobeny z gumové podrážky a hedvábných řemínků. Pětadvacetiletí vynálezci na nich pracovali šest měsíců.

Australský list The Daily Telegraph napsal, jak mladíci vycházeli z vlastního průzkumu. Zpovídali totiž ženy v barech a nočních klubech podle svého třístránkového dotazníku, aby přesně zjistili, co "odpočinkového" by si vlastně chtěly obouvat.

"Jsme kluci, takže jsme neměli žádnou představu o situaci na trhu, ani o tom, co vlastně dívky od takových botiček očekávají."

Jednou z těch, které si nové žabky již vyzkoušely, je inspirátorka celé akce – Lipschitzova přítelkyně. "Bohužel jsme se letos rozešli, ale ona prostě musela být jednou z prvních," gentlemansky přiznává Ben Lipschitz.

Soudě podle zájmu v médiích se trefili do potřeb trhu. Skládací sandálky Flipster se začnou v Austrálii prodávat od příštího týdne.

jik, ŽenyproŽeny.cz

Přečtěte si také


Diskuse: Do společnosti si vezměte žabky (v kabelce)

Boty do kabelky

12.3.2010   |   08:45   |   od: Stanislava Brežáková
Píšete o skládacích žabkách do kabelky, které vymysleli Australané. Není to až taková novinka. Také Angličané vymysleli skládací botičky. Ty jsou na trhu už od roku 2007 a jsou dostupné i u nás.
Rozdíl je, že v Austrálii mají pouze sandály a navíc jsou po složení ve tvaru trojúhelníku 15 x 15 x 20 cm, ale naše skládací boty po složení mají rozměry 7 x 12 cm.
Zobrazen poslední příspěvek, celkový počet 1 příspěvek.
poslední příspěvek: 12. 3. 2010 8:45
ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci