Soukromé wellness na dosah ruky: objevte výhody celoročních vířivek
20.9.2024 00:00 | BydleníOd každodenních starostí přitom dokáže ulevit pravidelné ponoření celého těla do příjemně teplých bublinek ve vířivce.
Vířivky si stále častěji nacházejí cestu na zahrady a terasy rodinných domů, kde plní nejen funkci stylového doplňku s nádechem luxusu, ale také důležitého pomocníka při odbourávání každodenního stresu.
Právě možnost uvolnění, relaxace a strávení příjemných okamžiků o samotě či s rodinou jsou jedním z důležitých benefitů vířivek.
Pozitivní zdravotní přínosy
Kombinace proudění teplé vody a bublinek navíc může mít i zdravotní benefity jako je uvolnění napětí ve svalech, zmírnění bolestí pohybového aparátu či zlepšení krevního oběhu. Večerní koupel ve vířivce také řadě lidí pomáhá řešit problémy s usínáním.
Nespornou výhodou vířivek je možnost využívat je klidně během celého roku. Moderní celoroční vířivky jsou vyráběny tak, aby zvládly provoz v každém ročním období a za každého počasí.
Před pořízením vířivky byste měli zvážit několik zásadních faktorů jako je výběr správné velikosti a také prostoru pro umístění vířivky.
Můžete vybírat z řady velikostí od XS/S až po XL. Nebo dokonce můžete vířivku také částečně zapustit do země a usnadnit si přístup do příjemně teplé koupele.
MŮŽE VÁS ZAJÍMATSvětlo pro dům a zahradu. Jak ho vybrat a později nelitovat |
Péče o vířivku
Pokud si chcete užívat své soukromé wellness opravdu často a ideálně po celý rok, neměli byste podceňovat péči o vodu ve vířivce.
Neměli byste zapomínat na pravidelnou kontrolu, čištění a výměnu filtrů a průběžnou dezinfekci vody. I zde je ovšem třeba myslet na určitá pravidla.
„Nejčastější chybou, se kterou se v případě majitelů vířivek setkáváme, je používání stejného postupu péče o vodu, jako v případě bazénů,“ vysvětluje Jakub Rus, vedoucí produktového oddělení společnosti ALBIXON.
Vířivky ale mají mnohem vyšší teplotu vody než bazény, což podporuje množení mikroorganismů a snižuje účinky dezinfekčních látek.
Je proto nutné vždy používat prostředky speciálně určené pro úpravu vody ve vířivce.
Při pravidelné péči o vodu ve vířivce máte jistotu, že vaše nová oáza klidu a relaxace bude celoročně spolehlivě sloužit po mnoho let.
Ve vířivce byste měli pomocí jednoduchý testovacích proužků pravidelně sledovat pH vody, které by se mělo pohybovat mezi hodnotami 6,8 a 7,4.
Příliš nízké pH může způsobit podráždění kůže, a dokonce korozi kovových částí vířivky, zatímco vyšší hodnoty pH způsobují usazování vodního kamene a snížení účinků dezinfekce.
Pro průběžnou dezinfekci vířivky je také vhodné pořídit kyslíkové tablety, které představují méně chemickou alternativu k chlorování či bromování vody.
zt, ŽenyproŽeny.cz
Přečtěte si také