Michael Douglas a Diane Keaton: Lepší teď než nikdy

16.9.2014 00:00   |   TV a FILM
VIDEO – Existuje milión důvodů, proč nemít rád realitního makléře Orena Littlea, a to je přesně to, co se mu líbí. Na každého, kdo mu zkříží cestu, je schválně nepříjemný, a nechce nic jiného, než prodat poslední dům a v klidu a míru odejít do penze.

Lepšíí ted než jindy

A tak zatímco makléř (Michael Douglas) ve snímku Lepší teď než nikdy režiséra Roba Reinera (Když Harry potkal Sally, Americký prezident, Druhá šance) vyhlíží svůj velký realitní konec, tráví čas ve svém domě se čtyřmi byty. Svým sousedům se většinou vyhýbá, tedy pokud si tedy zrovna nestěžuje na hluk, který dělají jejich děti, nebo když jim nezabere celou příjezdovou cestu svým mercedesem.

Dokonce i Leah (Diane Keaton), která Orena navzdory jeho nevrlosti vytrvale zve na mojito, se dostává jen rázných odmítnutí. Snese se s jediným člověkem, kterým je jeho stará přítelkyně a kolegyně Claire, a to jen proto, že se znají už celá desetiletí a hlavně proto, že dokáže být sarkastická a protivná stejně dobře jako on.

Video
Trailer k české verzi filmu Lepší teď než nikdy

Orenův život se obrátí vzhůru nohama, když se u jeho dveří nečekaně objeví syn Luke, a požádá ho, aby se dočasně postaral o jeho devítiletou dceru Sarah, o jejíž existenci Oren neměl ani tušení.

Sára všechno změní

Když se Sára doslova zjeví u jeho prahu, Oren neochotně souhlasí, že ji vezme dál. Bleskově ji ale přehodí na Leah, která nedokáže odmítnout Orenovo absurdní očekávání, že ona jednoduše zvládne všechno tak, aby on mohl dál pokračovat ve svém životě beze změny.

Sára ale Orena a Leah postupně sblíží a umožní jim vidět i odvrácenou část toho druhého. Oren brzy zjistí, že Leah je víc než jen pár rukou navíc, které mu pomáhají se Sarah.

A Leah pozná, že Orenův nepřístupný zevnějšek je jen slupka, která zakrývá lidskost snažící se prodrat ven. A tak se společně perou s vtipnými, radostnými, trapnými a někdy silnými chvílemi jejich nové reality.

Schopná žena a muž jako idiot

Režisér Rob Reiner má s komediemi zkušenosti a rozhodně prokázal, že ví, jak úspěšně propojit humor a romantiku.

„Jednoduše dělám ten samý film pořád dokola,” vysvětluje se smíchem. „Žena je vždycky vyspělejší a emocionálně schopnější. A ten muž jako idiot pobíhá kolem a přemýšlí a vymýšlí, než zjistí, že by měl s tou ženou být.” A stejné je to v případě i jeho nového filmu.

Douglas a Keaton se vzájemně obdivovali ještě předtím, než spolu začali pracovat, a tento obdiv přerostl během natáčení v přátelství.

„Michael Douglas je profík a já jsem líná jako vepř, takže to bylo opravdu dobře namíchané. Líbilo se mi pohrávat si s ním, provokovat ho. Umí přijmout vtip a sám umí být velmi vtipný. Krásně se nám spolu válčilo,“ vzpomíná Diane Keaton.

„Ten film je vtipný. To hlavní, co o něm můžete říct, jak ho charakterizovat, je, že je to komedie. Je to komedie a Michael Douglas se pro tuhle roli narodil,” říká hlavní hrdinka.

Dvě legendy na place

„Diane pro mě byla vzrušující neznámou, protože jsme spolu nikdy předtím nepracovali,“ svěřuje se Douglas. „Je velmi svérázná a nepředvídatelná – nikdy přesně nevíte, co vypustí z pusy. Klidně změní text, pokud přijde na něco lepšího, což je vždycky skvělé.“

Douglase fascinoval i herecký styl jeho kolegyně. „Měla na uších sluchátka a poslouchala hudbu. Pak se ozvalo ‘Jdeme na to – akce!' Tak je prostě sundala. . . a šla na to.”

Produkce si vychutnala příležitost poprvé spojit na plátně tyto dvě legendy. „Michael a Diane jsou bezesporu perfektními filmovými herci,“ říká producent Greisman. „Jejich chemie je hmatatelná, takže divák uvěří přirozenému vývoji jejich vztahu, a jejich komediální talent z toho dělá legrační podívanou.“

O druhých šancích

„Film Lepší teď než nikdy je ve skutečnosti o druhých šancích. Lidé dostanou druhou nebo třetí šanci, i čtvrtou nebo pátou, pokud jsou prostě ochotní se otevřít, přijmout to a oddat se tomu,” říká Diane Keaton.

„Ráda bych to uplatnila ve svém vlastním životě: mohla bych mít spoustu příležitostí, kdybych byla v životě jen trochu odvážnější a dovolila si to. Ale my sami, jak jsme starší, se někdy uzavíráme a budujeme kolem sebe za zeď.”

ztp, ŽenyproŽeny.cz
Foto: CinemArt

Přečtěte si také


Diskuse: Michael Douglas a Diane Keaton: Lepší teď než nikdy

ČÍST VŠE / REAGOVAT


Tiskové zprávy

Vzkaz redakciMáte dotaz či připomínky?Napište vzkaz redakci