Divoká třetí Noc v muzeu: odkrývá Tajemství hrobky

9.12.2014 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Faraon, neandrtálci, americký prezident, rytíř Lancelot a pravěké obludy. Ty všechny můžete v muzeu potkat a prožít s nimi dobrodružství ve třetím pokračování filmu Noc v muzeu. Tentokrát s dovětkem Tajemství hrobky.

Noc v muzeu

Připravte se na nejdivočejší a nejdobrodružnější Noc v muzeu všech dob. Hlídač Larry Daley se tentokrát vydá na cestu kolem světa a společně s oblíbenými i novými postavami se pustí do záchrany kouzla, které by se mohlo navždy ztratit.

Představte si, že můžete vstoupit do nejkrásnějších muzeí světa, kde zázraky a historie ožívají. To se stalo výchozím principem všech dílů americké série Noc v muzeu, která zaujala diváky po celém světě a utržila přes jednu miliardu dolarů.

Video
Trailer k filmu Noc v muzeu: Tajemství hrobky

Nyní se její třetí pokračování, se všemi milovanými postavami, přenese do Evropy, kde zažijí zatím jejich největší dobrodružství. Americký herec, režisér a scénárista Ben Stiller zase jako noční hlídač v muzeu a Shawn Levy opět jako producent a režisér.

Magická deska ztrácí kouzlo

Když se oživlé exponáty v Americkém přírodovědném muzeu v New Yorku začnou chovat podivně, Larry (nově povýšený ředitel nočního muzejního provozu) musí zjistit proč.


Hrdinové třetí Noci v muzeu

Magická zlatá deska, díky které každou noc muzejní exponáty ožívají, začne korodovat a kouzlo se pomalu, ale neúprosně vytrácí. Odpověď na to, jak ji obnovit, se skrývá v Britském muzeu v Londýně. Larry by pro záchranu muzea udělal cokoliv, a tak se tam vydá spolu se svým synem Nickem a přáteli.

Larry má totiž mezi muzejními kousky řadu přátel nebo aspoň dobrých známých. Patří mezi ně faraón Ahkmenrah (Rami Malek), prezident Theodore Roosevelt (Robin Williams), nejmocnější vládce hunské říše Attila (Patrick Gallagher), římský centurion Octavius (Steve Coogan), parta neandertálců, kovboj Jedediah (Owen Wilson) a mnozí další. Občas si pro podrbání přijde i kostra Tyranosaura.

Lancelot se přidává

V Britském muzeu v Londýně americkou podivuhodnou partu rozšíří nejen místní oživlí hrdinové v čele s rytířem Lancelotem (Dan Stevens), ale i zdejší noční hlídačka Tilly (Rebel Wilson).


Hlídač Larry (vlevo) prchá v čele svých přátel

V metropoli Británie na ně ale nečekají jen nová přátelství. Aby zachránili kouzlo a tím i sebe, musí čelit mnohým nebezpečenstvím a porazit silného protivníka.

Jednička dvojka se staly celosvětovými hity. Trvalo ale nějakou dobu, než si Shawn Levy a Ben Stiller byli jistí, že by měla vzniknout i Noc třetí.

Chtělo to jen téma

„Ben a já jsme hledali určující důvod pro třetí film,“ říká Levy. „Až když jsme přišli s myšlenkou možné zkázy zlaté desky, jsme měli pocit, že jsme konečně objevili základní téma a motiv pro postavy i pro nás.“

Milovaný herec a komik Robin Williams, který bohužel podlehl depresím a ukončil svůj život, si ve filmu zopakoval roli Teddyho Roosevelta.


Robin Williams jako 26. prezident Spojených států

„Teddy Roosevelt byl úžasný přírodovědec, botanik, ekolog a lovec,“ poznamenal Williams. „Dokázal ocenit divokou přírodu a cítil, že se v ní člověk dokáže realizovat. Součástí jeho dědictví bylo založení systému Národních parků, pomáhal jeho vzniku a fungování. Byl to opravdu fascinující člověk.“

Muzeum je zábavné

Hodně si zapracoval nejen filmový štáb, ale i jeho technická podpora. Samostatnou kapitolou je třeba výroba brnění pro rytíře Lancelota. Tělo Dana Stevense bylo naskenováno a brnění se vyrobilo přesně podle jeho velikosti.


Rytíř Lancelot v plné zbroji

„Máknul“ si i samotný Stevens – na brnění nosí ještě drátěnou košili (ta je ale naštěstí z kaučuku). Kostým vážil 22 kilogramů, ale pokud by bylo brnění vyrobené z kovu, vážilo by dvakrát tolik. Drátěná košile sama o sobě by vážila dalších 20kg.

„Líbí se mi, o čem tyto filmy jsou,“ shrnuje svoje názory „hlídač“ Stiller. „Staly se součástí naší kultury. Měly vliv na to, jak lidé chodí do muzea a vnímají muzejní exponáty. A dnes je opravdu zábavné zajít si do muzea a zjistit, že skutečně mají noční program. Znám hodně lidí včetně dospělých, kteří mi říkají, „přespal jsem dnes v muzeu s mými dětmi.“ A já říkám: „Skvělé. Ožilo tam něco?“

Třetí pokračování filmu Noc v muzeu, tentokrát s dovětkem Tajemství hrobky, vyjde v dubnu příštího roku také na DVD a na Blu-ray.

ztp, ŽenyproŽeny.cz
Foto: CinemArt

Přečtěte si také

Diskuse: Divoká třetí Noc v muzeu: odkrývá Tajemství hrobky

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci